Vakum pumpa - cep

Forum za frižidere i zamrzivače.

Urednici: goranfri,nike,Honorarac,sim

Pravila foruma
BT-expert info - BTexpert forumi
U naslov teme prvo pisati ime proizvođača, zatim oznake modela bez crtica i razmaka i kratak opis kvara. U post obavezno upisati ID ili EAN oznake sa poleđine aparata u suprotnom tema će biti obrisana.
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
PRILIKOM POSTAVLJANJA PITANJA U VEZI ELEKTRONSKOG MODULA OBAVEZNO POPIŠITE SVE OZNAKE sa ploče i sa nalepnica, dobro bi došla i po koja fotografija.
Avatar
Miki_R
_
_
Postovi: 120
Pridružen: 01 Apr 2010, 16:15
Location: Juzni Banat - Glogonj
Contact person: Miki Ravnjanski
Specialty: whitegoods
Lokacija: https://www.google.rs/maps/place/Servis ... 064,20.527

Re: Vakum pumpa - cep

Post napisao Miki_R » 03 Apr 2018, 13:12

bimba1958 je napisao:nesto mi mnogo tiho radi,pa razmisljam dali da joj sipas SAE90 i Likvimol,bolje ce da vakumira,a ti si Vec reko Niksi da smer nije kao na crkvenom satu,A ja cu sad da mu kazem:Niksa vidis da vakuum pumpa radi,cak je izasao snimak na You tube.Ajde sad ti mu kazi ,ne vredi samo ja da mu pricam-nema smisla,ti si popravio pumpu,?????? :lala: 01ziveli
Ja i ne znam kako treba da radi prava vakum pumpa...moje su sve iz 90. A tad su se po zvuku poredile sa dizel motorom Golfa dvice... 01ziveli

Avatar
bimba1958
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 428
Pridružen: 20 Jun 2011, 16:03
Location: Srbija
Contact person: Mića
Specialty: whitegoods
Lokacija: Srbija

Re: Vakum pumpa - cep

Post napisao bimba1958 » 03 Apr 2018, 15:40

takoje
Teorija bez eksperimenta ne vodi nicemu.

Avatar
nike
gxu
gxu
Postovi: 2896
Pridružen: 21 Mar 2010, 11:35
Location: Split HR
Warranty service: Atosa Arisco Ozti Fimar Roller-Grill Systemair Fiocchetti Prismafood Cappone Hendi Omniwash Icetech ItalI-Ice
Contact person: NIKE
Specialty: whitegoods
Lokacija: Split, HR

Re: Vakum pumpa - cep

Post napisao nike » 07 Apr 2018, 08:43

Miki koje gljive ti trošiš? Smanji malo! :shock: :yeah:

A:
crvena smer s leva na desno tj od ventila usisa ka cepu
Ovo gore je jako precizan tekst. Sve je jasno ko u magli!
Smjer.jpg
Eto sad ti meni reci tko je u pravu! Ja ili ti?

Kako si ti to upitao, oba smjera okretanja (u smjeru kazaljke na satu i u smjeru suprotno od kazaljke na satu) dovode do istog cilja jer je to kružnica! Osim toga nije svjedno dali se lijevookretno i desnookretno gleda sa strane motora ili sa strane kompresora
S obzirom kakvo pitanje, takav ti je dan i odgovor na datum koji je tad bio!

B:
Ako vakuum pumpa proizvodi buku i vrti se i na manometrima za tlak pokazuje -1 ne znači da je ispravna jer:
http://fanzo.org/forum/viewtopic.php?f= ... um#p167509
"Blago budalama, njima je lako jer ne misle tako!" PV

Odgovori

Natrag na “FRIŽIDERI I ZAMRZIVAČI”