Razlika između orginalnog i kineskog scrol Copeland kompresora

Forum za klime.

Urednici: goranfri,nike,Honorarac,sim

Pravila foruma
BT-expert info - BTexpert forumi
U naslov teme prvo pisati ime proizvođača, zatim oznake modela bez crtica i razmaka i kratak opis kvara. U post obavezno upisati ID ili EAN oznake sa poleđine aparata u suprotnom tema će biti obrisana.
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
PRILIKOM POSTAVLJANJA PITANJA U VEZI ELEKTRONSKOG MODULA OBAVEZNO POPIŠITE SVE OZNAKE sa ploče i sa nalepnica, dobro bi došla i po koja fotografija.
sasasasa
_
_
Postovi: 1
Pridružen: 10 Mar 2015, 12:43
Location: BiH

Razlika između orginalnog i kineskog scrol Copeland kompresora

Post napisao sasasasa » 30 svi 2017, 22:12

Naime ja sam se u BiH zanimao za Copeland scrol kompresor ZR 72 KCE-TFD-522 i dobio sam od dvije firme mnogo razlicite cijene. Jedna firma mi je ponudila kompresor za 995 eura , a druga za 616 eura . Sada me to zbunjuje jer neznam sta je od ponudjenog orginalni ,a sta recimo pretpostavljam kineski kompresor.

Da li mozete da mi pomognete da otklonim ovu sumnju ? Da li se po nekom spoljnom dijelu kompresora moze uociti razlika ili je mozda neka razlika u oznaci na natpisnoj ploci kompresora. Da li mozda ima razlike i u tezini kompresora.

Molio bih vas da mi pomognete !

Avatar
spagagz
gx
gx
Postovi: 1526
Pridružen: 29 Dec 2008, 21:47
Location: Gorazde BiH
Contact person: Nedeljko
Specialty: tv-multimedia

Re: Razlika između orginalnog i kineskog scrol Copeland kompresora

Post napisao spagagz » 30 svi 2017, 23:24

We have models made in China, Thailand and Belguim. Ovo pise kod proizvodjaca.

Avatar
nike
gxu
gxu
Postovi: 2896
Pridružen: 21 Mar 2010, 11:35
Location: Split HR
Warranty service: Atosa Arisco Ozti Fimar Roller-Grill Systemair Fiocchetti Prismafood Cappone Hendi Omniwash Icetech ItalI-Ice
Contact person: NIKE
Specialty: whitegoods
Lokacija: Split, HR

Re: Razlika između orginalnog i kineskog scrol Copeland kompresora

Post napisao nike » 03 Jun 2017, 22:10

Copeland se nekad radio u USA. Sad se više tamo ne radi. Znači po tvojoj logici više nema originala!

Kompresori jedne te iste oznake se ne rade u dvije različite tvornice!!
"Blago budalama, njima je lako jer ne misle tako!" PV

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “KLIMA UREĐAJI”