Kompresor Matsushita 2K23C225A - REŠENO

Forum za klime.

Urednici: goranfri,nike,sim,Honorarac

Pravila foruma
BT-expert info - BTexpert forumi
U naslov teme prvo pisati ime proizvođača, zatim oznake modela bez crtica i razmaka i kratak opis kvara. U post obavezno upisati ID ili EAN oznake sa poleđine aparata u suprotnom tema će biti obrisana.
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
PRILIKOM POSTAVLJANJA PITANJA U VEZI ELEKTRONSKOG MODULA OBAVEZNO POPIŠITE SVE OZNAKE sa ploče i sa nalepnica, dobro bi došla i po koja fotografija.
Kavai.Z
_
_
Contact person: Kavai Zolt

Kompresor Matsushita 2K23C225A - REŠENO

Post napisao Kavai.Z » 21 Feb 2013, 10:25

Sreo sa se sa problemom kod klima uredjaja AEC, koji ima kompresor Matsushita 2K23C225A i tesko se pokrece. Ima da iz drugog trecek pokusaja krene, znaci izbaci dva, tri puta zastitu a onda pocinje jako zujanje sve dok se ne ugreje malo, posle nekoliko minuta radi noramalno. Merio sam namotaje i kondenzator to je sve uredu. Da li neko zna sta moze biti problem, da li ga treba zamunuti ili mu ima spasa?
Unapred hvala!
Zadnja izmena: Kavai.Z, dana 23 Feb 2013, 22:47, ukupno menjano 3 puta.

Soko
bela tehnika
bela tehnika
Specialty: whitegoods

Re: Kompresor Matsushita

Post napisao Soko » 21 Feb 2013, 10:57

Za pocetak, obavezno je da napises punu oznaku uredjaja sa kojim imas problem. Pogledaj pravila, gore u crvenom okviru.
Dopuni potrebne podatke.

Sto se tice tog kompresora: moje misljenje je da mu je dosao kraj. Povecao mu se zazor u lezajevima, ili plocica na ekscentru zaglavljuje... negde je mehanicki pohaban i vrlo brzo ce otkazati skroz. Moguce da mu je i ulje razredjeno, spaljeno ako je dugo radio sa prljavim vaz. izmenjivacem pa vise nema podmazivanja. Ili je klima montirana bez vakumiranja pa je vlaga u sistemu ucinila svoje.

Ovo gore pod uslovom da su svi elektro spojevi prekontrolisani, da nista ne varnici. Takodje, podrazumeva se da je rashladni krug ispravan i pravilno napunjen.

Kavai.Z
_
_

Re: Kompresor Matsushita

Post napisao Kavai.Z » 21 Feb 2013, 16:40

Upoznat sam sa pravilima foruma nego sa ove tablice fali jedan deo, pa i taj deo gde pise model klima uredjaja. Problem je sa kompresorom, njegov model sam napisao.Hvala na odgovoru gospodine Soko!
Prilog
AEC.jpg

Stolle
Site Admin
Site Admin

Re: Kompresor Matsushita 2K23C225A

Post napisao Stolle » 21 Feb 2013, 16:48

Kavai.Z je napisao:Upoznat sam sa pravilima foruma nego sa ove tablice fali jedan deo
Ok, uvek kada fali nešto od potrebnih podataka, treba naglasiti na početku da bi situacija bila jasna.
"29 poslednjih dana u mesecu je najteže"

Kavai.Z
_
_

Re: Kompresor Matsushita 2K23C225A

Post napisao Kavai.Z » 21 Feb 2013, 18:49

Ok. U buduce cu znati!

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano