LG FM30AH,

Forum za klime.

Urednici: goranfri,nike,Honorarac,sim

Pravila foruma
BT-expert info - BTexpert forumi
U naslov teme prvo pisati ime proizvođača, zatim oznake modela bez crtica i razmaka i kratak opis kvara. U post obavezno upisati ID ili EAN oznake sa poleđine aparata u suprotnom tema će biti obrisana.
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
PRILIKOM POSTAVLJANJA PITANJA U VEZI ELEKTRONSKOG MODULA OBAVEZNO POPIŠITE SVE OZNAKE sa ploče i sa nalepnica, dobro bi došla i po koja fotografija.
begi
_
_

LG FM30AH,

Post napisao begi » 23 Avg 2017, 23:26

Na jednom objektu sam čistio unutarnje jedinice. Drugi dan sam došao da provjerim-dopunim plin. Nakon uključivanja klime ista nije startala, javlja grešku komunikacije. Tako na svi 8 unutarnji jedinica (2 vanjske). Skinem ploču s jedne vanjske da event. nešto nađem neispravno, međutim sve izgleda ok. Poručim ploču i čekam. Nakon nekoliko dana slučajno pogledam a na drugoj vanjskoj se vrti ventilator. Vratim ploču elektronike na drugu vanjsku jedinicu, i ona proradi. Molim da mi neko objasni kako su klime proradile same, a da nisu dirate?

Stolle
Site Admin
Site Admin

Re: LG FM30AH,

Post napisao Stolle » 23 Avg 2017, 23:54

begi je napisao:...nešto nađem neispravno, međutim sve izgleda ok.
:kugla:
"29 poslednjih dana u mesecu je najteže"

septembar
bela tehnika
bela tehnika
Warranty service: gorenje,midea
Contact person: aleksandar
Phone number: 00015391770

Post napisao septembar » 24 Avg 2017, 14:47

Mozda su bili losi kontakti,neki hladan lem ili cak nizak napon na mrezi
Bolje se igrati sa strujom, nego sa nervoznom zenom!!

begi
_
_

Post napisao begi » 25 Avg 2017, 05:42

Sigurno nisu hladni lemovi. Prije prestanka rada je bilo grmljavinsko nevreme, pa sam pretpostavio da su ploče stradale od toga. Međutim izgleda da je nešto vezano sa strujom.

Kobac
bela tehnika
bela tehnika

Post napisao Kobac » 25 Avg 2017, 22:40

Hoce ponekad da se elektronike oporave kada malo "odstoje".
Desavalo mi se sa bezicnim telefonima, klimom, laptopom... Imao sam vise slucajeva da ne rade, pregledam sve sto mogu i ostavim da nastavim drugi put. Drugi put ih samo ukljucim i rade bez problema.

Sve su to bili uredjaji sa procesorima/mikrokontrolerima u sebi koji umeju da imaju velike impedanse pa je moja pretpostavka da ostanu naponi tamo gde ne bi trebalo i kada se vremenom isprazne sve radi normalno.

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “KLIMA UREĐAJI”