Klima Samsung AQV18FCX INVERTER ne radi

Forum za klime.

Urednici: goranfri,nike,Honorarac,sim

Pravila foruma
BT-expert info - BTexpert forumi
U naslov teme prvo pisati ime proizvođača, zatim oznake modela bez crtica i razmaka i kratak opis kvara. U post obavezno upisati ID ili EAN oznake sa poleđine aparata u suprotnom tema će biti obrisana.
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
PRILIKOM POSTAVLJANJA PITANJA U VEZI ELEKTRONSKOG MODULA OBAVEZNO POPIŠITE SVE OZNAKE sa ploče i sa nalepnica, dobro bi došla i po koja fotografija.
hagula
_
_

Klima Samsung AQV18FCX INVERTER ne radi

Post napisao hagula » 14 Jan 2009, 22:42

Posto sam tek uplovio u te vode klimatizacije i frigomehanike a inace se dugo vremena bavim elektro mehanikom tacnije popravkom kucanskih aparata zamolio bih Vas da mi pomognete koliko mozete.naime imam problem sa dvije ovakve klime.kada ih upalim u mod grijanja uopste ne radi vanjska jedinica.nakon 3-4 minute zablinkaju dvije led diode crvena i zelena.

pokusao sam da je iskljucim sa mreze pa ponovo upalim al nista od toga.napon je ok 223 V.vanjska jedinica dobija napon jer se na nju spaja dovod 220V.napominjem da je klima radila fantasticno otprilike 3-4 mjeseca.

toce
gx
gx

Re: Klima Samsung AQV18FCX INVERTER ne radi

Post napisao toce » 15 Jan 2009, 02:48

Gde ti je spoljasna elektronika na plastici imas nalepnicu skroz dole na nalepnice ti pise koja led koju funkciju obavlja i koji kvar imas tri led diode crvenu zutu i zelenu e sad ti vidi koje diode blinkaju i koje boje i videces koji kvar imas :pivopije:
TOCE

buzdumra
gxu
gxu

Post napisao buzdumra » 15 Jan 2009, 18:05

trebalo bi daje ova sema , http://www.fanzo.org/forum/viewtopic.php?f=82&t=8851
meni je to jos u fazi testiranja ali mislim da sam popravijo , a i kvar je bijo skoro identican :pivopije:
proradijo mi net zahvaljujuci fanzi

hagula
_
_

Post napisao hagula » 02 Feb 2009, 02:27

ne ,mogu da otvorim post...nisam autorizovan...pomozi druze na drugi nacin

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post