Kako povezati inveter napona i automatski punjac akumulatora

Forum za sve ostale aparate kojih nema u gornjim forumima.

Urednici: goranfri,nike,Honorarac,sim

Pravila foruma
BT-expert info - BTexpert forumi
U naslov teme prvo pisati ime proizvođača, zatim oznake modela bez crtica i razmaka i kratak opis kvara. U post obavezno upisati ID ili EAN oznake sa poleđine aparata u suprotnom tema će biti obrisana.
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
PRILIKOM POSTAVLJANJA PITANJA U VEZI ELEKTRONSKOG MODULA OBAVEZNO POPIŠITE SVE OZNAKE sa ploče i sa nalepnica, dobro bi došla i po koja fotografija.
zarec
_
_
Postovi: 39
Pridružen: 14 Dec 2008, 05:36
Location: BiH, RS
Warranty service: hobista
Specialty: consumer

Kako povezati inveter napona i automatski punjac akumulatora

Post napisao zarec » 31 Mar 2020, 07:53

Za pumpu centralnog grijanja koristio sam ,kao rezervni napon napajanja i nisam bio zadivoljn.imam inverter 12 na 220 snage 300 wati i automarptski punjac akumuatrora.
Pitanje je : kako ih povezati da punjac dopunjava akumulator kada napon na akumulatoru padne na 11 volti?
Nauceno se isplati kad-tad

Avatar
miodrag popovic
gx
gx
Postovi: 3148
Pridružen: 08 Nov 2006, 21:08
Location: Srbija
Phone number: 00381638773821
Specialty: tv
Lokacija: Pančevo Braće Jovanović 56

Re: Kako povezati inveter napona i automatski punjac akumulatora

Post napisao miodrag popovic » 31 Mar 2020, 10:59

Punjač treba da drži akumulator punim,a neki kvalitetni punjači imaju mogućnost da ponekad isprazne pa napune akumulator nevezano od nestanka struje.Jednostavno punjač spajaš na mrežu i na akumulator,a inverter na mrežu i na pumpu centralnog grejanja.Punjač mora biti automatski u smislu da puni akumulator do vršnog napona koji za olovni akumulator obično iznosi 14V i to radi sve vreme osim kada nestane struje,a inverter napona automatski u smislu kad nestane struje da starta i radi sve dok napon akumulatora ne padne na 10,8V.U sklopu još treba zujalica u dnevnom boravku,ili danas alarm na mobilni telefon da je akumulator prazan te na kotlu centralnog grejanja gašenje istog ili kako već može da se reši kad pumpa stane kotao radi,prokuva voda...
Ko izgubi dobitak, taj dobija gubitak

zarec
_
_
Postovi: 39
Pridružen: 14 Dec 2008, 05:36
Location: BiH, RS
Warranty service: hobista
Specialty: consumer

Re: Kako povezati inveter napona i automatski punjac akumulatora

Post napisao zarec » 31 Mar 2020, 11:52

Hvala,
Imam kvalitetan pinjac samo a vec imam alarm ako pumpa iz biko kog razloga prestane da radi i to koji moze pribuditi naselje.
Nauceno se isplati kad-tad

Odgovori

Natrag na “OSTALI APARATI”