Mitsubishi Electric MUZSF42VE kvar grijanja

Forum za klime.

Urednici: goranfri,nike,Honorarac,sim

Pravila foruma
BT-expert info - BTexpert forumi
U naslov teme prvo pisati ime proizvođača, zatim oznake modela bez crtica i razmaka i kratak opis kvara. U post obavezno upisati ID ili EAN oznake sa poleđine aparata u suprotnom tema će biti obrisana.
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
PRILIKOM POSTAVLJANJA PITANJA U VEZI ELEKTRONSKOG MODULA OBAVEZNO POPIŠITE SVE OZNAKE sa ploče i sa nalepnica, dobro bi došla i po koja fotografija.
capo
_
_
Postovi: 2
Pridružen: 20 Jan 2018, 17:53
Location: split
Specialty: automotive

Mitsubishi Electric MUZSF42VE kvar grijanja

Post napisao capo » 19 Okt 2020, 11:14

Pozdrav!
Duže vrijeme čitam Vaše savjete i oduševljen sam znanjem kojim raspolažete. Želim vam se kratko predstaviti Jozo Perković, strojar iz Splita. Sad je i meni potrebna Vaša pomoć.
Klima nakon par minuta grijanja, a nekada i duže zaustavi rad i kontinuirano blica lijeva zelena lampica. Isključim osigurač, pričekam minutu, upalim, uredno se uključi, grije i opet izbaci sa gore navedenom indikacijom. Napajanje vanjske i unutarnje jedinice uredno. Na hlađenju radi sve ispravno.
Elektronika vanjske jedinice bila kod elektroničara na pregledu i kaže da je ispitana i ispravna.
Prije navedenog kvara imao sam kratki spoj u usisavaču koji je bio uključen u strujni krug preko kojeg klima dobiva napajanje. Sad sumnjam da je to uzrokovalo kvar klime.
Ako može pomoć sa informacijama ili prijedlozima bio bih jako zahvalan
Serial No. 3004037 T
Zadnja izmena: capo, dana 19 Okt 2020, 11:45, ukupno menjano 1 put.

Avatar
jaro
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 1171
Pridružen: 21 Jun 2009, 11:53
Location: stara pazova
Contact person: jaro
Specialty: whitegoods

Re: Mitsubishi Electric MUZSF42VE kvar grijanja

Post napisao jaro » 19 Okt 2020, 11:34

Bez alata nema zanata!.....a bez znanja dzaba ti alat!

Avatar
nike
gxu
gxu
Postovi: 2896
Pridružen: 21 Mar 2010, 11:35
Location: Split HR
Warranty service: Atosa Arisco Ozti Fimar Roller-Grill Systemair Fiocchetti Prismafood Cappone Hendi Omniwash Icetech ItalI-Ice
Contact person: NIKE
Specialty: whitegoods
Lokacija: Split, HR

Re: Mitsubishi Electric MUZSF42VE kvar grijanja

Post napisao nike » 20 Okt 2020, 19:40

Ne radim klime više ni Bogu! Ali, počni od čišćenja i dodaj oznaku unutarnje jedinice!

To je greška komunikacije unutarnja-vanjska i treba ti majstor sa papirologijom da to izdijagnosticira. Ništa forum!
"Blago budalama, njima je lako jer ne misle tako!" PV

capo
_
_
Postovi: 2
Pridružen: 20 Jan 2018, 17:53
Location: split
Specialty: automotive

Re: Mitsubishi Electric MUZSF42VE kvar grijanja

Post napisao capo » 21 Okt 2020, 22:07

Evo nove informacije vezano za gore navedeno. Unutarnja jedinica MSZ-SF42VE. Vratio elektroniku i klima se ne gasi više, jednostavno proradila pa cu pustiti da radi još nekoliko dana da zaključim ovu temu. Elektronika na sebi ima crvenu ledicu, sad meni skroz lagano tinja, jedva da sam primjetio da svijetli. Komunikacija oscilira od 12 do 24V, a često padne i do 7V. Uglavnom za sada radi uredno pa se javim da zaključim ukoliko ovako ostane.
Jaro i Nike zahvaljujem na informacijama.
LP

bolenbgd
_
_
Postovi: 37
Pridružen: 11 Apr 2010, 21:03
Location: Borås
Specialty: whitegoods

Re: Mitsubishi Electric MUZSF42VE kvar grijanja

Post napisao bolenbgd » 27 Nov 2020, 19:41

nadam se da nece biti problema sa serovanjem linka ,app za android telefon
https://play.google.com/store/apps/deta ... n_GB&gl=US
ovo sam koristio za mitsubisije dok sam radio na odrzavanju ,
doduse samo sam sa PUZ modelima radio al moze da pomogne i za sve ostale

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “KLIMA UREĐAJI”