Termostat K59 na K50 - REŠENO

Forum za frižidere i zamrzivače.

Urednici: goranfri,nike,Honorarac,sim

Pravila foruma
BT-expert info - BTexpert forumi
U naslov teme prvo pisati ime proizvođača, zatim oznake modela bez crtica i razmaka i kratak opis kvara. U post obavezno upisati ID ili EAN oznake sa poleđine aparata u suprotnom tema će biti obrisana.
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
PRILIKOM POSTAVLJANJA PITANJA U VEZI ELEKTRONSKOG MODULA OBAVEZNO POPIŠITE SVE OZNAKE sa ploče i sa nalepnica, dobro bi došla i po koja fotografija.
comi.le
_
_
Postovi: 2
Pridružen: 24 Okt 2016, 20:27
Location: Srbija, Leskovac
Specialty: computers

Termostat K59 na K50 - REŠENO

Post napisao comi.le » 24 Okt 2016, 20:36

Imam problem sa obicnim gorenje friziderom, crko/zalepio mu je stari termostat i ja normalno pozovem majstora
da to zameni i resi, posto sam pretpostavljao u cemu je problem.
Zameni on termostat i stavi K59. Ode majstor, frizider navodno radi, medjutim otopljava se posle odredjenog vremena.
Bacim pogled ja na termostat, vidim model K59, a stari je bio K50, znaci za obican frizider a ne kombinovani.
Zovem ga da ga pitam sto je stavio K59, kad mi on kaze da moze i taj K59 da se koristi umesto K50,
ali problem sa otopljavanjem komore i dalje postoji. Kako to da resim, ovaj trenutni termostat je povezan
na kontakte 3 i 4, znaci levi i desni kontakt, dok je u sredini 6 ostao nevezan. Da li tako treba da bude povezan
ili moj majstor nema pojma sta radi?

Avatar
septembar
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 155
Pridružen: 23 Sep 2014, 21:26
Location: sabac
Warranty service: gorenje,midea
Contact person: aleksandar
Phone number: 00015391770
Lokacija: Sabac

Re: Termostat K59 na K50

Post napisao septembar » 24 Okt 2016, 21:33

Kupi k50 i namontiraj.mada obicno je na starim gorenje friziderima bio k60 sa iglicom.al ajde,moze i jedan i drugi.eto vidis kako moze sa k59.skupljas vodu po frizideru.nije on namenjen za te stvari
Bolje se igrati sa strujom, nego sa nervoznom zenom!!

Avatar
goranfri
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 1578
Pridružen: 02 Sep 2008, 01:16
Location: Beograd
Warranty service: Icematic Simag Scotsman LaSanMarco Brema LaCimbali Joly
Manitowoc
Specialty: whitegoods
Lokacija: Beograd

Re: Termostat K59 na K50

Post napisao goranfri » 24 Okt 2016, 23:28

Strašno , moraćeš da skineš taj K59 i da ugradiš K50 ili K60 .

Avatar
bimba1958
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 428
Pridružen: 20 Jun 2011, 16:03
Location: Srbija
Contact person: Mića
Specialty: whitegoods
Lokacija: Srbija

Re: Termostat K59 na K50

Post napisao bimba1958 » 25 Okt 2016, 08:16

Slazem se sa Goranom,ali ovaj nije znao ni da ga poveze:K59 se vezuje na 6 i 4.Ja sam umesto K59 nalazio K54,kazu reko majtor da je isti ima 3 kontakta........
Teorija bez eksperimenta ne vodi nicemu.

comi.le
_
_
Postovi: 2
Pridružen: 24 Okt 2016, 20:27
Location: Srbija, Leskovac
Specialty: computers

Re: Termostat K59 na K50

Post napisao comi.le » 25 Okt 2016, 15:30

Hvala na odgovorima, na netu sam procitao neka Ranco uputstva, i zakljucio da ovaj termostat K59 ukljucuje kada je temp u plusu, zato se i topi, dok K50 i K60 ukljucuju u minusu pa komora ostane zaledjena. Inace, da u pravu ste, bio je termostat tip K60, secam se da je imao iglicu za polu automatsko otopljavanje.

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “FRIŽIDERI I ZAMRZIVAČI”