Dopunjavanje u garantnom roku??

Forum za frižidere i zamrzivače.

Urednici: goranfri,nike,Honorarac,sim

Pravila foruma
BT-expert info - BTexpert forumi
U naslov teme prvo pisati ime proizvođača, zatim oznake modela bez crtica i razmaka i kratak opis kvara. U post obavezno upisati ID ili EAN oznake sa poleđine aparata u suprotnom tema će biti obrisana.
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
PRILIKOM POSTAVLJANJA PITANJA U VEZI ELEKTRONSKOG MODULA OBAVEZNO POPIŠITE SVE OZNAKE sa ploče i sa nalepnica, dobro bi došla i po koja fotografija.
Avatar
bimba1958
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 428
Pridružen: 20 Jun 2011, 16:03
Location: Srbija
Contact person: Mića
Specialty: whitegoods
Lokacija: Srbija

Dopunjavanje u garantnom roku??

Post napisao bimba1958 » 12 Sep 2017, 14:03

meni ovo nije jasno:zove stranka i pita koliko kosta zamena motora na R600a za Beko frizider.ja ga pitam ko je konstatovao da je motror, on kaze da je bio ovlasceni servis koji mu ga je pre godinu dan dopunjavao i sad vise nece da hladi i da je upitanju motor.Na moje pitanje kako je radio pre dopunjavanja,kaze da je radio dobro a onda sve slabije,onda je dopunjen i radio do pre mesec dana i prestao da hladi.Naime zasto pisem ovo?
Uopste mi nije jasno to dopunjavanje???Moja misljenje je da je prvo treba da konstantuje dali je filter zapusen,gde ispusta gas,kompresiju motora i sve ostalo sto sledi.Onda ako je instalacija kaoi motor-kompresor u redu zameniti filter, uraditi kompletnu reparaturu i napuniti sistem gasom.Meni nikako ne ide u glavu dopunjavanje sistema -sta upravo to znaci?????
isto kao sto i klime dopunjuju svakih 6 meseci,neznam dali sam ja glup ili izlapeo,zato pitam Vas cenjene kolege:Sta Vi imate da kazete na ovo???? 01ziveli
Teorija bez eksperimenta ne vodi nicemu.

Avatar
frigoservisbata
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 486
Pridružen: 11 Jun 2009, 14:42
Location: Vrsac

Re: Dopunjavanje u garantnom roku??

Post napisao frigoservisbata » 12 Sep 2017, 14:18

Ja sam radio za Beko(6 meseci)i napustio sam..ne placaju nikako,tj.smesne pare su u pitanju a reklamacija gomila.kad god sam bio i konstatovao da nema gasa,a ne vidi se nigde mesto curenja,pisao sam nalog za zamenu...Svaki drugi uredjaj je pustao gas u isparivacu...Ne mogu da nadju majstore normalne,nego nadju indijance koji rade kako i sta hoce i zato dopunjavaju...za klime necu ni da komentarisem nista,nego da sam imao do sada gomilu situacija gde su uredjaji debelo bili prepunjeni,a kvar je najcesce turbina(prljava),prljavi fileri,isparivac,kondenzator ventilatora unutrasnje jedinice,spljostene cevi prilikom montaze itd...To je sve situacija vec godinama i svi nesto znaju i rade naopako..Skoro sam radio neku klimu gde me zvao covek samo da mu nadjem gde pusta,jer majstori koji su mu popravljali(punili)klimu dva puta za tri dana,nemaju sa cime da nadju mesto curenja...!nasao sam mesto curenja za deset minuta(masnoce od ulja gomila),zavario i zvao ga da ga pitam da li da je napunim?rekao mi je da ne treba da je punim!Naplatio sam mu kao da sam je i napunio....Sta vise treba da se kaze?Imam sliku postavicu je da vidite!
Bolje je biti malo lud, nego malo pametan.

Avatar
bimba1958
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 428
Pridružen: 20 Jun 2011, 16:03
Location: Srbija
Contact person: Mića
Specialty: whitegoods
Lokacija: Srbija

Re: Dopunjavanje u garantnom roku??

Post napisao bimba1958 » 12 Sep 2017, 14:34

tako je Bato,ali pravo da ti kazem nekako se plasim kad ode kompresor na R600a da stavim nomv bas zbog toga sto si pomenuo ispustanje u isparivacu ili se isparivac razlepio -kratko spojio (desilo mi se jednom)a ti stavio nov kompresor???
Teorija bez eksperimenta ne vodi nicemu.

Avatar
frigoservisbata
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 486
Pridružen: 11 Jun 2009, 14:42
Location: Vrsac

Re: Dopunjavanje u garantnom roku??

Post napisao frigoservisbata » 12 Sep 2017, 14:46

Prvo proveri motor,99% pusta isparivac....Pritisni jako rukom zadnji deo frizidera(sa unutrasnje strane)ako zivi ili je naduven pusta.Ja sam na samo jednom uredjaju imao slucaj da je zacepljena bila kapilara na R600a,tako da mislim da je isparivac,a moguce da je i kompresor izdahnuo...Na nekim uredjajima moze da se ugradi isparivac plocasti(pricam o kombinaciji),a na nekima ne moze(zavisi da li su u zamrzivackom delu cevi ili je zaliven u izolaciju)
Bolje je biti malo lud, nego malo pametan.

Avatar
bimba1958
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 428
Pridružen: 20 Jun 2011, 16:03
Location: Srbija
Contact person: Mića
Specialty: whitegoods
Lokacija: Srbija

Re: Dopunjavanje u garantnom roku??

Post napisao bimba1958 » 12 Sep 2017, 16:05

ne razumem ovo :ako zivi?a ploce sam ugradjivao.
Teorija bez eksperimenta ne vodi nicemu.

Avatar
frigoservisbata
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 486
Pridružen: 11 Jun 2009, 14:42
Location: Vrsac

Re: Dopunjavanje u garantnom roku??

Post napisao frigoservisbata » 12 Sep 2017, 20:17

Kad gurnes rukom ako se pomera plastika prema unutra onda je tu ispustio gas...ne znam kako da ti objasnim drugacije...Bude cesto i naduvana plastika od gasa koji nema gde da ode(narocito leti se to desava jer je veci pritisak)...
Bolje je biti malo lud, nego malo pametan.

Avatar
bimba1958
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 428
Pridružen: 20 Jun 2011, 16:03
Location: Srbija
Contact person: Mića
Specialty: whitegoods
Lokacija: Srbija

Re: Dopunjavanje u garantnom roku??

Post napisao bimba1958 » 13 Sep 2017, 08:13

ok, 01ziveli
Teorija bez eksperimenta ne vodi nicemu.

Avatar
nike
gxu
gxu
Postovi: 2896
Pridružen: 21 Mar 2010, 11:35
Location: Split HR
Warranty service: Atosa Arisco Ozti Fimar Roller-Grill Systemair Fiocchetti Prismafood Cappone Hendi Omniwash Icetech ItalI-Ice
Contact person: NIKE
Specialty: whitegoods
Lokacija: Split, HR

Re: Dopunjavanje u garantnom roku??

Post napisao nike » 13 Sep 2017, 17:18

Ako je lonac šupalj, koja je korist od punjenja lonca?
Dopunjavanje plina je uglavnom izgovor za neznanje.
Ja u životu nisam dopunjavao bez da nisam ili našao propuštanje ili imao u planu kad prođe sezona naći propuštanje ili je klima stara 15 i više godina pa je ispustila meni prihvatjivih (i uglavnom neuhvatljivih) 5 g. na godinu!
A da sam ja mušterija i da mi dođe "majstor" dopunjavati u garntnom roku bez da otkloni propuštanje, letila bi boca sa plinom za njim!
"Blago budalama, njima je lako jer ne misle tako!" PV

Avatar
bimba1958
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 428
Pridružen: 20 Jun 2011, 16:03
Location: Srbija
Contact person: Mića
Specialty: whitegoods
Lokacija: Srbija

Re: Dopunjavanje u garantnom roku??

Post napisao bimba1958 » 13 Sep 2017, 18:31

nazalost tako je u mom kraju serviseri (da ih tako nazovem) su navikli-naucili stranke da na svako malo klima mora da se dopunjava,kad ih ja pitam dali dopunjavaju zamrzivace i frizidere oni mi kazu da ne filozofiram da to svi rade i da su im majstori rekli da mora tako da je to normalno,a neki mi i pojebu mater.Neznam sta se desava sa ljudima?Jedino mije jedna stranka iz Nisa poverovala kojoj sam uspeo da objasnim da majstor to radi zbog njenog atraktivnog j..bzovnog izgleda ili iz neznanja to radi i dao joj adresu pravo kolege da joj sredi klmu.Posle me je zvala da se zahvali. 01ziveli
Teorija bez eksperimenta ne vodi nicemu.

Avatar
jaro
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 1169
Pridružen: 21 Jun 2009, 11:53
Location: stara pazova
Contact person: jaro
Specialty: whitegoods

Re: Dopunjavanje u garantnom roku??

Post napisao jaro » 13 Sep 2017, 21:36

Da vam dopunom pokvarim temu, sta cu, ne mogu ni ja da izdrzim:

https://youtu.be/x3qM53uXIWg
Bez alata nema zanata!.....a bez znanja dzaba ti alat!

@bane@
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 60
Pridružen: 21 Okt 2012, 23:01
Location: Novi Sad
Contact person: Branislav Djokic
Specialty: whitegoods
Kontakt:

Re: Dopunjavanje u garantnom roku??

Post napisao @bane@ » 13 Sep 2017, 21:41

Da neverovatno kako ljudi su ubeđeni da samo treba da se dopunjava. Letos odem da vidim dve klime u jedan lokal LG i Samsung kao treba da se dopune(tako stranka kaže). Pogledam a ono turbine prljave na najvećoj brzini jedva se primeti da duva, spoljna jedinica sva od mace od topole prljava kako jedna tako druga. Posle čišćenja obe proradile kako treba, ja pakujem alat a mušterija a Freon? Pa netreba to je to zbog zapušen isti nisu radile kako treba, nepoverljivo me pogledao i platio. Nakon par dana me zove da i kod kuće odradi servis i onda mi se izvinjava što je bio nepoverljiv jer je on čuo da kad klima slabije hladi samo fali onog Freona

Avatar
septembar
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 155
Pridružen: 23 Sep 2014, 21:26
Location: sabac
Warranty service: gorenje,midea
Contact person: aleksandar
Phone number: 00015391770
Lokacija: Sabac

Re: Dopunjavanje u garantnom roku??

Post napisao septembar » 13 Sep 2017, 22:09

Postovanje cenjene kolege,dali ste znali za poljavu ovoga?mozda pomogne.Nadam se da sam samo dobro iskopirao adresu.<iframe src="https://www.facebook.com/plugins/post.p ... &width=500" width="500" height="476" style="border:none;overflow:hidden" scrolling="no" frameborder="0" allowTransparency="true"></iframe>
R134.jpg
R134.jpg (9.4 KiB) Pregledano 2720 puta.
R600.jpg
R600.jpg (11.51 KiB) Pregledano 2720 puta.
Znaci radi se o zaptivacu curenje u sistemima koji koriste r134 ,r600 i r 290 na mestima curenja se siri i pretvara u zaptivku doziranje 1 prema 16 u odnosu na kolicinu ulja u kompresoru
Bolje se igrati sa strujom, nego sa nervoznom zenom!!

Avatar
bimba1958
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 428
Pridružen: 20 Jun 2011, 16:03
Location: Srbija
Contact person: Mića
Specialty: whitegoods
Lokacija: Srbija

Re: Dopunjavanje u garantnom roku??

Post napisao bimba1958 » 14 Sep 2017, 08:52

Jaro stara dobra vremena, stalno su dolazili u hotel Lepenski Vir osamdesetih kada sam tamo radio i gledao sam ih sto puta.Bane,sto se tice klima jasam prestao da se borim sa vetrenjacama,jer kako oni meni jebu mater tako ija njima,odma ih oteram kod majstora koji im je montirao klimu,jer danas toliko ima montera klima urdjaja da se ja iznenadim kad cujem ko sve to radi(malo mesto),a pertluju spicanglama i da ne pricam sta sve rade.Bata je pisao kako je naisao na curenje koje oni nisu nivideli,nisu videli jer oni samo okace bocu i sipaju gas,a obavezno nose neke radne kombinezone,a iz dzepova im viri alat i tako se sepure po gradu,ali sto je najvaznije uopste ne gledaju koji je gas u klimi ,sipaju stai maju!!!???na fiziderima ne gledaju koji je termostat stavljau sta imaju,na jednoj kobinaciji sam naisao na K54 i da ne davim vise mogao bi danabrajam do sutra.Ovo sto Septembar preporucuje nisam dosad video,malo je tu problem sto trebas znati kolicinu ulja u kompresoru,ne pise uvek kao sto je nekad pisao npr Danfos,i interesuje me samo kako se sipa u sistem nesto slicno sam sipao u hladnjak automobila zbog malih curenja u sistemu za hladjenje. 01ziveli
Teorija bez eksperimenta ne vodi nicemu.

Avatar
sim
gxu
gxu
Postovi: 1117
Pridružen: 09 Jul 2009, 21:43
Location: Krusevac
Warranty service: Bela tehnika
Contact person: Ivan
Phone number: 0038162303936
Specialty: whitegoods

Re: Dopunjavanje u garantnom roku??

Post napisao sim » 14 Sep 2017, 12:25

@septembar
Da li si koristio ovaj extreme zaptivac?
Koliko je uspesan i kako se ponasa sistem u radu?
Kako li i da li utice na ulje i sam kompresor?
SIMkom

Avatar
Stolle
Preminuo
Postovi: 19100
Pridružen: 12 Avg 2006, 23:35
Location: Srbija
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Dimitrovgrad

Re: Dopunjavanje u garantnom roku??

Post napisao Stolle » 14 Sep 2017, 14:20

septembar je napisao:Nadam se da sam samo dobro iskopirao adresu.
Očigledno da nisi.
"29 poslednjih dana u mesecu je najteže"

Avatar
nike
gxu
gxu
Postovi: 2896
Pridružen: 21 Mar 2010, 11:35
Location: Split HR
Warranty service: Atosa Arisco Ozti Fimar Roller-Grill Systemair Fiocchetti Prismafood Cappone Hendi Omniwash Icetech ItalI-Ice
Contact person: NIKE
Specialty: whitegoods
Lokacija: Split, HR

Re: Dopunjavanje u garantnom roku??

Post napisao nike » 14 Sep 2017, 22:19

@Septembar

Nemoj te gluposti da postavljaš po forumu frigorista. To je za one koji ne znaju ništa i koji ništa ni ne žele znati.
U sistemu ima da se vrti samo ulje i rashladno sredstvo. Sve drugo se smatra zagađivačom i ni jedan proizvođač bilo čega ti nikad neće odobriti garantni zahtjev ako nađe išta drugo, uključujući i garež od varenja cijevi.
Svaki ozbijan majstor to zna i toga se drži. Zato te i upozoravam da te gluparije ne postavljaš na ovom forumu.
Imaju drugi forumi za takve "snake oils". Ovaj nije za to!
"Blago budalama, njima je lako jer ne misle tako!" PV

Avatar
frigoservisbata
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 486
Pridružen: 11 Jun 2009, 14:42
Location: Vrsac

Re: Dopunjavanje u garantnom roku??

Post napisao frigoservisbata » 14 Sep 2017, 22:21

septembar je napisao:Postovanje cenjene kolege,dali ste znali za poljavu ovoga?mozda pomogne.Nadam se da sam samo dobro iskopirao adresu.<iframe src="https://www.facebook.com/plugins/post.p ... &width=500" width="500" height="476" style="border:none;overflow:hidden" scrolling="no" frameborder="0" allowTransparency="true"></iframe> R134.jpgR600.jpg Znaci radi se o zaptivacu curenje u sistemima koji koriste r134 ,r600 i r 290 na mestima curenja se siri i pretvara u zaptivku doziranje 1 prema 16 u odnosu na kolicinu ulja u kompresoru
Nisam smeo da sipam a imam vec tri cetiri godine stoji mi u garazi(za R134a).Hteo sam da probam u neku auto klimu koja ima minimalne gubitke,ali sam se plasio sta ce da se desi u sistemu....Ko ce posle to sve da izmenja ako dodje do nekog zacepljenja?
Bolje je biti malo lud, nego malo pametan.

Avatar
septembar
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 155
Pridružen: 23 Sep 2014, 21:26
Location: sabac
Warranty service: gorenje,midea
Contact person: aleksandar
Phone number: 00015391770
Lokacija: Sabac

Re: Dopunjavanje u garantnom roku??

Post napisao septembar » 14 Sep 2017, 23:20

Nisam koristio ni jednu komponentu,jer sam skoro saznao za to,cak ne znam ni koja je cena.Inace pise da ne sadrzi benzinove destilate,ne ostecuje postojece zaptivke i da je bezopasan za metale.I da se tretman moze vrsiti vise puta...E,sad moze da pise tu svasta.pitanje sta ce dalje da se desi.Da ne bude samo kao sa tim prahom za hladnjak sto kolega bimba kaze da je koristio za auto hladnjak.mnogima je zacepio hladnjak,a posle sjebao pumpu.pa ti sad budi pametan sta ce da se desi
Bolje se igrati sa strujom, nego sa nervoznom zenom!!

Odgovori

Natrag na “FRIŽIDERI I ZAMRZIVAČI”