Stari Koncar kombinovani frizider i novi termostat - ne gasi se 

Forum za frižidere i zamrzivače.

Urednici: goranfri,nike,Honorarac,sim

Pravila foruma
BT-expert info - BTexpert forumi
U naslov teme prvo pisati ime proizvođača, zatim oznake modela bez crtica i razmaka i kratak opis kvara. U post obavezno upisati ID ili EAN oznake sa poleđine aparata u suprotnom tema će biti obrisana.
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
PRILIKOM POSTAVLJANJA PITANJA U VEZI ELEKTRONSKOG MODULA OBAVEZNO POPIŠITE SVE OZNAKE sa ploče i sa nalepnica, dobro bi došla i po koja fotografija.
Rendisha
_
_
Postovi: 9
Pridružen: 23 Okt 2016, 16:21
Location: Srbija, Beograd
Specialty: consumer

Stari Koncar kombinovani frizider i novi termostat - ne gasi se  * REŠENO *

Post napisao Rendisha » 21 Feb 2024, 21:25

Imam stari Koncar (30ak godina star) kombinovani frizider zamrzivac i poceo je termostat da blesavi pa sam resio da uzmem novi, sam da probam da sredim stvar, medjutim, problem je sto sada radi bez prestanka i u friziderskom delu pada ispod nule temperatura.
Original je Ranco K59 L 1027, kao zamenu (bez da sam znao koji mi stvarno treba, jer tada nije jos bio izvadjen iz frizidera) dobio sam Ranco K59 L 1102. Vezao buksne isto kao na starom, proradio, ali uopste ne gasi, samo kada fizicki okrenem potenciometar na 0 pa prekine.
Sonda je iza isparivaca u friziderskom delu. U nekom plasticnom drzacu je kraj sonde i on je usrafljen otpozadi za isparivac. Mislim da sam prvo pogresno vratio sondu u taj nosac pa nije imala direktan kontakt sa isparivacem, to sam danas opet rasturio i vratio kako bi valjda trebalo da bude. Medjutim nema razlike i dalje je ista situacija. Pri prvom rasturanju ispala je kao mini stipaljka za ves koja je bila negde iza isparivaca - cemu je sluzila i otkud tamo...
Da li mi je potreban drugi termostat ili neko stelovanje ovog sto sam dobio...? Da li kapilara mora da naleze sto bolje na isparivac i u sto vecoj duzini.... Svaki savet je dobrodosao. Izvinjavam se na mozda pogresnoj terminologiji.
Hvala.

Rendisha
_
_
Postovi: 9
Pridružen: 23 Okt 2016, 16:21
Location: Srbija, Beograd
Specialty: consumer

Re: Stari Koncar kombinovani frizider i novi termostat - ne gasi se

Post napisao Rendisha » 24 Feb 2024, 07:07

Kad radis corav i umoran... zamenio 3 i 4

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “FRIŽIDERI I ZAMRZIVAČI”