975total A/C leak stop

Forum za frižidere i zamrzivače.

Urednici: goranfri,nike,Honorarac,sim

Pravila foruma
BT-expert info - BTexpert forumi
U naslov teme prvo pisati ime proizvođača, zatim oznake modela bez crtica i razmaka i kratak opis kvara. U post obavezno upisati ID ili EAN oznake sa poleđine aparata u suprotnom tema će biti obrisana.
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
PRILIKOM POSTAVLJANJA PITANJA U VEZI ELEKTRONSKOG MODULA OBAVEZNO POPIŠITE SVE OZNAKE sa ploče i sa nalepnica, dobro bi došla i po koja fotografija.
sfar
_
_
Warranty service: Samsung Panasonic Vivax Haier
Sharp , LG

975total A/C leak stop

Post napisao sfar » 31 Okt 2011, 18:36

Poštovana gospodo serviseri;
vjerojatno ste u svom poslovanju imali situaciju da Vam curi rashladni medij iz sistema a mjesto ispusta Vam nije vidljivo i niste u mogućnosti sanirati ispust.
postoje , sredstva za zatvaranje ispusta radne tvari koje se ubrizgava u sistem zajedno sa radnom tvari.
sredstva se mogu staviti preventivno, da ne bi došlo do curenja, a isto tako služe za efikasno i brzo saniranje isposta u sistemu.
zanima me da li je netko radio sa ovim i ima li kakva iskustva s tim .

goranfri
gxu
gxu
Warranty service: Icematic Simag Scotsman LaSanMarco Brema LaCimbali Joly
Manitowoc
Specialty: whitegoods

Re: 975total A/C leak stop

Post napisao goranfri » 31 Okt 2011, 23:49

To možda može da bude efikasno u auto hladnjacima za curenje antifriza ali ja lično to nikad ne bih stavio u rashladni sistem.

nike
gxu
gxu
Warranty service: Atosa Arisco Ozti Fimar Roller-Grill Systemair Fiocchetti Prismafood Cappone Hendi Omniwash Icetech ItalI-Ice
Contact person: NIKE

Post napisao nike » 01 Nov 2011, 04:31

Kad naiđeš na nekog koji je odobren od proizvođača kompresora, javi mi!

Kada pušta, a ne možeš pronaći gdje, bitno je da lokaliziraš gdje je propuštanje. Podijeliš sistem na dva dijela i natlačiš dušikom i čekaš da vidiš gdje pada tlak. Onda taj dio gdje pada ponovo podijeliš na manje cijeline... i sve tako dalje dok ne lokaliziraš.
Ako dušik ne pokazuje dovoljno brzo prijeđi na helij. Dušikova molekula je oko 3 puta veća od helijeva atoma (helij se ne veže u molekule) pa će helij 3 puta prije pokazati i najmanje propuštanje.

Uz dušik ili helij treba koristiti dobru sapunicu, a nije loša Wurthova, a najbolji je BIG BLUE.

U sistemu nema šta raditi ništa drugo osim ulja i rashladnog sredstva i eventualno UV ulja (i na njega treba pripaziti jer je bilo pritužbi na neke).
Ja osobno nikad ne bi stavio čak ni Tawzone.
Poluznanje je opasnije od neznanja!!!
"Patriotizam je zadnje utočište podlaca"-Samuel Johnson

sfar
_
_
Warranty service: Samsung Panasonic Vivax Haier
Sharp , LG

Post napisao sfar » 01 Nov 2011, 12:46

ok Nike jasno mi je ovo sa traženjem propuštanja , no ako je ta stvar ponuđena i u komercijalnoj je ponudi , pa bože moj ako je netko radio s njom zašto je ne preporučit. ako nije dobra reć ok nevalja ili nije dala tražene rezultate .zato smo mi serviseri ovdje da pomognemo jedni drugima , možda je netko radio s time pa zanima me ima li ko iskustva s time .
slažem se ni ja ne bih baš puno tih stvari stavljao u sistem ,ali valjda je proizvođač sve to ispitao i možda je to ok stvar , pogotovo recimo kod novijih hladnjaka gdje je sve zaliveno u kučište .

nike
gxu
gxu
Warranty service: Atosa Arisco Ozti Fimar Roller-Grill Systemair Fiocchetti Prismafood Cappone Hendi Omniwash Icetech ItalI-Ice
Contact person: NIKE

Post napisao nike » 01 Nov 2011, 14:40

Zapitaj se na kojem principu ta stvar radi (reakcija sa vlagom).

Šta se desi kad ti dođe u rekuperator? Šta kad sistem ostane bez freona i uđe u njega vlažan zrak? Šta će onda biti sa kompresorom, kapilarom i sl. Ako je začepio rupu, zaćepit će i kapilaru i šta sve još ne kad se stvore uvijeti za to.
4. What if there is moisture in the system? Minimal levels of internal
moisture will lower the performance of sealing work that could be
accomplished. Higher levels can prematurely activate the sealant and
cause formation at areas of moisture concentration such as driers, and
metering devices, resulting in possible restriction and system failure. We
recommend that technicians always adhere to ARI recommended levels of
moisture for AC/R systems.
http://www.cliplight.com/getfile.php?f= ... 20sept.pdf

Ne preporučam koristiti osim ako je to zadnja solucije prije bacanja uređaja. I onda treba napisati jasno na uređaju da je to govno unutra i da ni u kom slučaju se ne rekuperira taj uređaj.

http://www.imcool.com/articles/aircondi ... nts_p2.php

http://www.refrigeration-engineer.com/f ... ak+sealant

Poluznanje je opasnije od neznanja!!!
"Patriotizam je zadnje utočište podlaca"-Samuel Johnson

jujumara
bela tehnika
bela tehnika

Post napisao jujumara » 01 Nov 2011, 21:33

Ne bih nikada to sipao u sistem
:mrgreen:

Soko
bela tehnika
bela tehnika

Post napisao Soko » 16 Jan 2012, 09:53

Takve stvarcice uglavnom stizu iz auto-branse gde klime uglavnom opravljaju priuceni mehanicari(u boljem slucaju) ili vulkanizeri, pomocnici, tehnicki pregledi..... kojima je lako prodati ovakve price. Takvi pocnu sa jednim crevom i manometrom pa kada vide koliko lako je uzeti musteriji 30EUR onda uloze jos neku hiljadu u "svemogucu stanicu" pa imaju pokrice da se proglase "Strucnim servisom" i naplacuju dopunu 70 EUR. U svemu tome im obilno pomazu i trgovci kojima je jedino bitan "turn-over" a niko se nikada ne potrudi da tim ljudima objasni sta je sta i cemu moze a cemu ne moze nesto da posluzi.
Retko ko od tih strucnjaka se potrudi da sazna sta se stvarno deseva u cevima, na kom principu radi "eksplozivni ventil" (da, da, cuo sam i takve nazive) itd. pa im je lako prodati ovakve "magicne" preparate.
Eh, da znate koliko puta su me tzv. kolege pitali na koliko se menja freon jer ostari, potrosi se lolzi Dok o necemu komplikovanijem ne znaju ni da postave pitanje.
Sto je najgore, regularno prodaju pricu i ubedjuju vozace da rade godisnji servis auto-klima. I prolazi im.

U principu, kod auto-klima postoji sansa da ovakve stvari pomognu jer hemijski deluju na zaptivne gumice (o-ring) da se rasire i time naprave bolji spoj. U auto sistemima je curenje najcesce na spojevima kojih ima milion i svi su dihtovani o-ringovima.

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “FRIŽIDERI I ZAMRZIVAČI”