pcb termostat za Indesit ban 13nf

Forum za frižidere i zamrzivače.

Urednici: goranfri,nike,Honorarac,sim

Pravila foruma
BT-expert info - BTexpert forumi
U naslov teme prvo pisati ime proizvođača, zatim oznake modela bez crtica i razmaka i kratak opis kvara. U post obavezno upisati ID ili EAN oznake sa poleđine aparata u suprotnom tema će biti obrisana.
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
PRILIKOM POSTAVLJANJA PITANJA U VEZI ELEKTRONSKOG MODULA OBAVEZNO POPIŠITE SVE OZNAKE sa ploče i sa nalepnica, dobro bi došla i po koja fotografija.
alexb
_
_
Postovi: 110
Pridružen: 09 Jul 2009, 19:47
Location: srbija,nis

pcb termostat za Indesit ban 13nf

Post napisao alexb » 28 svi 2011, 22:04

Potrebna informacija gde se moze nabaviti "PCB termostat" za indesit BAN 13 NF kombinovani no frost.Problem je sto ne ukljucuje grejace za otopljavanje isparivaca i nakon oko nedelju dana zbog nakupljenog leda
dolazi do blokade protoka vazduha prema friziderskom delu.Morao sam da skinem panele ispred isparivaca i da skinem sav led sa fenom ali to nije resenje.Prema servisnom uputstvu za ovaj model otopljavanje dobija signal preko eeproma na tzv.pcb termostatu(ploci)nakon odredjenog vremenskog perioda bez obzira da li je termostat isljucio ili ne.Nemam mogucnosti da ispitam plocu ni da ponovo ucitavam dump jer nemam ni softver za ovaj model ni odgovarajuci programator niti sam to do sada radio.Zato pitam da li je resenje zameniti ovu plocu(termostat) sa novom,pretpostavljam da je na njoj ucitan potreban program.Ukoliko neko ima neki savet bilo bi mi od velike koristi.
Da doam podatke koje sam video na ploci.Postoji nalepnica na kojoj pise "ariston term. no frost" i brojevi 30410585 2506 a ispod te nalepnice na samoj ploci pise EDT0116.3 isto kao i sto sam video u servisnom uputstvu na slici.

Avatar
nike
gxu
gxu
Postovi: 2896
Pridružen: 21 Mar 2010, 11:35
Location: Split HR
Warranty service: Atosa Arisco Ozti Fimar Roller-Grill Systemair Fiocchetti Prismafood Cappone Hendi Omniwash Icetech ItalI-Ice
Contact person: NIKE
Specialty: whitegoods
Lokacija: Split, HR

Re: pcb termostat za Indesit ban 13nf

Post napisao nike » 29 svi 2011, 10:12

Ajde malo prepravi prvi post da bude u skladu s onim što je napisano u crvenom okviru!

Dali na toj pločici relej uključuje grijač, i ako je, dali si gledao dali relej dobiva signal i dali tada zatvara kontakte?
"Blago budalama, njima je lako jer ne misle tako!" PV

Avatar
milan
Preminuo
Postovi: 4426
Pridružen: 19 Avg 2006, 22:38
Location: Novi Sad
Specialty: tv-multimedia

Re: pcb termostat za Indesit ban 13nf

Post napisao milan » 29 svi 2011, 12:30

EDT0116.4
Prilog
el.jpg

Zaključano
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “FRIŽIDERI I ZAMRZIVAČI”