Vanjska jedinica klime umjesto rash.agregata

Forum za klime.

Urednici: goranfri,nike,Honorarac,sim

Pravila foruma
BT-expert info - BTexpert forumi
U naslov teme prvo pisati ime proizvođača, zatim oznake modela bez crtica i razmaka i kratak opis kvara. U post obavezno upisati ID ili EAN oznake sa poleđine aparata u suprotnom tema će biti obrisana.
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
PRILIKOM POSTAVLJANJA PITANJA U VEZI ELEKTRONSKOG MODULA OBAVEZNO POPIŠITE SVE OZNAKE sa ploče i sa nalepnica, dobro bi došla i po koja fotografija.
lenas_bk
_
_
Postovi: 82
Pridružen: 09 Avg 2007, 12:11
Location: Bosanska Krupa BiH
Warranty service: VIVAX,BEKO,BLOMBERG,
TCL,LG,
Specialty: consumer

Vanjska jedinica klime umjesto rash.agregata

Post napisao lenas_bk » 10 Jul 2017, 06:09

Pozz.Prosle godine sam kod jednog mesara dostavio ponudu za rashladnu komoru koja nije prosla jer kao nasao je na internetu jeftinije.Bilo mi je malo cudno jer bas sam isao sa minimalnom cijenom.
Nakon sto su ti ugradili slucajno sam bio u prolazu tuda pa sam vidio da su umjesto rashladnog agregata stavili vanjsku jedinicu klime.Mirni isparivac bez expanzijonog ventila skopcan na maxon 18 vanjsku jedinicu.Otapanje preko vruceg gasa.
Radi tako vec oko godinu dana,drzi 0 C
Covjek zadovoljan.Interesuje me da li se neko od vas susretao da se ovako iskoristi vanjska jedinica i koliko je to dugotrajno.

Avatar
goranfri
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 1578
Pridružen: 02 Sep 2008, 01:16
Location: Beograd
Warranty service: Icematic Simag Scotsman LaSanMarco Brema LaCimbali Joly
Manitowoc
Specialty: whitegoods
Lokacija: Beograd

Re: Vanjska jedinica klime umjesto rash.agregata

Post napisao goranfri » 12 Jul 2017, 01:19

To rade i ovde već par godina unazad , to može da nekako zadovolji manje komore i komore koje nisu opterećene , mali unos tople robe .

To uglavnom rade ovi što izdaju sale za svadbe , niti jedan ozbiljan mesar i privatnik to neće staviti sebi.

I nemoj se obazirati na to i na malu cenu i nemoj to ugrađivati .

A sada tehnićki gledano , taj kompresor od klime nije projektovan da radi na -10 i -15 isparenju zar ne ?

jmikica
_
_
Postovi: 2
Pridružen: 31 Jul 2008, 20:57
Location: plana
Specialty: tv

Re: Vanjska jedinica klime umjesto rash.agregata

Post napisao jmikica » 14 Jul 2018, 09:07

za + režimto radi savršeno ,njegova kapilara umesto ventila i piči....i tako godinama,i to za male pare i NOVO a ne neki polovno đubre iz nemačke.

Avatar
Polaris
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 162
Pridružen: 26 Jul 2010, 12:15
Location: Vrsac
Warranty service: Gree, LG
Contact person: Srdjan Djokic

Re: Vanjska jedinica klime umjesto rash.agregata

Post napisao Polaris » 14 Jul 2018, 20:01

@jmikica "i to za male pare i NOVO a ne neki polovno đubre iz nemačke."
https://youtu.be/YbLKZ8UKekU

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “KLIMA UREĐAJI”