Elektrabregenz KSN 93401 X kombinovani frižider 

Forum za frižidere i zamrzivače.

Urednici: goranfri,nike,Honorarac,sim

Pravila foruma
BT-expert info - BTexpert forumi
U naslov teme prvo pisati ime proizvođača, zatim oznake modela bez crtica i razmaka i kratak opis kvara. U post obavezno upisati ID ili EAN oznake sa poleđine aparata u suprotnom tema će biti obrisana.
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
PRILIKOM POSTAVLJANJA PITANJA U VEZI ELEKTRONSKOG MODULA OBAVEZNO POPIŠITE SVE OZNAKE sa ploče i sa nalepnica, dobro bi došla i po koja fotografija.
nikolaj
_
_
Postovi: 79
Pridružen: 17 svi 2013, 12:53
Location: Srbija

Elektrabregenz KSN 93401 X kombinovani frižider

Post napisao nikolaj » 31 Mar 2023, 14:37

Product Code KSN 93410 X
Klasa SN-T
Model K60366NE
Frižider zapremina neto : 185L
Zamrzivač zapremina neto: 109L
Freon R600a punjenje 58g
Frižider iz naslova ne hladi u frižideru, dakle posle 4 sata rada, u frižideru nema promena, zamrzivač radi lepo, uređaj je noviji model s kraja 2021, ili početkom 2022, donet iz Austrije.
Proverio sam elektroniku, sve je u redu, obe komponente imaju zasebne senzore, s tim što se u zamrzivaču dodatno nalazi iza plastične maske na isparivačkoj cevi i temperaturni osigurač ili termički osigurač, ima grejač za otapanje zamrzivača (barem liči na grejač za otapanje).
Na displeju ne pokazuje nikakvu grešku, sve komande rade propisno, elektromagnetni ventil kapilarne cevi nisam mogao da nađem, nema ga, a po cevima koje idu iz kondenzatora bi trebalo da ga ima, inače je kondenzator zaliven u penu, i vidim samo po dve cevi sa obe strane kompresora nalik serpentinama za grejanje okvira vrata.
Da li je moguće da je ostao bez freona tj. da je izgubio količinu neophodnu da postigne isparenje u frižideru, ili postoji mogućnost da je i el. ventil zaliven u peni sa kondenzatorom i da je neispravan.
Što se tiče isparivača zamrzivača, od njega ide kapilara i povratna cev do frižidera, ali u frižideru je isparivač zaliven, da li je imao neko iskustva sa sličnim uređajem, ne mogu ništa na mreži da neđem, osim rezervnih delova gde se nigde ne spominje el. ventil kao rezervni deo.

Avatar
jaro
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 1171
Pridružen: 21 Jun 2009, 11:53
Location: stara pazova
Contact person: jaro
Specialty: whitegoods

Re: Elektrabregenz KSN 93401 X kombinovani frižider

Post napisao jaro » 31 Mar 2023, 15:13

Odmrzni ga 48 sati, pa probaj .
Bez alata nema zanata!.....a bez znanja dzaba ti alat!

nikolaj
_
_
Postovi: 79
Pridružen: 17 svi 2013, 12:53
Location: Srbija

Re: Elektrabregenz KSN 93401 X kombinovani frižider

Post napisao nikolaj » 31 Mar 2023, 16:33

Jaro bio je odmrznut, suvi zidovi, uređaj je nekoliko dana samo stajao.

Avatar
sim
gxu
gxu
Postovi: 1117
Pridružen: 09 Jul 2009, 21:43
Location: Krusevac
Warranty service: Bela tehnika
Contact person: Ivan
Phone number: 0038162303936
Specialty: whitegoods

Re: Elektrabregenz KSN 93401 X kombinovani frižider

Post napisao sim » 01 Apr 2023, 01:11

1.nisi napisao produkt broj aparata ima ga na plocici i pocinje kodom 75...
2.Napisi tip hladjenja u frizideru i zamrzivacu.
Predpostavljam da je u zamrzivacu no frost, a frizider samootapajuci sa dodatnim ventilatorom.
3.Ventil ako ima on je vidan nije nikada zaliven. Uredjaji sa ventilom imaju 2 ili vise kapilara a ti kazes da tu ima samo jedna kapilara sto znaci da verntila nema.

Akio je tip hladjenja kao sto sam i napisao onda freon prvo ide u zamrzivacu pa u frizideru. Posto kazes da fr deo uopste ne hladi mogice su 3 situacije
*oslabeo kompresor
*delimicnio zapusen sistem
*nedovoljna kolicina rashladnog sredstva / freona /
ja licno tipujem na ovo trece.

Otvoriti sistem, testirati da li curi pa onda zna se sta dalje.
SIMkom

nikolaj
_
_
Postovi: 79
Pridružen: 17 svi 2013, 12:53
Location: Srbija

Re: Elektrabregenz KSN 93401 X kombinovani frižider

Post napisao nikolaj » 01 Apr 2023, 11:36

@sim Produkt Zahl 7522720081 (ako je to taj broj), oba dela su no frost, jer u frižideru ima vent koji stoji na plastičnom panelu koji je izolovan tankim stiroporom sa unutrašnje strane istog. Vent provlači vazduh iz frižidera na zadni deo i hladi ga i kroz otvore treba da disipira hladan.
Kompresor je neki kineski GMCC PZ75E1B, dobro sim otvoriću sistem i sve proveriti, ali je baš čudno pošto je gotovo nov.

Avatar
Kobac
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 610
Pridružen: 26 Jun 2008, 23:19
Location: Beograd

Re: Elektrabregenz KSN 93401 X kombinovani frižider

Post napisao Kobac » 01 Apr 2023, 13:53

Da je valjao jos bi bio u Austiji.

nikolaj
_
_
Postovi: 79
Pridružen: 17 svi 2013, 12:53
Location: Srbija

Re: Elektrabregenz KSN 93401 X kombinovani frižider

Post napisao nikolaj » 01 Apr 2023, 14:30

To je tačno, ali s obzirom da je nov postoji garancija na uređaj, nije ni jeftin baš s obzirom da nije ništa posebno, kreće se oko 600 evra.

nikolaj
_
_
Postovi: 79
Pridružen: 17 svi 2013, 12:53
Location: Srbija

Re: Elektrabregenz KSN 93401 X kombinovani frižider

Post napisao nikolaj » 02 Apr 2023, 18:08

@sim, uradio sam kako si rekao, otvorio sam sistem preko kapilarne cevi prvo, da vidim ima li vlage ili ulja u sistemu, međutim ništa, freona je bilo dovoljno, lepo ide gas iz kapilare, pustio sam da izbaci sve, jedno 15-tak minuta mu je trebalo da izbaci sve, otvorio potisnu cev kompresora, on je zdrav, prelazi 20 bara, dakle ventil potisni je dobar, usis je takođe odličan, pročistim kondenzator, zamenim sušač, vratim sve kako je bilo, opet isto, posle lepih 3 sata rada frižider ništa, zamrzivač postiže lepih -22C, što je sasvim dovoljno i onda rešim da dodam 5g i umesto 58g sipam 63g da vidim ima li promena, međutim nema promena, radi već 6 sati, frižider ne hladi.
Ostaje da proverim u zamrzivaču da otvorim povratnu koja ide do frižidera i kapilaru i pustim malo freona da utvrdim je li sistem uopšte prohodan, ako jeste prohodan, onda je definitivno fabrička greška i da je kapilara koja ide iz zamrzivačkog isparivača zatvorena ili zapušena na samom početku.

Avatar
ZujaStruja
_
_
Postovi: 1
Pridružen: 07 Feb 2016, 18:38
Location: Gornji Milanovac
Contact person: Zeljko
Specialty: whitegoods

Re: Elektrabregenz KSN 93401 X kombinovani frižider

Post napisao ZujaStruja » 02 Apr 2023, 19:08

Ima li klapnu koja otvara prolaz hladnog vazduha iz zamrzivackog dela u frizider? Imao sam slucajeve gde pukne polugica unutar klapne i bude zatvorena i nema hladjenja..

nikolaj
_
_
Postovi: 79
Pridružen: 17 svi 2013, 12:53
Location: Srbija

Re: Elektrabregenz KSN 93401 X kombinovani frižider

Post napisao nikolaj » 02 Apr 2023, 19:34

Nema klapnu, sistemi su potpuno razdvojeni, posebno ide kapilara i povratna u frižider iz zamrzivača, a nema ni mali resiver za freon, ali bi onda imao el. ventil, s tim što je sad počeo da hladi u frižideru, posle više od 6 sati rada frižider je tek sada počeo da hladi, ali zbog viška freona povratna je hladnija, što znači da je tačka isparenja pomerena, moraću da izbacim taj višak, više ništa ne razumem, ovaj me gnjavi već 5 dana, a nov uređaj ili je fabrički loše urađen, nemam ideju, bio sam rešen i da otvorim povratnu i kapilaru u zamrzivaču koja ide u frižider, ali srećom nisam.
Edit:
I malo pre odem, podešene temp. su bile -20C i +4C, rekoh hajde da podignem i vidim hoće li da isključi na višim temp., i isključi se na +7C.

nikolaj
_
_
Postovi: 79
Pridružen: 17 svi 2013, 12:53
Location: Srbija

Re: Elektrabregenz KSN 93401 X kombinovani frižider  * REŠENO *

Post napisao nikolaj » 07 Apr 2023, 22:31

Evo da javim da radi, baš kako treba, ali samo sa tim malim viškom, isključuje i uključuje se sam, frižider lepo hladi, inače u frižideru je sutradan posle intervencije čišćenja i punjenja postigao za nekih 2 sata, ranije nema šanse da postigne, moguće je da je imao neko blago zapušenje, ali bitno je da radi evo već 5 dana, to bi bilo to, sutra će čovek doći po njega, hvala vam na savetima.

borat
_
_
Postovi: 89
Pridružen: 05 Mar 2015, 22:57
Location: zrenjanin
Specialty: whitegoods

Re: Elektrabregenz KSN 93401 X kombinovani frižider

Post napisao borat » 08 Apr 2023, 07:27

Ako je problem resen punjenjem kako sam razumeo eto njega nazad za par dana.

nikolaj
_
_
Postovi: 79
Pridružen: 17 svi 2013, 12:53
Location: Srbija

Re: Elektrabregenz KSN 93401 X kombinovani frižider

Post napisao nikolaj » 08 Apr 2023, 12:09

U tome i jeste stvar, da negde pusta ušla bi vlaga u sistem, a ja kada sam otvorio kapilaru, vlage nije bilo ni ulja, čist sistem potpuno. Kondenzator kad sam produvao pod pritiskom isto, nema tragova vlage, sušač je bio kao nov.

Avatar
sim
gxu
gxu
Postovi: 1117
Pridružen: 09 Jul 2009, 21:43
Location: Krusevac
Warranty service: Bela tehnika
Contact person: Ivan
Phone number: 0038162303936
Specialty: whitegoods

Re: Elektrabregenz KSN 93401 X kombinovani frižider

Post napisao sim » 08 Apr 2023, 12:42

SIMkom

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “FRIŽIDERI I ZAMRZIVAČI”