kompresor klime 24ke lg,mathusita 2js464d3bb02

Forum za klime.

Urednici: goranfri,nike,Honorarac,sim

Pravila foruma
BT-expert info - BTexpert forumi
U naslov teme prvo pisati ime proizvođača, zatim oznake modela bez crtica i razmaka i kratak opis kvara. U post obavezno upisati ID ili EAN oznake sa poleđine aparata u suprotnom tema će biti obrisana.
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
PRILIKOM POSTAVLJANJA PITANJA U VEZI ELEKTRONSKOG MODULA OBAVEZNO POPIŠITE SVE OZNAKE sa ploče i sa nalepnica, dobro bi došla i po koja fotografija.
duki
_
_
Postovi: 40
Pridružen: 16 svi 2010, 00:15
Location: srbija
Warranty service: privatno nedrzim servise pod garancijom neplacaju i neodgovorni za dobavku delova
Contact person: duki

kompresor klime 24ke lg,mathusita 2js464d3bb02

Post napisao duki » 23 Feb 2016, 18:39

kao sto je navedeno u naslovu kompresor je od klime 24ke LG -R 22, marke Matshuita-Malesia, oznake 2JS464D3BB02, kompresoru je slomljen bio jedan kontakt spoljni elektricni, kompresor otvoren stavljena zakrpa sa novim kontaktima, ulje ispusteno i sada koliko staje ulja u isti/imam razlicita saopstenja / i koje ulje, imam 3GS ili da uzmem 4 GS, i moguli ga sipati kroz potis- tuda sam ga kao staro dok je poklopac bio odvaren prosuo, posto sam argonski sve spojio mozeli se doliti ulje na potisnoj strani......nasao sam ovde na netu ali nisam siguran da je to 05l ....ali kolko bi to bilo grama, sad bi mozda trebalo traziti menzuru od 05l, ipak i druge odgovore bi trebalo resiti

Avatar
bimba1958
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 428
Pridružen: 20 Jun 2011, 16:03
Location: Srbija
Contact person: Mića
Specialty: whitegoods
Lokacija: Srbija

Re: kompresor klime 24ke lg,mathusita 2js464d3bb02

Post napisao bimba1958 » 24 Feb 2016, 10:14

neznam sta da ti kazem,ali kolko ce ta zakrpa kako je ti zoves da dihtuje/?????Ulje se sipa na usis ,ne na potisnoj strani,da ne budem skeptik ali sumnjam da tu nece dobro da dihtuje.Treba ga probati i na vkuum i na pritisak.Iskreno receno ja se ne bi zezao sa time i mislim da je to cisto gubljenje vremena?U ostalom videcemo sta ce i druge kolege da kazu! :pivopije:
Teorija bez eksperimenta ne vodi nicemu.

Avatar
bracans
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 431
Pridružen: 19 Apr 2014, 12:49
Location: Novi Sad
Specialty: whitegoods

Re: kompresor klime 24ke lg,mathusita 2js464d3bb02

Post napisao bracans » 24 Feb 2016, 13:37

Moze 3gs, aj stavi sliku da vidimo tu tvoju tvorevinu :) nego da ti kazem nesto sto nije tako zanemarljivo, kada ode hermeticnost elektricnih kontakata kompresora, znaj da ta tvoja zakrpa mozda nece dobro drzati pa ces imati kucno napravljeni bacac plamena :) posto ako tu ulje prosisti, u kombinaciji sa freonom i mozda nekom malom varnicom ima da baci lep plamen, necu da ti prigovaram nego samo da ti kazem da su mnogi krpeci kompresore frizidera i zamrzivaca spalili stanove, poslovne prostore musterija :) pogotovo elektricne kontakte, i tako zaradili robiju, bimba ti je rekao ulje na usis.

duki
_
_
Postovi: 40
Pridružen: 16 svi 2010, 00:15
Location: srbija
Warranty service: privatno nedrzim servise pod garancijom neplacaju i neodgovorni za dobavku delova
Contact person: duki

Re: kompresor klime 24ke lg,mathusita 2js464d3bb02

Post napisao duki » 24 Feb 2016, 14:32

elem, zakrpu koju sam tako nazvao je ustvari parce ploce sa drugog kompresora sa ispravnim kontaktima dok je sa kompresora izvadjen komad sa slomljenim kontaktom i zakrpa sa novim kontaktima naravno malo veca da pokrije na kapi rupu gde su bili i izvadjeni stari/slomljeni kontakti pa su argonski zavareni sto nedaje mogucnost nedigtanja, drugo posto sam otvarao rotcione kompresore ulje usuto u njih kroz potis spustice se malim muckanjem u karter istoga i ako ga nagnete i izaci a sipanjem na usis preko resivera ostalo bi jednim delom u resiveru....najmudrije je probusiti rupu na dnu istog tu ispustiti , malo sipati ukljuciti na kratko pa ispustiti i nasuti novo i zavariti, nebi se raspravljao po ovoj temi jer nema svrhe svake godine ponekom/prijatelju/ promenim ulje jer raznim ispustanjima od drugih majstora izadje i deo ulja/naravno valjda ste pametni i zakljucili da je kompresor skinut i odvojen od spoljne instalacije tada ....i nije bilo neke vece problematike, pa ako neko zna odgovore neka napise jer ja sam nasao da je za taj tip kompresora 0,5l ....ali mi to nesto pomalo ako 12 tica ima 400gr, ujedno razlika izmedju 3 i 4 gs je u viskozitetu zbog hladjenja leti gde se motor dosta greje a 4gs ima veci viskozitet pa bi trebalo da samim tim i bolje podmazuje isti ....kao i kod auta....veci viskozitet leti...zimi manji

Avatar
bracans
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 431
Pridružen: 19 Apr 2014, 12:49
Location: Novi Sad
Specialty: whitegoods

Re: kompresor klime 24ke lg,mathusita 2js464d3bb02

Post napisao bracans » 24 Feb 2016, 15:21

Lepo je znati da znas da odrezes kapu brusilicom, posle zavaris argonom tu istu kapu da ne ostetis struju i kasnije proveris na hermeticnost, stavi sliku da vidimo . To je ta kolicina ulja 0,5 litara.
Zadnja izmena: bracans, dana 25 Feb 2016, 21:46, ukupno menjano 1 put.

duki
_
_
Postovi: 40
Pridružen: 16 svi 2010, 00:15
Location: srbija
Warranty service: privatno nedrzim servise pod garancijom neplacaju i neodgovorni za dobavku delova
Contact person: duki

Re: kompresor klime 24ke lg,mathusita 2js464d3bb02

Post napisao duki » 25 Feb 2016, 00:01

probacu da od komsije uzmem aparat i slikam pa prikacim ali nista narocito videti, brusilicom pazeci oseces kapu na vrhu tu nema namotaja to je kapa gde je potis......... izbusis stare propale kontaktore/frezalicom da je zanatski/ zavaris nove ispravne isecene sa pokvarenog kompresora- argonom i povezes izvode r s c a potom zavaris opet argonski kapu-poklopac opet argonom, nista narocito, tecnim azotom isprati nasuti ulje preko potisa lakse je ....sice za par sati u karter......... ako imas stari otvori i videces to isto se moze ako kompresor je odvojen obrtanjem kompresorai prosuti i dosuti ullje. da nebusis dno kompresora ispustas tuda i sipas tu je malo vise zezanja ali u pitanju je LG 24KA.........elem je pitanje sema veze elektricne iste, vecinom i napamet znam....ali ovde je nisam zatekao-semu pa mislim da i nema ptc zasebnu zastitu vec u kompresoru ?????????..........i trebalo bi da krece sa sklopkom ali kojom i od kolko ampera ..nisam bas 24ki radio mnogo/uglavnom dopune/ a ni zagledao u iste pa ako neko zna o navedenim vezama iste ili sklopci ako se preko nje pali nesto vajdica je da javi....na netu dok se dokopas nekog podatka brdo stranica obrnes pa ako je neko to zna lakse ce mi biti....experti ce znati ili izmenuti moguce medjusobne podatke...........uradio sam ovako prijateljima prve pre par godina............nema primedbi sljaka/mislim na zamene ulja....zakoci rotor od neke trunke mehanicke i jos ponesto...........ulje koje 3gs ili 4gs.......vase znanje ili iskustvo :pivopije: :idea:

Avatar
bimba1958
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 428
Pridružen: 20 Jun 2011, 16:03
Location: Srbija
Contact person: Mića
Specialty: whitegoods
Lokacija: Srbija

Re: kompresor klime 24ke lg,mathusita 2js464d3bb02

Post napisao bimba1958 » 25 Feb 2016, 10:09

nesto tu ne Valja?busis rupe gde su kontakti? zasto tecni azot?Kompresor nema PTC u njemu,moze da ima samo zastitni termostat na namotajima statora, kazes da si vec uradio dva,pa uzmi semu od njih i procitaj sta je Braca napisao dva posta ispred o bacacu plamena?! Ja to nebi radio pa da su u pitanju 3 LG a ne 1.Neka je sa srecom!!! :uca: :roll: :pivopije:
Teorija bez eksperimenta ne vodi nicemu.

Avatar
bracans
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 431
Pridružen: 19 Apr 2014, 12:49
Location: Novi Sad
Specialty: whitegoods

Re: kompresor klime 24ke lg,mathusita 2js464d3bb02

Post napisao bracans » 25 Feb 2016, 13:51

Aman zaman duki polako, postavi slike da vidimo te tvoje majstorije, lako cemo dalje :pivopije: kad saznamo kuda smo krenuli. Inace si po struci (ovo pod obavezno)? Na vrhu trebalo bi da su namotaji Duki, bas me interesuje gde si pustio var, cisto onako informativno bih da vidim, ja se ne bih toliko mucio za nesto zasta ne mogu garantovati. Kakva sklopka, mislis kondenzator? Interni je termicki osigurac tako da bimetal (overload protector) u semi zanemari, mislim da taj tip ima ugradjen u sebi.
Prilog
spajanje kompresora klime.jpg

duki
_
_
Postovi: 40
Pridružen: 16 svi 2010, 00:15
Location: srbija
Warranty service: privatno nedrzim servise pod garancijom neplacaju i neodgovorni za dobavku delova
Contact person: duki

Re: kompresor klime 24ke lg,mathusita 2js464d3bb02

Post napisao duki » 25 Feb 2016, 20:09

ovako, bar mislim i po nekoj semi sa neta se upravljam, kompresor nema klasicanu zastitu -klixon, vec je sadrzan u namotaju statora kompresora/bar po semi sa neta/imali su ga pre i neki danfusi manji/, kapa gornja se polako tankom brusnom plocom osece bez problema, ostalo je posle lako odraditi ,inace dobar argonski varilac ili moze i co2 aparat za nuzdu nezagreje previse/uz malo hladjenja krpom okolo zavari , a azotom se tecnim da odgovorim kolegi pod vecim pritiskom iz azotne boce izbace moguce prljavstine iz kompresora-opere ga,........... kompresor je vec sklopljen ali nestizem da ga stavim i povezem probam na vakumi i ide na komoricu za hladjenje, gde su posebni isparivaci sa 3 ventilatora da skidaju hladnocu, inace cu slikati/komsija,/ kompresor .ustvari se vidi samo var na oko 2cm udaljen od kontakta R S C , a kapa secena uz fabricki var tako da se novi naknadni vae i neprimecuje/naravno profesionalni argonski varilac/..........nestizem da vidim na netu malo mi cudno, tolika snaga 24ka da krece bez sklopke????????........unutrasnju nisam uzeo ali je glupo da je mozda u njoj sklopka jer sklopka je ipak bucna pri ukljucenju i gasenju da bi bila u unutrasnjoj jedinici....to mi malo nelogicno ali se bas i nisam mnogo sa 24kama sretao, vase slike su ok, to je klasika bimetalna zastita i veza sa kondezatorom....ipak me buni da krece ovolike snage kompresor bez sklopke.....ovo se malo igram ali mislim da ce biti ok i jos nesto radim na kuci pa dok majstore nadgledam malo raduckam od ovoga se posla u manjim mestima bas nemoze opariti pa dosla cena klime ko i frizidera jos kupe na 36 rata garancija 2god ma slabooooo...........sto se slika tice i napomena za njih tu nema sta narocito..........1.osecena kapa i 2.seceni stari kontaktori 3. zavareni novi i 4.zavarena kapa ...........pozdrav ako neko ima komplet semu neka pogleda dali 24ka krece bez sklopke ili samo preko kondezatora.......nemam semu a veze su klasika uglavnom sa malo paznje pa iste.........pozdrav...........nebudimo skeptici to unazadjuje nauku....bice ok radio sam sa 12ticom par komada pre par godina....jos sljakaju :pivopije:
Zadnja izmena: duki, dana 25 Feb 2016, 20:21, ukupno menjano 1 put.

Avatar
goranfri
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 1578
Pridružen: 02 Sep 2008, 01:16
Location: Beograd
Warranty service: Icematic Simag Scotsman LaSanMarco Brema LaCimbali Joly
Manitowoc
Specialty: whitegoods
Lokacija: Beograd

Re: kompresor klime 24ke lg,mathusita 2js464d3bb02

Post napisao goranfri » 25 Feb 2016, 20:11

Ja bih rekao da se ulje kod tih kompresora sipa na potis .

duki
_
_
Postovi: 40
Pridružen: 16 svi 2010, 00:15
Location: srbija
Warranty service: privatno nedrzim servise pod garancijom neplacaju i neodgovorni za dobavku delova
Contact person: duki

Re: kompresor klime 24ke lg,mathusita 2js464d3bb02

Post napisao duki » 25 Feb 2016, 20:23

i ja mislim....cim tu svo iscuri...prosipanjem logika nalaze da se tuda moze i vratiti jer ono bucka po celom kompresoru znaci prohodno je, mada bi busenje oprezno dna i vadjenja i sipanja istog pa varenje bilo mozda bolje ali ali....bice to ok gorane :)

Avatar
vidovicb
_
_
Postovi: 14
Pridružen: 18 Nov 2013, 18:34
Location: Podgorica
Warranty service: Vaillant, Mitsubishi, Rehao, Fujitsu
Contact person: Bojan_Vidovic

Re: kompresor klime 24ke lg,mathusita 2js464d3bb02

Post napisao vidovicb » 29 Feb 2016, 22:11

Kako to da se ulje u običnim klimama nikad ne mijenja i traje tako dugo? Imam primjer na velikim toplotnim pumpama sa vijčanim kompresorima da imaju propisan broj radnih sati nakon kojeg treba zamijeniti ulje. U pitanju je kompresor od 105kW RefComp 134-S-140-LZL kojem je propisana zamjena ulja CPI Solest 170 nakon 4000radnih sati. Šta mislite o ovoj preporuci, jeli obavezno ovo raditi?

duki
_
_
Postovi: 40
Pridružen: 16 svi 2010, 00:15
Location: srbija
Warranty service: privatno nedrzim servise pod garancijom neplacaju i neodgovorni za dobavku delova
Contact person: duki

Re: kompresor klime 24ke lg,mathusita 2js464d3bb02

Post napisao duki » 29 Feb 2016, 22:30

vidovicb...................mislim da su drugi uslovi rada i veca opterecenja 105kv, a fabrika se trudi da odrzi dobar glas pa savetuje sto je i uredu.................pogledaj frizider star 40g..........kompresor radi.......na tvoje pitanje bas nemam neka znanja a da tumaram po netu da bih nesto napisao nije fer

Avatar
nike
gxu
gxu
Postovi: 2896
Pridružen: 21 Mar 2010, 11:35
Location: Split HR
Warranty service: Atosa Arisco Ozti Fimar Roller-Grill Systemair Fiocchetti Prismafood Cappone Hendi Omniwash Icetech ItalI-Ice
Contact person: NIKE
Specialty: whitegoods
Lokacija: Split, HR

Re: kompresor klime 24ke lg,mathusita 2js464d3bb02

Post napisao nike » 01 Mar 2016, 21:13

Vijčanim kompresorima ulje za podmazivanje služi i kao tekućina za hlađenje. Zbog toga je bitno da su svojstva ulja što manje promijenjena!
Rotacioni kompresor u klimi se hladi usisanim plinovima, a mehanička naprezanja kompresora su minimalna, pa ulje duže traje!
"Blago budalama, njima je lako jer ne misle tako!" PV

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “KLIMA UREĐAJI”