Whirlpool W79210OXH hladnjak ne hladi 

Forum za frižidere i zamrzivače.

Urednici: goranfri,nike,Honorarac,sim

Pravila foruma
BT-expert info - BTexpert forumi
U naslov teme prvo pisati ime proizvođača, zatim oznake modela bez crtica i razmaka i kratak opis kvara. U post obavezno upisati ID ili EAN oznake sa poleđine aparata u suprotnom tema će biti obrisana.
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
PRILIKOM POSTAVLJANJA PITANJA U VEZI ELEKTRONSKOG MODULA OBAVEZNO POPIŠITE SVE OZNAKE sa ploče i sa nalepnica, dobro bi došla i po koja fotografija.
digitron
_
_
Postovi: 11
Pridružen: 26 Dec 2011, 12:56
Location: Zagreb
Specialty: computers

Whirlpool W79210OXH hladnjak ne hladi

Post napisao digitron » 30 Jan 2022, 11:02

Pozdrav svima,

U pitanju je frižider Whirlpool W79210OXH serial no: 361920014751 type: CM03ffE

Problem je što gornji dio, tj. hladnjak ne hladi. Donji dio, zamrzivač radi sasvim normalno. Nije nikog bilo u stanu 14 dana, prije toga je radio normalno.
Kompresor se uredovno isključuje i uključuje, svjetlo radi, na displayu nema nikakve greške.

Skinuo sam poklopac sa unutarnje stražnje strane dijela hladnjaka da provjerim zaklopku koja zatvara i otvara tunel između frizera i hladnjaka. Kada sam sve skinuo našao sam zaklopku u zatvorenom položaju. Oznaka je W10937512. Na konektoru gdje se priključuje zaklopka je 12V kada je zaklopka isključena iz aparata (a dok je frižider normalno uključen).
Provjerom sa lampom i ogledalom u tunel prema frizeru, vidim da se ventilator koji je niže u frizeru vrti i da puše hladan zrak. Kada sam bez zaklopke uključio frižider i zatvorio vrata, vrlo brzo je počeo hladiti gornji dio. Uzeo sam 12V ispravljač i priključio zaklopku, no ona radi. Otpor motorića je cca 150 ohm. Reverziram polaritet i otvara se i zatvara normalno.
Sada sam sve sastavio nazad i uključio frižider. Kada otvaram i zatvaram vrata hladnjaka, normalno čujem kako zaklopka radi (pretpostavljam da zatvara kad se vrata otvaraju i otvara kada se zatvore vrata) i koliko vidim po termometru koji sam stavio unutra, kao i po osjetu - temperatura osjetno pada tj ide u neku normalnu vrijednost. Znači za sada radi, no testirati ću još par sati prije nego proglasim da je OK.
Da li je moguće da je zaklopka jednostavno zablokirala? Otvorio sam da vidim mehanizam i vidim da se mali zupčanici uredno vrte, mehanizam nije pokidan.
Nitko nije otvarao frižider 14 dana, namješten je na 6C.
Imate li kakav savjet glede ovog problema?
Imam iskustva sa elektronikom i elektrikom, no sa frižiderima nisam puno radio pa sam zahvalan na svakom savjetu.
Hvala!!
Prilog
naljepnica aparata.jpg
Zadnja izmena: digitron, dana 01 Feb 2022, 09:40, ukupno menjano 1 put.

Avatar
jaro
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 1171
Pridružen: 21 Jun 2009, 11:53
Location: stara pazova
Contact person: jaro
Specialty: whitegoods

Re: Whirlpool W79210OXH hladnjak ne hladi

Post napisao jaro » 30 Jan 2022, 11:54

Ne radim frigo tehniku, ali moguće da je bilo malo leda koji si proverama otklonio.
Frigosi bi verovatno rekli da ga prvo isključiš na 48h, pa onda ako nije ok, popravka...
Bez alata nema zanata!.....a bez znanja dzaba ti alat!

Avatar
miodrag popovic
gx
gx
Postovi: 3148
Pridružen: 08 Nov 2006, 21:08
Location: Srbija
Phone number: 00381638773821
Specialty: tv
Lokacija: Pančevo Braće Jovanović 56

Re: Whirlpool W79210OXH hladnjak ne hladi

Post napisao miodrag popovic » 30 Jan 2022, 15:16

U uputstvu za rad najčešće stoji da je temperatura ambijenta u kom stoji hladnjak od 18 do 30 stepeni celzijusa.Kako niste bili tu 14 dana za očekivati je da prostor nije grejan pa je temperatura ambijenta bila van raspona,tako i hladnjak nije radio.
Ko izgubi dobitak, taj dobija gubitak

digitron
_
_
Postovi: 11
Pridružen: 26 Dec 2011, 12:56
Location: Zagreb
Specialty: computers

Re: Whirlpool W79210OXH hladnjak ne hladi

Post napisao digitron » 30 Jan 2022, 16:07

@jaro - hvala za info, nešto u tom smjeru mi se zasada čini moguće. Za sada već par sati radi OK, vidjet ćemo još kako će se ponašati narednih dana.

@miodrag popovic
Nije do toga ipak, temperatura u stanu je cca 22 - 24 stupnjeva konstantno (grijanje nije isključivano)

digitron
_
_
Postovi: 11
Pridružen: 26 Dec 2011, 12:56
Location: Zagreb
Specialty: computers

Re: Whirlpool W79210OXH hladnjak ne hladi  * REŠENO *

Post napisao digitron » 01 Feb 2022, 09:39

UPDATE: jutros je opet prestao hladiti. Udarim lagano tamo gdje je zaklopka, zatvorim vrata i čujem kako se zaklopka otvara. Otvorim za 20 min vrata i temperatura pada.
Naručio sam danas novu zaklopku. Riješeno!

Aleksa999666
_
_
Postovi: 1
Pridružen: 01 Feb 2023, 18:59
Location: Serbia, Novi Sad
Specialty: consumer

Re: Whirlpool W79210OXH hladnjak ne hladi

Post napisao Aleksa999666 » 01 Feb 2023, 19:03

Jel mi mozes reci gde si narucio zaklopku i koliko si platio?

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “FRIŽIDERI I ZAMRZIVAČI”