opel astra 1.7 DTI ulje u antifriz [RESENO}

Forum namenjen hobi majstorima. Forum obuhvata sve električne aparate u domaćinstvu (tv-dvd-audio-video-auto el. itd...), u auto industriji , osim profesionalnih uređaja.
OBAVEŠTENJE: TEME U OVOM FORUMU SE AUTOMATSKI BRIŠU NAKON 6 MESECI !

Moderatori: alexa_pg, goranfri

Pravila foruma
Forum namenjen u hobi svrhe popravljanja svojih (u ličnoj svojini) kućnih aparata.
Audio, Video, TV tehnika, Bela Tehnika odnosno svi uređaji koji su široko rasprostranjeni za kućnu i ličnu upotrebu, sve kategorije.
Teme koje su članovi otvarali u drugim našim forumima a za koje se smatra da su autori hobi majstori biće prebačene u ovaj forum.
MOLIMO DA OBRATITE PAŽNJU DA U OVOM FORUMU POSTUJU HOBI "MAJSTORI" !
SERVISERI
Korisnikov avatar
cudan
_
_
Pridružio se: 12 Avg 2012, 16:23

opel astra 1.7 DTI ulje u antifriz [RESENO}

Postod cudan » 11 Jan 2017, 10:09

Opel astra 1.7 DTI kupljen pre 6 meseci isuzu motor primetio sam da u posudi za antifriz imam tragove ulja i na zidovima posude,motor ne podize nivo ulja,cep nema belu skramu,temperatura normalna jako sporo dize,nigde ne curi ni u kabini nista,
(citao sam po netu ima svasta,pomislio sam da se ranije desio defekt i da nisu isprali sistem)
u posudi sve crno pluta
ispustio sam sav antifriz ispirao sistem sa tecnostima za pranje 6-7 puta,izgledalo je cisto,
sipao novu tecnost vozim nedelju dana i op et se pojavi ali ne tako jako.pre neki dan sam otvorio cem i nema antifriza fali pola litre ,ne curi nigde nivo ulja dobar,dosuo sam 0.5l i za sad stoji nivo,ne stvara pritisak u boci,samo sto imam crne tragove.pomoc hvala

Korisnikov avatar
nec
gxu
gxu
Pridružio se: 17 Okt 2007, 22:15
Fiksni telefon: 0038934551413
Specialty: tv-multimedia
Kontakt:

Re: opel astra 1.7 DTI ulje u antifriz

Postod nec » 11 Jan 2017, 10:46

Probijen ti je dihtung (zaptivac) na dekli, pa tecnost prelazi iz jednog kanala u drugi, resenje otvaranje motora (dekle) poravnjanje iste i zamena dihtunga
Kad zamenimo ideje svi imamo duplo vise ideja

vlada69
gx
gx
Pridružio se: 14 Okt 2012, 13:40

Postod vlada69 » 11 Jan 2017, 18:17

Na tim motorima hoće i gumice na ventilima da se pohabaju pa se tako ponaša. Naj bolje idi kod nekog majstora koji radi opel-e da ti što pre ustanovi u čemu je problem jer postoji mogućnost da ti motor zariba pa će popravka biti daleko suplja.

Korisnikov avatar
nec
gxu
gxu
Pridružio se: 17 Okt 2007, 22:15
Fiksni telefon: 0038934551413
Kontakt:

Postod nec » 11 Jan 2017, 18:59

cudan napisao:pre neki dan sam otvorio cem i nema antifriza fali pola litre ,ne curi nigde

vlada69 napisao:Na tim motorima hoće i gumice na ventilima da se pohabaju pa se tako ponaša.

Kolega ne verujem da od pohabanih gumica na ventilima "nestaje antifriz" , to moze jedino preko "glave" cim nema nigde curenja, antifriz ne ulazi u karter (sto se vidi prema stanju ulja) , tecnost puni klipove i to izlazi kroz auspuh (pri tome moze doci do "cepanje" klipa) :tooo: :fanzo:
Kad zamenimo ideje svi imamo duplo vise ideja

Korisnikov avatar
vlatkocopa
gx
gx
Pridružio se: 04 Jun 2008, 22:41
Kontakt osoba: Vlado
Fiksni telefon: 0038931420808
Specialty: tv

Postod vlatkocopa » 11 Jan 2017, 19:15

Slazem se sa Nec-om.
Za sjaj u očima, rumenilo u licu i lepršav hod - koristite kozmetiku -Šljivovica a moze i domaca jabukovaca ..:))

vlada69
gx
gx

Postod vlada69 » 12 Jan 2017, 09:54

Korisnikov avatar
cudan
_
_

Postod cudan » 18 Feb 2017, 07:55

obisao sam servisere ,rekli su mi da se to desava kod opela.mora se zamenuti 4 caure i 8 gumica (na svakoj cauri po 2 gumice) i gumice 4kom na diznama,oprati sistem pa da se vidi,ako plus nije i glava i dihtung.
Ne znam da li moraju da se menjaju te caure posto 4 kom su 100e ili samo zamena gumica kom 500din
sve da se odradi kosta 250-300e sto mi je malo puno

da li je neko to radio,koliko je bila cena,i sta mi preporucujete ? hvala

vlada69
gx
gx

Postod vlada69 » 18 Feb 2017, 12:56

Ako si obišao više njih i svi rekli isto onda je to ta cena.

Korisnikov avatar
saletv
gx
gx
Pridružio se: 16 Okt 2008, 21:05
Kontakt:

Postod saletv » 03 Mar 2017, 12:48

Imam taj auto i imao sam slične probleme.
Rekao bih da imaš dva nepovezana kvara i ako izgleda da su iz istog izvora.
Jedan je što gubiš antifriz a to može biti bilo kakvo curenje u rashladnom sistemu.
Ne mora da bude uočljivo golim okom.
Što se tiče ulja u antifrizu ili su gumice vodenog prostora (u većini slučajeva) ili hladnjak ulja.
Kod mene je problem rešen zamenom gumica.Čaure koliko sam upoznat poželjno je ali ne mora da se menjaju.
Mislim da je bitnije da nabaviš gumice iz originala pošto postoje i kopije.

Korisnikov avatar
cudan
_
_

Postod cudan » 06 Mar 2017, 08:19

ne gubi vodu mozda tek tek malo,nisam dosipao mesec dana,prespojio sam crva na malom hladnjaku u bloku (majstor rekao ,mora se poceti od nekud ),oprao bocicu,za sad ga vozim manje prlja ali opet ima opracu jos par puta,posto je ulje lakse od vode a bocica je gornja tacka pa skuplja,nema potrebe prazniti ceo sistem,ako posle 4-5x opet ima onda kod majstora da se proveri dihtung,caure ,gumice ili cak i glava,a kad se vec sve kvari i razubljuje radim i veliki servis,a za mesec dana registracija,tako da to malo veci izdatak,al idemo redom

Korisnikov avatar
saletv
gx
gx
Pridružio se: 16 Okt 2008, 21:05
Kontakt:

Postod saletv » 06 Mar 2017, 14:02

Bilo bi poželjno pre otvaranja motora oprati instalaciju rashladnog sistema,jer sigurno postoje naslage ulja na unutrašnjim zidovima
instalacije.
Postoji sredstvo koje se ulije u bočicu, i motor radi neko vreme,antifriz i ulje se sjedine
u jednu smešu koja se nakon toga ispusti.

Korisnikov avatar
buzdumra
gxu
gxu
Pridružio se: 22 Okt 2006, 20:14

Postod buzdumra » 06 Mar 2017, 14:09

nema tu sta ,. to se rastavi ,. glava na ravnanje i hidro test tamo se vidi sve ... ako u antifriz ide ulje verovatno je i obrnut proces
proradijo mi net zahvaljujuci fanzi

Korisnikov avatar
cudan
_
_

Re: opel astra 1.7 DTI ulje u antifriz RESENO

Postod cudan » 16 Apr 2017, 16:51

Kod majstora ...mali hladnja u bloku nije.Glava dole ,ravnjanje ,hidrotest,uslajfovanje ventila i zamena teflona, dihtung ,skidane bolcne (dobre) zamena gumica na bolcnama (bile su skroz skorene ),ociscen ERG ventil,ispran sistem 3x ,i zamena ulja i filtera ulja,i to je to ostalo je da pratim vodu i ulje,i jos par puta isperem sistem.Reseno

mixmax77
_
_
Pridružio se: 08 Maj 2017, 22:09
Specialty: automotive

Re: opel astra 1.7 DTI ulje u antifriz [RESENO}

Postod mixmax77 » 12 Avg 2017, 21:06

Svaka cast za odradjen posao...

Povratak na “HOBI Servisiranje”