Gorenje frizider-problem sa kompresorom...

Forum za frižidere i zamrzivače.

Urednici: goranfri,nike,Honorarac,sim

Pravila foruma
BT-expert info - BTexpert forumi
U naslov teme prvo pisati ime proizvođača, zatim oznake modela bez crtica i razmaka i kratak opis kvara. U post obavezno upisati ID ili EAN oznake sa poleđine aparata u suprotnom tema će biti obrisana.
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
PRILIKOM POSTAVLJANJA PITANJA U VEZI ELEKTRONSKOG MODULA OBAVEZNO POPIŠITE SVE OZNAKE sa ploče i sa nalepnica, dobro bi došla i po koja fotografija.
djtesla
_
_
Postovi: 21
Pridružen: 28 Sep 2006, 23:44
Location: vojvodina

Gorenje frizider-problem sa kompresorom...

Post napisao djtesla » 27 Sep 2009, 21:12

Pozdrav
Pre mesec dana sam menjao kompresor na frizideru gorenje kompresor TL3F gas 134a namotaji u prekidu kupljen je isti motor zamenjen filter sistem sam produvao sa freonom 134a nije bilo zacepljenja ugradio sam kompresor punio ga gramski vagom 0.080kg ide u njega bar tako pise na tablici radio je 3 nedelje i stao motor radi ali ide u blokadu rastavim sistem vidim nema kompresije ali onda motor ne blokira radi al bez kompresije secem oba kompresora levi sa slike kompresor je stari a desni novi vec na ulju se vidi da je na desnom crno ko iz dizelasa na izdisaju a to je novi secem ih i otvaram desni je unutra crn i ima nesto ko pesak po njemu inace namotaj je ok radi kao i ona luda garez na njemu u potisnom delu kako se to stvorilo sve tamo nije mi jasno radio je samo tri nedelje e sada sta to moze biti ??? nisam proveravao da li je sistem zacepljen to cu sutra ako stignem
Prilog
1.jpg
1.jpg (19.95 KiB) Pregledano 2228 puta.
2.jpg
3.jpg

Avatar
Ledolomac
_
_
Postovi: 20
Pridružen: 14 Avg 2009, 20:38
Location: Samac
Contact person: Zoran

Re: Gorenje frizider-problem sa kompresorom...

Post napisao Ledolomac » 30 Sep 2009, 14:28

Takve stvari se desavaju prilikom pregrevanja kompresora . Veoma lako je moguce da ti je bio zacepit sistem vlaga u sistemu. Takodje do pregrijavanje moze doci i zbog manjka freona u sistemu.
Kakva su ti isparenja bila priliko punjenja??

djenka
_
_
Postovi: 142
Pridružen: 08 Sep 2008, 22:10
Location: loznica

Re: Gorenje frizider-problem sa kompresorom...

Post napisao djenka » 30 Sep 2009, 21:33

Odseci filter pa ce ti sve biti jasno,ako je pun ulja i rdje onda ti je fiter bio zapusen pa je motor radio pod velikim opterecenjem.Zato se i javljala ta blokada,motor posle par sekundi rada promeni zvuk i pocne da bruji.Koje freone koristis,kineske ili orginalne??Jel bilo freona u sistemu kad si skidao motor?

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “FRIŽIDERI I ZAMRZIVAČI”