samsung UE55H7080SV servis mode

Forum namenjen hobi majstorima. Forum obuhvata sve električne aparate u domaćinstvu (tv-dvd-audio-video-auto el. itd...), u auto industriji , osim profesionalnih uređaja.
OBAVEŠTENJE: TEME U OVOM FORUMU SE AUTOMATSKI BRIŠU NAKON 6 MESECI !

Moderatori: goranfri, alexa_pg

Pravila foruma
Forum namenjen u hobi svrhe popravljanja svojih (u ličnoj svojini) kućnih aparata.
Audio, Video, TV tehnika, Bela Tehnika odnosno svi uređaji koji su široko rasprostranjeni za kućnu i ličnu upotrebu, sve kategorije.
Teme koje su članovi otvarali u drugim našim forumima a za koje se smatra da su autori hobi majstori biće prebačene u ovaj forum.
MOLIMO DA OBRATITE PAŽNJU DA U OVOM FORUMU POSTUJU HOBI "MAJSTORI" !
SERVISERI
Hibrid
_
_
Pridružio se: 28 Mar 2007, 21:18

samsung UE55H7080SV servis mode

Postod Hibrid » 04 Jun 2018, 12:47

LED TV
FIRMA: samsung
MODEL: UE55H7080SV
MODEL DODATNO: UE55H7080
CHASSIS: NEZNAM
MAINBOARD: NEZNAM
PANEL: NEZNAM
T-CON BOARD: NEZNAM
SMPS: NEZNAM

SIMPTOMI: blokiran firmware

DETALJAN OPIS KVARA i PREDUZETE RADNJE:
tv se startuje kao pocinje update softwera stane ugasis se ukljuci i opet isto sve u krug, kopirao sam firware na usb ali nece pri startu nikako da pokrene proces da povuce sa usb-a,
kako uci u servis mode ovog tv-a da pogledam mozda tu ima neka opcija da se startuje update

Korisnikov avatar
alexa_pg
gxu
gxu
Pridružio se: 22 Avg 2006, 08:10

Re: samsung UE55H7080SV servis mode

Postod alexa_pg » 04 Jun 2018, 13:17

Kako je došlo do kvara? Jesi li ti ili stranka pokušala ažuriranje softvera sa pogrešnim sadržajem?
Bojim se da će to teško da se odradi. Ako TV ne moze da se uključi, kako si mislio ući u SM.

Sta bi sa ovom započetom temom viewtopic.php?p=314789#p314789

:uca:
Ovako postavljene teme su za hobi sekciju.
Tema premjestena u viewforum.php?f=129
Alexa

Hibrid
_
_
Pridružio se: 28 Mar 2007, 21:18

Re: samsung UE55H7080SV servis mode

Postod Hibrid » 04 Jun 2018, 13:41

Do kvara nezna se kako je doslo posto stranka sosla od italije i kad ukljuci tv tv nece da radi,moguce da neko pokusao azurirati firmware, e sad tv startuje na ekranu se pojavi SMART TV nakon 5 sekunde se pojavi -- 03 Termini e condizioni e informativa sulla privacy di Smart Hub
ispod ovo pise
Downloading...
L'Operazione portabble richiedere qualche minuto, in base alla velocita della rate.
i nakon 30 sekunde se ugasi tv i opet isto sve u krug
verovatno treba se azurirati firmware, ja sam stavio na usb original firmware ali kako na boot da pokrenem da povuce iz usb-a
sam1.jpg

alexa_pg napisao:Sta bi sa ovom započetom temom viewtopic.php?p=314789#p314789

Ovo nisam resio nisam naisao na isravan dump.

Povratak na “HOBI Servisiranje”