HITEMA ITINV12H potreban SM

Forum za klime.

Urednici: goranfri,nike,Honorarac,sim

Pravila foruma
BT-expert info - BTexpert forumi
U naslov teme prvo pisati ime proizvođača, zatim oznake modela bez crtica i razmaka i kratak opis kvara. U post obavezno upisati ID ili EAN oznake sa poleđine aparata u suprotnom tema će biti obrisana.
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
PRILIKOM POSTAVLJANJA PITANJA U VEZI ELEKTRONSKOG MODULA OBAVEZNO POPIŠITE SVE OZNAKE sa ploče i sa nalepnica, dobro bi došla i po koja fotografija.
gandibb
_
_
Postovi: 3
Pridružen: 15 Jan 2013, 17:18
Location: Pancevo

HITEMA ITINV12H potreban SM

Post napisao gandibb » 16 Jan 2013, 22:01

Izvinjavam se sto nemam trenutno EAN ili ID, okacicu sutra...
Elem, kompresor i ventilator ne krecu ni na grejanju ni na hladjenju, nakon ukljucivanja uredjaja pocne da treperi led za ventilator i konstantno da svetli led za grejanje na unutrasnjoj jedinici, sto je definitivno kod za gresku.
http://www.ceneje.rs/nesortirano/nesort ... 3D?tab=pod
Ako neko ima SM ili je resio problem sa istim simptomima... bio bih zahvalan :)
Ako ne, zovem firmu koja nam je prodala(ako jos postoji)

gandibb
_
_
Postovi: 3
Pridružen: 15 Jan 2013, 17:18
Location: Pancevo

Re: HITEMA ITINV12H potreban SM

Post napisao gandibb » 18 Jan 2013, 15:19

Posto nikako nisam uspeo da dodjem do SM, ajde da malo prosirim pricu i probam da zaintrigiram neke ljude koji bi mogli da pomognu :)
Klimu sam ugradio prijatelju dok sam radio u firmi koja se bavila klimatizacijom pre 2,5 godine. U medjuvremenu se zatvorila i firma u kojoj sam radio i firma koja je prodala i firma koja je uvezla klime. Zvao sam cak i firmu koja online prodaje istu takvu klimu ali nista od svega... Hitema inace nema uopste proizvodnju klasicnih split uredjaja, uglavnom prave industrijske uredjaje, barem po njihovom sajtu. Znam da nam je to bilo cudno i prilikom nabavke uredjaja. Kad smo vec prakticno uzeli uredjaj, covek nam je rekao da se jedini problem javio u smislu sto na mestima gde je napon nestabilan dolazi do crkavanja el. ploce i da su oni vec uvezli rezervne u znatnoj kolicini, pritom nam je cak i pokazao jednu na stolu... U stvari sve mirise da je neko pozajmio hitemino ime i napravio poslic u Srbiji(jer nigde drugde na netu se ne pojavljuju hitema wallmounted split). Inace je klima uradjena sasvim korektno, nije se stedelo na nekim stvarima koje sam vidjao kod kineza i ostalih. Spoljna nije bucna...
Sad sam pregledao prvi postavljen post, ventilator na unutrasnjoj inace radi kad se klima iskljuci iz zida pa pusti ponovo na hladjenju dok ne pokusa da pokrene kompresor i ventilator na spoljnoj. Tada samo izbaci gresku(nema zvuka karakteristicnog za pokusaj pokretanja spoljne). Posto nisam preterano dobar u ispitivanju ispravnosti elektronike, bilo bi dobro da imam SM...
Ako moze neko da pomogne (valjda je jos neko ugradio ili servisirao Hitemu, nisu valjda samo jednu prodali :), ili neko od pravih majstora (sto sam video dok sam blejao po forumu da ima :) da mi da barem osnovne smernice za ispitivanje elektronike ili neku literaturu na netu (moze na engleskom)
Unapred zahvalan, nadam se da nisam ugnjavio

Soko
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 216
Pridružen: 16 Jan 2012, 09:28
Location: Beograd
Specialty: whitegoods
Lokacija: Serbia

Re: HITEMA ITINV12H potreban SM

Post napisao Soko » 19 Jan 2013, 08:40

Postovani,

gore, u naslovu podnaslovu foruma pise da je ovo "Professional electronics team" i "serviseri elektronskih uredjaja i bele tehnike".
Dakle forum za profesionalne (ili one koji ce postati) servisere elektronike i bele tehnike. Postoje drugi "Uradi sam" forumi.
Ovde se ocekuje da onaj ko postavlja pitanje neke stvari vec zna i ima neko iskustvo, alat... Da je pre postvljanja pitanja vec izmerio osnovne stvari.

U konkretnom slucaju, ja bih krenuo od sklopova koje se najlakse i najbrze ispitaju: ventilatori, kompresor.... pa tek onda presao na el. modul. Ako je to klasican kinez, onda za nase servisere nema tajni i bez service manuala. Skines taj modul, kontaktiras nekog od elektronicara ovde sa foruma, oznacis sta je bilo vezano na izlazima i ulazima tog modula i posaljes mu. Siguran sam da ga mogu srediti osim ako mu je crkao procesor.

gandibb
_
_
Postovi: 3
Pridružen: 15 Jan 2013, 17:18
Location: Pancevo

Re: HITEMA ITINV12H potreban SM

Post napisao gandibb » 19 Jan 2013, 16:45

Hvala na odgovoru. Nisam zeleo da specijalno gnjavim sa mojim statusom da li sam serviser ili nisam. Zato sam naveo da smo ugradili klimu ali i da firma za koju sam radio vise na postoji. Radio sam posao servisera( u pocetku pomocnika, ali sam kasnije radio i samostalno u firmi) oko 3 godine, i samostalno ove sezone, kupio dobar deo alata... Nisam zavrsio skolu za frigomehanicara, po zvanju sam elektrotehnicar pogona, a radio sam puno drugih stvari pa sam zato i stavio da svastarim.Trenutno ne radim klimatizaciju jer nema toliko posla, na prolece krecem ponovo, barem koliko stignem od posla koji trenutno radim(uvodjenje kablovske za targo telekom). Dosta stvari razumem, hteo sam samo da skratim pricu oko rasturanja spoljne jedinice u kompletu i idem direktno na kvar, pogotovo po ovom vremenu(imam neki virus vec nedelju dana).Zato sam trazio SM. Inace i moja ideja je bila da prvo pogledam kompresor i ventilator na spoljnoj, tj plocu da vidim golim okom ako nesto moze da se vidi :). Inace da deluje kao klasican kinez i ne deluje, mislim da sam tako i napisao. Eto ispovedih se ko kod popa, nadam se da nisam prekrsio pravila foruma, ako trebam da se prebacim na neku drugu sekciju ili da brisem post, razumem situaciju. Nakon procitanih par postova od ljudi kao sto je nike, shvatam da znam dooosta manje :), al ne znam koliki je prag znanja neophodan. Pozdrav i jos jednom hvala

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “KLIMA UREĐAJI”