Klima Gorenje ne radi,ne grije. - RESENO

Forum za klime.

Urednici: goranfri,nike,Honorarac,sim

Pravila foruma
BT-expert info - BTexpert forumi
U naslov teme prvo pisati ime proizvođača, zatim oznake modela bez crtica i razmaka i kratak opis kvara. U post obavezno upisati ID ili EAN oznake sa poleđine aparata u suprotnom tema će biti obrisana.
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
PRILIKOM POSTAVLJANJA PITANJA U VEZI ELEKTRONSKOG MODULA OBAVEZNO POPIŠITE SVE OZNAKE sa ploče i sa nalepnica, dobro bi došla i po koja fotografija.
Avatar
hagula
___
___
Postovi: 206
Pridružen: 14 Jan 2009, 00:23
Location: B&H

Klima Gorenje ne radi,ne grije. - RESENO

Post napisao hagula » 14 Jan 2009, 02:17

Pozdrav za sve na ovom EXTRA forumu.imam problem sa Gorenje klimom tzv: 18-kom.tacan model nisam zapisao.nisam je uspio otvoriti jer je jako nepristupacna vanjska jedinica.kada je upalim na mod grijanja pocne da radi kompresor a obije cijevi se zalede pa cak i isparivac pobijeli od leda.tako radi 2-3 minute i stane.pa odmori neko izvjesno vrijeme i tako opet....ja mislim da je 4-kraki ventil al nisam siguran.
pozzz. :fanzo:
Zadnja izmena: hagula, dana 14 Jan 2009, 21:54, ukupno menjano 2 puta.

Avatar
kisko
Preminuo
Postovi: 2054
Pridružen: 12 Jun 2007, 01:51
Location: Kovilj-na kraj sveta
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Kovilj-Novi sad

Re: problem sa klimom

Post napisao kisko » 14 Jan 2009, 04:44

Dobrodošao :pivopije: a sad ukor :mrgreen: ....ovako praksa je da u naslovu navedemo firmu/model i kvar a u temi sve relevantne podatke o uredjaju i šta si sve radio-ispitivao uvezi kvara uredjaja sve u želji da se što pre konkretno pomogne a stim je i sama tema mnogo bolje odradjena.
Pročitaj malo pravilnik foruma i ispravi grešku u naslovu.
uvek ima nesto interesantno

Avatar
JaroslavBires
___
___
Postovi: 392
Pridružen: 25 Okt 2007, 19:06
Location: Stara Pazova
Specialty: whitegoods
Lokacija: Stara Pazova

Re: Klima Gorenje ne radi,ne grije

Post napisao JaroslavBires » 14 Jan 2009, 09:52

Priključiš manometar i pustiš klimu u rad, po pritisku već znaš šta ti radi. Priključiš voltmetar i meriš napon ka špulni 4x ventila! :lala:
Možda ne znam, al' znam, ko zna! 01ziveli

Avatar
hagula
___
___
Postovi: 206
Pridružen: 14 Jan 2009, 00:23
Location: B&H

Re: Klima Gorenje ne radi,ne grije

Post napisao hagula » 14 Jan 2009, 09:58

hvala na pomoci.provjericu pa cu vam javiti sta sam uradio.

Nebojsa_Pazova
_
_
Postovi: 117
Pridružen: 11 Feb 2008, 10:17
Lokacija: Stara Pazova

Re: Klima Gorenje ne radi,ne grije

Post napisao Nebojsa_Pazova » 14 Jan 2009, 15:11

hagula je napisao:Pozdrav za sve na ovom EXTRA forumu.imam problem sa Gorenje klimom tzv: 18-kom.tacan model nisam zapisao.nisam je uspio otvoriti jer je jako nepristupacna vanjska jedinica.kada je upalim na mod grijanja pocne da radi kompresor a obije cijevi se zalede pa cak i isparivac pobijeli od leda.tako radi 2-3 minute i stane.pa odmori neko izvjesno vrijeme i tako opet....ja mislim da je 4-kraki ventil al nisam siguran.
pozzz. :fanzo:
Pozdrav
POgledaj, nisam bash 100% siguran za Gorenje, oznaka modela postoji i na unutrasnjoj jedinici sa strane, ako kazes da ti je spoljnja nepristupacna !
Sto se tice problema ..... proveri jos jednom, komandu zadanu na daljincu, kako kazes da lede cevi, deluje kao da je u rezimu hladjenja!
Ako je to sve OK, proveri ima li napona na tom 4_ventilu, trebao bi da radi u rezimu grejanja, pa ako je i to OK, cekic ti ne gine za prvu ruku, hehehehehehe, ocu reci, zna da taj ventil zaglavi sam od sebe, ne radi preko leta pa zaglavi, e pa mu treba jedna shok terapija !!!!
Ako ti i ovo posle nekoliko "blagih udaranja po samom ventilu, ne spulni" ne zavrsi posao ..... menjaj ventil !
Najveci talenti, gube se u neradu !!!!

Avatar
hagula
___
___
Postovi: 206
Pridružen: 14 Jan 2009, 00:23
Location: B&H

Re: Klima Gorenje ne radi,ne grije.RIJESENO

Post napisao hagula » 14 Jan 2009, 21:51

Rijesio sam slucaj.zamjena ventila,pozdrav svima...

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “KLIMA UREĐAJI”