LG multi inverter - ODUSTAO

Forum za klime.

Urednici: goranfri,nike,Honorarac,sim

Pravila foruma
BT-expert info - BTexpert forumi
U naslov teme prvo pisati ime proizvođača, zatim oznake modela bez crtica i razmaka i kratak opis kvara. U post obavezno upisati ID ili EAN oznake sa poleđine aparata u suprotnom tema će biti obrisana.
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
PRILIKOM POSTAVLJANJA PITANJA U VEZI ELEKTRONSKOG MODULA OBAVEZNO POPIŠITE SVE OZNAKE sa ploče i sa nalepnica, dobro bi došla i po koja fotografija.
tehniko
_
_
Postovi: 74
Pridružen: 17 Okt 2012, 23:51
Location: Crna Gora

LG multi inverter - ODUSTAO

Post napisao tehniko » 17 Dec 2013, 08:50

Juče sam bio u posjeti prijatelju (bez alata) i njegov komšija se požalio da ima problema sa klimom,multi sistemom LG inverter.

Oznake na klimama su:
-dvije unutrašnje MV12AH
AMNH126VEA0
-jedna unutrašnja MV18AH
AMNH186VBA0
-jedna spoljašnja FM30AH
A5UW306FA3

Problem je sledeći:
-kada upalim na grijanje (isto se dešava i na hlađenje) bilo koju od ovih 12-tica neće da se upali spoljna jedinica......ništa se ne dešava....na unutrašnjoj jedinici blinka zelena lampica 0-1 dva puta.
-kada upalim ovu 18-ticu onda počnu grijati (ili hladiti) i ove druge dvije klime......lampica i dalje blinka....zar ne bi trebalo da su unutrašnje jedinice nezavisne?
-kada ugasim ovu 18-ticu ugasi se i spoljna klima a ove dvije 12-tice duvaju sobni vazduh
-u toku rada sve tri klime 18-tica grije dobro dok ove dvije 12-tice slabije griju
-kada se upale sve tri klime na spoljnoj jedinici su sve usisne (debele) cijevi vruće
-otvorio sam spoljnu jedinicu i skinuo poklopac sa elektronike invertera....zelena lampica stalno gori dok crvena blinka dva puta i to brzo.
-ove lampice jednako rade i kada su klime ugašene i kada su upaljene (jedna,dvije ili sve tri klime)

Ima li joj spasa :?:
Zadnja izmena: tehniko, dana 23 Dec 2013, 19:35, ukupno menjano 1 put.

vasko
_
_
Postovi: 58
Pridružen: 08 Dec 2013, 09:55
Location: Crna Gora

Re: LG multi inverter

Post napisao vasko » 17 Dec 2013, 22:07

Da bi znali ima li joj spasa moras uzeti neke parametre tj. prvo izmjeri pritiske i vidi dali nedostaje freona? To sto su cijevi vruce ne znaci da ga ima manje ili vise.Kada to provjeris onda idemo dalje.

tehniko
_
_
Postovi: 74
Pridružen: 17 Okt 2012, 23:51
Location: Crna Gora

Re: LG multi inverter

Post napisao tehniko » 18 Dec 2013, 21:00

Slažem se sa tobom vesko.
Pošto mi taj čovjek nije blizi ne vjerujem da ću ja raditi oko te klime.
Ali me zanima sledeće:
-da li bi trebalo da se pale unutrašnje jedinice bez razlike da li ima dovoljno freona ili ne
-kako se pali unutrašnja jedinica 18-tica i grije dobro ako hvali freon

Da ne dužim mnogo samo me interesuju ove informacije.

vasko
_
_
Postovi: 58
Pridružen: 08 Dec 2013, 09:55
Location: Crna Gora

Re: LG multi inverter

Post napisao vasko » 18 Dec 2013, 21:24

Po pravilu svaka jedinica moze da se ukljucuje nezavisno jedna od druge.A ako nema dovoljno freona kada opteretis sistem sa sve 3 jed.normalno je da pritisak pada u sistemu, a pada najvise na onu jedinicu koja je najdalja od spoljne.Zato pokusaj da izmjeris pritiske da bi znao o cemu se radi.provjeri filtere i sve ostale elemente koji spadju uciscenje klima,onda treba da mjeris temperature na ulzu mi izlazu iz klime....
Tako posto neces ici u servisiranje nema potrebe dalje da pisem,ukoliko odlucis da je servisiras moraces dosta toga da urdis jer inv.klime nisu bas jednostavne za servisiranje mislim na te sa vise unutrasnjih jedinica.
Pozdrav

Avatar
goranfri
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 1578
Pridružen: 02 Sep 2008, 01:16
Location: Beograd
Warranty service: Icematic Simag Scotsman LaSanMarco Brema LaCimbali Joly
Manitowoc
Specialty: whitegoods
Lokacija: Beograd

Re: LG multi inverter

Post napisao goranfri » 18 Dec 2013, 21:52

Ja bih baš voleo da naučim kako to se može proveriti na inverteru ( koji menja broj obrtaja kompresora i ventilatora ) manometrom da li ima dovoljno gasa i ako nema koliko to fali .

Ja mislim da je to jedino moguće ako se gas izvuče pumpom u bocu i premeri i tek tada znamo koliko je tu bilo gasa i onda ponovo napunimo uređaj potrebnom količinom freona.

vasko
_
_
Postovi: 58
Pridružen: 08 Dec 2013, 09:55
Location: Crna Gora

Re: LG multi inverter

Post napisao vasko » 18 Dec 2013, 22:07

Moze i tako,ali ako klima se stavi u fulu ?

Avatar
nike
gxu
gxu
Postovi: 2896
Pridružen: 21 Mar 2010, 11:35
Location: Split HR
Warranty service: Atosa Arisco Ozti Fimar Roller-Grill Systemair Fiocchetti Prismafood Cappone Hendi Omniwash Icetech ItalI-Ice
Contact person: NIKE
Specialty: whitegoods
Lokacija: Split, HR

Re: LG multi inverter

Post napisao nike » 22 Dec 2013, 09:36

Svejedno ne možeš ocijeniti dali klima ima ispravnu količinu plina za oba načina rada (grijanje i hlađenje) mjerenjem tlakova pa ni u fullu ili test načinu rada. Jedino vaganjem je to moguće.
"Blago budalama, njima je lako jer ne misle tako!" PV

tehniko
_
_
Postovi: 74
Pridružen: 17 Okt 2012, 23:51
Location: Crna Gora

Re: LG multi inverter-odustao

Post napisao tehniko » 23 Dec 2013, 19:39

Odustao sam od servisiranja,preuzeće neko od kolega bliži klijentu.

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “KLIMA UREĐAJI”