Samsung SH12ZSG problem grejanje

Forum za klime.

Urednici: goranfri,nike,sim,Honorarac

Pravila foruma
BT-expert info - BTexpert forumi
U naslov teme prvo pisati ime proizvođača, zatim oznake modela bez crtica i razmaka i kratak opis kvara. U post obavezno upisati ID ili EAN oznake sa poleđine aparata u suprotnom tema će biti obrisana.
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
PRILIKOM POSTAVLJANJA PITANJA U VEZI ELEKTRONSKOG MODULA OBAVEZNO POPIŠITE SVE OZNAKE sa ploče i sa nalepnica, dobro bi došla i po koja fotografija.
markoveliki
_
_
Postovi: 6
Pridružen: 11 Dec 2016, 18:55
Location: Split
Specialty: consumer

Samsung SH12ZSG problem grejanje

Post napisao markoveliki » 04 Jan 2017, 01:07

Samsung SH12ZSG problem. Stara 12god. Na hladenju radi ok.
Na grejanju svako par minuta stane da greje i pocne da duva hladno. Onda nakon par min. glasno dune i nastavi sa radom. I tako non stop. Dok je u toj (hladnoj)pauzi cuje se sustanje plina kroz isparivac unut.jedinice. Ponkad jos zeza kad je ugasim preko daljinskog ostane radit vanjska jedinica a unutarnja ugasena tj. barem ne vidim lampice da rade. Ne blinka tj. ne pokazuje nikakvu gresku. Kondezator ssm joj promenio pre dve godine. Nije original metalni kao sto je bio fabricki nego sam stavio onaj plasticni kao od ves masine samo istih vrednosti kao onaj sto je bio. Molim pomoc sto bi moglo da bude. Plina ima, ventovi rade, ne ledi se vanj.jedinica, struje ima haha. Buni me to sustanje plina u toj pauzi kad stane da greje. Zasto susti. Kao da kuva plin kroz cevi.

Avatar
vlatkocopa
gx
gx
Postovi: 3021
Pridružen: 04 Jun 2008, 22:41
Location: Makedonija-Kumanovo
Contact person: Vlado
Phone number: 0038931420808
Specialty: tv

Re: Samsung SH12ZSG problem grejanje

Post napisao vlatkocopa » 04 Jan 2017, 09:18

Mislim da klima ide u defrost,mada ne bi trebala na dva minuta,niste napisali ali je inverter,ako je vlazno vreme oce cesce da ide u defrost,smanji malo brzinu ventilatora i proveri spojasni senzor da je on slucajno ne laze i da je tera u defrost...moje laicko misljenje posto nisam BT strucnjak :roll:
Za sjaj u očima, rumenilo u licu i lepršav hod - koristite kozmetiku -Šljivovica a moze i domaca jabukovaca ..:))

markoveliki
_
_
Postovi: 6
Pridružen: 11 Dec 2016, 18:55
Location: Split
Specialty: consumer

Re: Samsung SH12ZSG problem grejanje

Post napisao markoveliki » 04 Jan 2017, 09:54

Nije inverter. Klasika. Spoljasni senzor? On bi trebao da bude negde na kondezator sacama. Na nezgodnom mestu je vanjska montirana tako da ce biti zeznuto skinut oklop od nje.

Avatar
vlatkocopa
gx
gx
Postovi: 3021
Pridružen: 04 Jun 2008, 22:41
Location: Makedonija-Kumanovo
Contact person: Vlado
Phone number: 0038931420808
Specialty: tv

Re: Samsung SH12ZSG problem grejanje

Post napisao vlatkocopa » 04 Jan 2017, 10:33

A kako se je ponasala na hladnoci protehlih godina.Ja sto imam on-off obicnu LG u spavacoj uopste je i ne palim kad dodje zima,posto duva kao obican fen od 500W :mrgreen:
Za sjaj u očima, rumenilo u licu i lepršav hod - koristite kozmetiku -Šljivovica a moze i domaca jabukovaca ..:))

Avatar
goranfri
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 1578
Pridružen: 02 Sep 2008, 01:16
Location: Beograd
Warranty service: Icematic Simag Scotsman LaSanMarco Brema LaCimbali Joly
Manitowoc
Specialty: whitegoods
Lokacija: Beograd

Re: Samsung SH12ZSG problem grejanje

Post napisao goranfri » 04 Jan 2017, 12:22

Eto ti Nike u Splitu pa neka pogleda

memberlist.php?mode=viewprofile&u=8350

markoveliki
_
_
Postovi: 6
Pridružen: 11 Dec 2016, 18:55
Location: Split
Specialty: consumer

Re: Samsung SH12ZSG problem grejanje

Post napisao markoveliki » 04 Jan 2017, 13:22

Proteklih godina je ok radila. Cak i u minusu posto je zaklonjena. Nike mi ne treba posto sam odlucio da je svejedno promenim. A alat imam jer sam radio hladenje godinama. Sad sam malo ispao iz igre jer sam dugo u drugoj bransi. Mnogo joj je godina i mislim da je kompresor pri kraju. Odradila je svoje. Slava joj.

Avatar
septembar
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 155
Pridružen: 23 Sep 2014, 21:26
Location: sabac
Warranty service: gorenje,midea
Contact person: aleksandar
Phone number: 00015391770
Lokacija: Sabac

Re: Samsung SH12ZSG problem grejanje

Post napisao septembar » 04 Jan 2017, 13:48

Po meni ili cetvorokraki ventili brljavi ili je kompresor izgubio kompresiju pa ne moze da nadruka pa ti izbaci zastita kompresora i zato ostane da duva turbina unutrasnje.
Bolje se igrati sa strujom, nego sa nervoznom zenom!!

markoveliki
_
_
Postovi: 6
Pridružen: 11 Dec 2016, 18:55
Location: Split
Specialty: consumer

Re: Samsung SH12ZSG problem grejanje

Post napisao markoveliki » 04 Jan 2017, 15:44

Da, ja isto sumnjam na cetveroputni ventil ili kompresor. Ali prije da je kompresor oslabio. Izmjericu tlakove pa cu bit pametniji. Buni me to sto se cuje plin koda kuva u unutarnjoj jedinici kad prekine grijat cca3min. Nije zastita. Jer ona greje petnestak minuta onda stane dve tri min. i nastavi da greje. A komp. radi stalno.I tako non stop prekida. Ali oseti se da to nije ona rashladna moc lao pre dve,tri godine.

Avatar
nike
gxu
gxu
Postovi: 2896
Pridružen: 21 Mar 2010, 11:35
Location: Split HR
Warranty service: Atosa Arisco Ozti Fimar Roller-Grill Systemair Fiocchetti Prismafood Cappone Hendi Omniwash Icetech ItalI-Ice
Contact person: NIKE
Specialty: whitegoods
Lokacija: Split, HR

Re: Samsung SH12ZSG problem grejanje

Post napisao nike » 07 Jan 2017, 23:00

Izvući plin i napuniti ponovo na vagu! Tek onda možemo daje pričati!
"Blago budalama, njima je lako jer ne misle tako!" PV

srdjan10
_
_
Postovi: 3
Pridružen: 07 Feb 2014, 23:25
Location: Montenegro
Warranty service: Midea,Aux
Contact person: Frigoman
Specialty: whitegoods
Lokacija: Bar

Re: Samsung SH12ZSG problem grejanje

Post napisao srdjan10 » 09 Jan 2017, 16:53

Kao sto je Nike kazao izvuci freon vakumiraj pa napuni po gramazi Razlog zasto ti se do desva nije do kompresora niti cetvorokrakog nedostatk freona u sistemu tacnije cim ventilator unutrasnje krene da radi pada pritisak kondezacije to je dovoljno da ohladi unutrasnji isparivac (kondezator) i bakarna sonda ugasi ventilator posto ona ima kontrolu nad unut ventilatorom i kad se zagrije opet ukljuci ventilator Prije nego napunis provjeri sastave da nebi opet punio

Zaključano
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “KLIMA UREĐAJI”