Nokia ASHA 302 QWERTY - RESENO

problemi , kvarovi , upload/download

Urednik: alexa_pg

Pravila foruma
Naslov teme treba da bude u formatu: PROIZVOĐAČ, MODEL, KRATAK OPIS KVARA
Nakon rešenog kvara zatvoriti temu >> >UPUTSTVO< u suprotnom ništa ne činiti.
RAZNA UPUTSTVA
baracuda
_
_

Nokia ASHA 302 QWERTY - RESENO

Post napisao baracuda » 12 Nov 2014, 19:24

Kao sto sam naslov kaze u pitanju je gore navedeni telefon od moje sestre.Naime dosta cesto je koristila internet i koliko se secam na njemu je bio instaliran facebook,ovi store i jos neke aplikacije vezane za internet.Sada se desava sledece - ne moze da se poveze na internet,nema ni jednu od ovih aplikacija sem browsera INTERNET koji kad se pritisne ne desava se apsolutno nista.Proban je preko Nokia suite da se konektuje,sve radi,povezuje se kao modem na racunar,reaguje na wifi kada ga uhvati,ali ne postoji ni jedna mogucnost da se telefon sam od sebe poveze na internet.Browser ne reaguje,ovi store nema,opciju za azuriranje softwera ne daje u ponudi(prijavljuje da nema noviju verziju).Ono sto pretpostavljam je da je uleteo virus i pobrisao sve aplikacije vezane za internet i azuriranje.Firmware je RM-813 v14.26 originalni fabricki i nista nije update-ovano od kupovine u MTS-u.Zanima me ako je do fleshovanja da li postoji originalni firmware koji je na njemu (ne znam detalje ovog firmware-a),ako neko ima da ukaze na link,i da li sve ovo moze da sazvace neka verzija Phoenix software-a samo sa USB kablom od ovog telefona,ili da nosim odmah u servis posto nemam nikakav box za fleshovanje.Naravno ako neko misli da je nesto drugo u pitanju,svaki savet je dobrodosao....Dolazio sam na ideju da skinem Operu ali Nokijin sajt trazi registraciju,pa nisam bio siguran da li cu da tarifiram telefon logovanjem pa sam odustao...Raspolozen sam da cujem svaki savet...Hvala unapred...Da jos napomenem slao sam poruke za podesavanja primljene su i bez efekta.
Zadnja izmena: baracuda, dana 05 Dec 2014, 20:43, ukupno menjano 1 put.

kosmajac
gx
gx
Contact person: Miso
Phone number: 0038757226666

Re: Nokia ASHA 302 QWERTY

Post napisao kosmajac » 12 Nov 2014, 20:32

Najsigurnije i najbolje rjesenje je servis.
Flesovanje Ashe je jeftinija intervencija na telefonu .
Nemas nikakvog boxa - to znaci i Phoenixa bi morao koristiti krekovanog jer nemas MT-box , koji ima funkciju dongle za Phoenix
, a mozes i sam pretpostaviti sta mogu krekovani programi uradiri telefonu.
Druga stvar servis ce ti ubaciti debrandiran firmver , jer takvi greske na telefonu u vecini slucajeva se desavaju na brendiranom
firmveru.
A i dobices najnoviji firmver koji je za RM-813 trenutno cinimi se 15.09

goranfri
gxu
gxu

Post napisao goranfri » 12 Nov 2014, 20:55

A vraćanje na fabrička podešavanja , reset neki ?
Da li se piše odvojeno kao uvod u pitanje a dali se piše spojeno kad je u pitanju radni glagolski pridev od glagola dati , sumljam ili sumnjam

MbyLegend
_
_
Contact person: Milan
Specialty: computers

Post napisao MbyLegend » 12 Nov 2014, 21:28

Slazem se sa oba odgovora koja si dobio prije mene. Ja bih prvo pokusao sa hard reset, pa ako ne uspije onda odnijeo negdje u servis. Ovo ti ne govorim kao serviser jer nisam, nego kao korisnik telefona. Obrati paznju da ces hard resetom izgubiti sve podatke iz memorije telefona, kontakte, poruke, slike...
Ne zivim da bih radio, radim da bih prezivjeo...

baracuda
_
_

Post napisao baracuda » 13 Nov 2014, 07:26

radjen je reset I nista.znaci ipak servis...

baracuda
_
_

Re: Nokia ASHA 302 QWERTY - RESENO

Post napisao baracuda » 05 Dec 2014, 20:44

Odneseno u servis i reseno....ovaj problem je resilo flashovanje.Zatvaram temu

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “Servisiranje Telefona Fiksni/GSM/GPS/Fax/Kopir”