Criosbanc KOS375450CSP - Rashladna vitrina i problemi....pogrešan kompresor?

Forum za frižidere i zamrzivače.

Urednici: goranfri,nike,Honorarac,sim

Pravila foruma
BT-expert info - BTexpert forumi
U naslov teme prvo pisati ime proizvođača, zatim oznake modela bez crtica i razmaka i kratak opis kvara. U post obavezno upisati ID ili EAN oznake sa poleđine aparata u suprotnom tema će biti obrisana.
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
PRILIKOM POSTAVLJANJA PITANJA U VEZI ELEKTRONSKOG MODULA OBAVEZNO POPIŠITE SVE OZNAKE sa ploče i sa nalepnica, dobro bi došla i po koja fotografija.
x-man
_
_
Postovi: 14
Pridružen: 11 svi 2022, 13:33
Location: Banja Luka, Republika Srpska
Specialty: computers

Re: Criosbanc KOS375450CSP - Rashladna vitrina i problemi....pogrešan kompresor?

Post napisao x-man » 21 svi 2022, 04:06

Slažem se ja da je u svemu "koliko para toliko muzike", ali uvijek je takođe bilo, a posebno sada, svi su najbolji majstori, svi sve znaju, promocija na prvom mjestu, a u osnovi je većina tako loših majstora i stručnjaka da većina nas kada bi se potrudili samo mjesec dana da učimo znali bi više nego oni, ali ne, on dođe i sve zna, a onaj neki drugi majstor je budala i onda imamo razna čuda kao što mi imamo u ovom slučaju, neće da se potrudi da uradi kako treba čak i kada vidi da ja pazim da sve bude kako treba, džaba, tada se namjerno potrudi da nešto zezne...

U svemu tome postoji i problem kako probrati između 100 majstora onih 10 koji stvarno nešto znaju...

Avatar
nike
gxu
gxu
Postovi: 2896
Pridružen: 21 Mar 2010, 11:35
Location: Split HR
Warranty service: Atosa Arisco Ozti Fimar Roller-Grill Systemair Fiocchetti Prismafood Cappone Hendi Omniwash Icetech ItalI-Ice
Contact person: NIKE
Specialty: whitegoods
Lokacija: Split, HR

Re: Criosbanc KOS375450CSP - Rashladna vitrina i problemi....pogrešan kompresor?

Post napisao nike » 21 svi 2022, 09:28

Tehničar.jpg
Ima nas u više razina! Prema razinama je i cijena!

Moj trenutni poslodavac ne voli kad pređem razinu "average tech" jer tada uglavnom ne može naplatiti vrijeme i resurse potrebne da idem u više razine!
Ja sam, dok sam radio 100% u svojoj firmi, išao na više razine pa sam popušio ekonomski. Sad radim u drugog, imam više novaca u džepu nego ikad, a samo moje specijalne mušterije dobivaju tretman iz viših nivoa.

I naravno, trebalo mi je 30 godina da to skužim.
"Blago budalama, njima je lako jer ne misle tako!" PV

Avatar
nike
gxu
gxu
Postovi: 2896
Pridružen: 21 Mar 2010, 11:35
Location: Split HR
Warranty service: Atosa Arisco Ozti Fimar Roller-Grill Systemair Fiocchetti Prismafood Cappone Hendi Omniwash Icetech ItalI-Ice
Contact person: NIKE
Specialty: whitegoods
Lokacija: Split, HR

Re: Criosbanc KOS375450CSP - Rashladna vitrina i problemi....pogrešan kompresor?

Post napisao nike » 21 svi 2022, 09:43

Kako naći dobroga?
Preko iskustava drugih mušterija sa majstorima iz okruženja
Preko cijene (kao eliminacijski faktor, npr. jeftino ne može biti dobro, a skupo ne znači nužno i dobro)
Preko interneta i tematskih foruma
....
"Blago budalama, njima je lako jer ne misle tako!" PV

x-man
_
_
Postovi: 14
Pridružen: 11 svi 2022, 13:33
Location: Banja Luka, Republika Srpska
Specialty: computers

Re: Criosbanc KOS375450CSP - Rashladna vitrina i problemi....pogrešan kompresor?

Post napisao x-man » 22 svi 2022, 00:39

U većim sredinama je i veći i bolji izbor, a naravno i u sredinama gdje je više love u opticaju...kod nas je sve relativno malo i za neke oblasti teško je da se nađu i dvije dobre firme ili dvije osobe između kojih možeš da biraš...ali eto nekako se snalazimo, malo sami učimo i pošto se bavimo elektronikom i računarima onda puno toga i sami radimo, ali eto nismo ulazili u ovu tematiku rashladnih i ako smo sami sebi montirali klime i imamo opremu dovoljnu za montažu klima uređaja, a to je vakumiranje i pertlovanje cijevi :)

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “FRIŽIDERI I ZAMRZIVAČI”