Gorenje RF4245W-Pregrevanje kompresora i kondenzatora

Forum za frižidere i zamrzivače.

Urednici: goranfri,nike,sim,Honorarac

Pravila foruma
BT-expert info - BTexpert forumi
U naslov teme prvo pisati ime proizvođača, zatim oznake modela bez crtica i razmaka i kratak opis kvara. U post obavezno upisati ID ili EAN oznake sa poleđine aparata u suprotnom tema će biti obrisana.
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
PRILIKOM POSTAVLJANJA PITANJA U VEZI ELEKTRONSKOG MODULA OBAVEZNO POPIŠITE SVE OZNAKE sa ploče i sa nalepnica, dobro bi došla i po koja fotografija.
OLE
_
_
Postovi: 3
Pridružen: 12 Jun 2018, 13:53
Location: Beograd
Specialty: consumer

Gorenje RF4245W-Pregrevanje kompresora i kondenzatora

Post napisao OLE » 12 Jun 2018, 18:38

Pozdrav svima!
Potreban mi je savet od iskusnih clanova. Ja se ne bavim rashladnom tehnikom, tako da se unapred izvinjavam ako lupim nesto nelogicno!

Radi se o kombinovanom frizideru-zamrzivacu Gorenje RF4245W(TYP: HZZS2426, samootapajuci), koji je star oko 5 godina.
Stoji mi u sobi gde je sada oko 30C i mislim da se sa zadnje strane dosta greje.
Zamrzivac normalno hladi, u frizideru je pristojno hladno, ali nikad nije hladio super.
Kada dodje leto nema svrhe podesavati termostat na vise od "1" jer ce jako dugo raditi, ako se bude uopste iskljucivao.
Zimi, naravno, radi mnogo krace i hladi bolje, sto je i ocekivano.
Znam da ce neko reci da je normalno da se kondenzator i kompresor greju, ali tesko da je neko svesno konstruisao frizider koji ce raditi kao radijator.
Elem, izmerio sam temperature na dve tacke: izlaz iz kompresora oko 70C, cev posle kondenzatora oko 46C.
Da ne zaboravim, freon je R 600a.
Trenutno se snalazim tako sto sam postavio ventilator da hladi resetku pozadi i dosta pomaze. Resetka se ne greje vise toliko, frizider mnogo krace radi,
a i unutra brzo zaledi zadnju stranu.
Da li mi mozete da ti neki savet kako da resim problem, da li bi dopuna freona pomogla, ili je nesto drugo u pitanju?

Avatar
frigoservisbata
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 486
Pridružen: 11 Jun 2009, 14:42
Location: Vrsac

Re: Gorenje RF4245W-Pregrevanje kompresora i kondenzatora

Post napisao frigoservisbata » 12 Jun 2018, 21:46

To je sve normalno u uslovima gde radi...30 stepeni je jako velika temperatura prostorije...Gas ne treba da se dopunjava ako negde nije doslo do curenja,a iz tvoje price da je potis oko 70 i izlaz iz kondenzatora 40 radi kako treba i ima gasa koliko treba....Sa ventilatorom si dobio da brze spusti kondenzaciju i ne smeta mu nista sto si to uradio...udalji ga ako mozes malo dalje od zida da ima bolju ventilaciju....
Bolje je biti malo lud, nego malo pametan.

OLE
_
_
Postovi: 3
Pridružen: 12 Jun 2018, 13:53
Location: Beograd
Specialty: consumer

Re: Gorenje RF4245W-Pregrevanje kompresora i kondenzatora

Post napisao OLE » 13 Jun 2018, 08:52

Toga sam se i plasio, mislim da normalno tako greje! Steta samo sto frizider moje babe star 25god. bolje hladi unutra, ali valjda to je cena samootapajuceg frizidera.
Nego, onda bih automatizovao ukljucivanje ventilatora koji hladi kondenzator, tako da radi samo kad i frizider, jer stvarno puno pomaze.
Imam adapter sa 220V preko koga trenutno radi. Gde je najpametnije prikljuciti ga na instalaciju frizidera?

Avatar
sim
gxu
gxu
Postovi: 1114
Pridružen: 09 Jul 2009, 21:43
Location: Krusevac
Warranty service: Bela tehnika
Contact person: Ivan
Phone number: 0038162303936
Specialty: whitegoods

Re: Gorenje RF4245W-Pregrevanje kompresora i kondenzatora

Post napisao sim » 13 Jun 2018, 21:39

Ako hoces da ti radi taj ventilator onda on treba da radi kad i kompresor.
Otvoris kutijicu motora i vezes ga na plavu i crnu zicu koje dolaze odozgo od termostata.
SIMkom

OLE
_
_
Postovi: 3
Pridružen: 12 Jun 2018, 13:53
Location: Beograd
Specialty: consumer

Re: Gorenje RF4245W-Pregrevanje kompresora i kondenzatora

Post napisao OLE » 17 Jun 2018, 22:44

Probao sam - funkcionise. Ima na motoru po jedna slobodna klema gde mogu da prikacim fazu i nulu od naponskog adaptera za ventilator.
Hvala na savetu!

Avatar
sim
gxu
gxu
Postovi: 1114
Pridružen: 09 Jul 2009, 21:43
Location: Krusevac
Warranty service: Bela tehnika
Contact person: Ivan
Phone number: 0038162303936
Specialty: whitegoods

Re: Gorenje RF4245W-Pregrevanje kompresora i kondenzatora

Post napisao sim » 18 Jun 2018, 01:13

Posto si dobio odgovor i resio svoj problemcic,
lepo bi bilo da zatvoris temu po pravilima foruma.
Uputstvo: http://www.fanzo.org/forum/viewtopic.ph ... 37#p285137
SIMkom

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “FRIŽIDERI I ZAMRZIVAČI”