Zamena kompresora na klimi

Forum za klime.

Urednici: goranfri,nike,Honorarac,sim

Pravila foruma
BT-expert info - BTexpert forumi
U naslov teme prvo pisati ime proizvođača, zatim oznake modela bez crtica i razmaka i kratak opis kvara. U post obavezno upisati ID ili EAN oznake sa poleđine aparata u suprotnom tema će biti obrisana.
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
PRILIKOM POSTAVLJANJA PITANJA U VEZI ELEKTRONSKOG MODULA OBAVEZNO POPIŠITE SVE OZNAKE sa ploče i sa nalepnica, dobro bi došla i po koja fotografija.
alexandar
_
_

Zamena kompresora na klimi

Post napisao alexandar » 10 Jun 2008, 18:15

Na Gorenje klimi ( Izraelska elektra) , pokvario mi se kompresor ( Toshiba) , zamenio sam ga Smsungovim iste snage. No sada pre montaze ,probao sam spoljnu jedinicu na na stolu . Prikacim 220V i desava se sledece. Kompresor radi normalno, na prikljucku,gde se srafi deblja cev uvlaci vazduh sasvim fino , no na onom drugom ,gde se srafi tanja cev , mrsavo duva.....
Pitah jednog majstora no on rece da to nema veze,neke klime tu duvaju kao lude a neke bas slabo ... tek kada se prikaci i unutrasnja i napuni freon moze se videti da li je sve OK. Moze li mi neko dati svoje misljenje o tome,da li je to OK, da ne bih dzabe povezivao onda ceo sistem...i ako nije sta da probam da popravim i proverim....
Pozdrav svima ... hvala

JaroslavBires
___
___
Specialty: whitegoods

Re: Zamena kompresora na klimi

Post napisao JaroslavBires » 11 Jun 2008, 07:49

:lala: A jel* ti to nov kompresor?
Bilo bi dobro proveriti nivo ulja u kompresoru. Ovaj tvoj majstor je donekle u pravu što se tiče "duvanja" kompresora: prilikom rada u sistemu kompresor recirkulacijom freona malko digne i određenu količinu ulja koja dihtuje usisne/potisne zazore i tako povećava efikasnost samog kompresora!
Koliko te je koštao kompresor (ako je nov)? i kol*ko ti se takav zahvat isplati, obzirom da su Tecumseh kompresori oko 140Eura? :tooo:
Možda ne znam, al' znam, ko zna! 01ziveli

alexandar
_
_

Post napisao alexandar » 11 Jun 2008, 09:51

Hvala na odgovoru ,evo ovako . Ovo sve je mozda i "corav posao" ,ali nekako mi je bilo draze pokusati popraviti ovu klimu nego za malo vise para kupiti nekog kineza. Stari kompresor je bio TOSHIBA PH225X2C-4FS , i nisam ga uspeo naci bas nigde. Zato sam ga zamenio ( polovnim) SAMSUNG 48A124JV1EL. Majstora koliko toliko poznajem, korektan je covek i sasvim solidno zaradjuje tako da uz njegovu tvrdnju da je taj motor sigurno dobar ne verujem da bi se takav covek brukao za takvu sitnicu,gde cak i ne zaradjuje nesto ... prodao mi ga je za 50 Eur. Ovo je noviji tip motora i nadam se da ce fino raditi,sa obzirom da su svi oni malo bucniji, a i izgleda da se Samsung bas nesto nije pokazao sa kvalitetom tih motora starije proizvodnje. Ne znam sada da li jos nesto tu treba jos proveriti,nastelovati ili zameniti,da li je mozda bolje staviti i kapilaru koja je bila u Samsungu ,ili ne.... i tako... Za sada ostaje jos samo prikaciti unutrasnju pa sta Bog da. :)
Pozdrav
PS: kako se proverava nivo ulja u motoru ?

frigo
bela tehnika
bela tehnika
Warranty service: Carrier...
Contact person: Dragan Antic
Phone number: 00381255745156
Specialty: whitegoods
Kontakt:

Post napisao frigo » 22 Jun 2008, 04:23

I kako se zavrsila ta popravka... el uredu kompresor... a pre punjenja ese simuliro ...doveo napajanje na spulni cetvorokrakog ventila kako preklapa el gubi u snazi duvanja ...
Prijatelj je najveće bogatstvo u životu.

Nebojsa_Pazova
_
_

Post napisao Nebojsa_Pazova » 26 Jul 2008, 15:15

Nema nista od odgovora, mora da je experiment uspeo, svi zadovoljni ...... ":hladi" hehehehehehe
A sta je izmedju svega toga, razlika u kompresiji, expanzija, koliko je sipano freona, komresija polovnog kompresora ......
izgleda , da je nash ... alexandar .... amater, nece il nezna da kaze, napise, sta se desilo, il neke pojedinosti, detalje sa zamene ....
Najveci talenti, gube se u neradu !!!!

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “KLIMA UREĐAJI”