grejac za spoljnu jedinicu dopuna

Forum za klime.

Urednici: goranfri,nike,Honorarac,sim

Pravila foruma
BT-expert info - BTexpert forumi
U naslov teme prvo pisati ime proizvođača, zatim oznake modela bez crtica i razmaka i kratak opis kvara. U post obavezno upisati ID ili EAN oznake sa poleđine aparata u suprotnom tema će biti obrisana.
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
PRILIKOM POSTAVLJANJA PITANJA U VEZI ELEKTRONSKOG MODULA OBAVEZNO POPIŠITE SVE OZNAKE sa ploče i sa nalepnica, dobro bi došla i po koja fotografija.
frigomonts
_
_
Postovi: 26
Pridružen: 21 Nov 2009, 13:32
Location: srbija
Warranty service: lg, galanc. vivax, končar,quadro, prestige

Re: grejac za spoljnu jedinicu dopuna

Post napisao frigomonts » 05 Dec 2013, 16:33

Pa da pojasnim ,
Ovo je oblast klima uređaji i tu nema šta da diskutuju oni koji se ne bave frigomehanikom, mislim da se u tome slažemo.
Ja mogu otići na forum za rtv ali nemam šta tu da diskutujem . Nike da ti pojasnim tu nam se mešaju ljudi koji rade neke druge poslove a kad dođe leto onda i ugrađuju klime
pa kud uzimaju nam posao još smetaju na forumu . Kosa mi se diže na glavi kad vidim svakojakih pitanja. Znam da to nisu ni početnici u frigomehanici jer imaju sigurno neko predznanje. Spreman sam svakom početniku u oblasti frigomoehanike pomoći a ne i nadri-majstorima.Izvinjavam se ako sam bio malo jak u kritici ali verujte da nemogu da se raspravljam sa nekim ko hoće da sipa umesto freona 12 gas 134a ili mesto r-600 sipati 134a.
Rupu za saksiju netreba izmišljti davno je izmišljena.
Pozdrav kolegama.

Avatar
vlatkocopa
gx
gx
Postovi: 3021
Pridružen: 04 Jun 2008, 22:41
Location: Makedonija-Kumanovo
Contact person: Vlado
Phone number: 0038931420808
Specialty: tv

Re: grejac za spoljnu jedinicu dopuna

Post napisao vlatkocopa » 09 Dec 2013, 17:21

Kolega izvini sto ti nisam odma odgovorio posto su tvoji komentari bili meni namenjeni.Kao prvo lepo sam napisao da sam laik za klime i zato je bilo i takvo pitanje posto sam TV serviser,a ne frigo,ali mislim da ako se radi o mojoj klimi sa kojom imam problema sa zamrzavanjem spoljasne jedinice,posto se ne razumem da mogu da pitam kolege koje se u to razumeju,isto kao i ti sto bi se obratio nama oko recimo nekog pitanja oko tvog tv aparata.Po mojim postovima se moze dovoljno primetiti da ja ne montiram klime i da ti ne KRADEM POSAO i zato ne vidim razlog za takav komentar i zustru reakciju....
Za sjaj u očima, rumenilo u licu i lepršav hod - koristite kozmetiku -Šljivovica a moze i domaca jabukovaca ..:))

Avatar
goranfri
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 1578
Pridružen: 02 Sep 2008, 01:16
Location: Beograd
Warranty service: Icematic Simag Scotsman LaSanMarco Brema LaCimbali Joly
Manitowoc
Specialty: whitegoods
Lokacija: Beograd

Re: grejac za spoljnu jedinicu dopuna

Post napisao goranfri » 09 Dec 2013, 18:29

Eto super, sada je sve jasno i nećemo više da zatežemo situaciju a i nema potrebe.

Vlatko , probaj da dodaš kabalgrejač u spoljnju jedinicu dole po tacni i naravno provera količine freona.

Avatar
vlatkocopa
gx
gx
Postovi: 3021
Pridružen: 04 Jun 2008, 22:41
Location: Makedonija-Kumanovo
Contact person: Vlado
Phone number: 0038931420808
Specialty: tv

Re: grejac za spoljnu jedinicu dopuna

Post napisao vlatkocopa » 09 Dec 2013, 18:50

E to je odgovor :tooo:
:pivopije:
Za sjaj u očima, rumenilo u licu i lepršav hod - koristite kozmetiku -Šljivovica a moze i domaca jabukovaca ..:))

salermo
_
_
Postovi: 19
Pridružen: 23 svi 2013, 21:41
Location: Skopje

Re: grejac za spoljnu jedinicu dopuna

Post napisao salermo » 06 Jan 2014, 07:35

Samo jedna dopuna sta i meni nije jasno.
Pre nekoliko dana kontaktirao sam toshiba (na njihov oficijalni sajt), sa namerom da oni mani kazu koja je razlika izmedju Daiseikai i daiseikai nordic, zato sto su ovi kod mene koji su oficijalni zastupnici rekli da je to samo u grejac spoljne jedinice. (kod nas u MK to je firma sa najboljom reputacijom u vezi klimatizacije i sire Toshiba-Carrier)
Kasnije sam primio mail od toshibe koji je isto tako objasnio da je kompresor isti i da je samo razlika u grejac koji je na spoljnoj jedinici.
E sad meni nije jasno kako onda ide taj nordic do -20 ili -25 i ima bolje karakteristike na iste vanjske temperature od obicni Daiseikai (po eurovent)

Avatar
nike
gxu
gxu
Postovi: 2896
Pridružen: 21 Mar 2010, 11:35
Location: Split HR
Warranty service: Atosa Arisco Ozti Fimar Roller-Grill Systemair Fiocchetti Prismafood Cappone Hendi Omniwash Icetech ItalI-Ice
Contact person: NIKE
Specialty: whitegoods
Lokacija: Split, HR

Re: grejac za spoljnu jedinicu dopuna

Post napisao nike » 06 Jan 2014, 07:50

Ko to kaže da radi do -25°C?
In the "nordic" version of Toshiba Super Daiseikai high-wall there is a heater integrated, which prevents the drain water from freezing during winter. This is why the unit can be used in heating mode even down to -15°C which make it an ideal choice for North Europe and Russia.

Kod: Označi sve

http://www.ahi-toshiba.com/catalog/index.php?SECTION_ID=94&ELEMENT_ID=375&MODE=t
I koje si ti to točno modele (napiši punu oznaku) uspoređivao na Euroventu?
"Blago budalama, njima je lako jer ne misle tako!" PV

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “KLIMA UREĐAJI”