Fuego ESPANA FG120HP ne pali kompresor u rezimu grejanja

Forum za klime.

Urednici: goranfri,nike,Honorarac,sim

Pravila foruma
BT-expert info - BTexpert forumi
U naslov teme prvo pisati ime proizvođača, zatim oznake modela bez crtica i razmaka i kratak opis kvara. U post obavezno upisati ID ili EAN oznake sa poleđine aparata u suprotnom tema će biti obrisana.
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
PRILIKOM POSTAVLJANJA PITANJA U VEZI ELEKTRONSKOG MODULA OBAVEZNO POPIŠITE SVE OZNAKE sa ploče i sa nalepnica, dobro bi došla i po koja fotografija.
Milos1986
_
_
Postovi: 37
Pridružen: 08 Feb 2011, 22:10
Location: Paracin

Fuego ESPANA FG120HP ne pali kompresor u rezimu grejanja

Post napisao Milos1986 » 07 Nov 2012, 15:17

Pomenuta klima radi odlicno na rezimu hladjenja,ali kada se startuje rezim grejanja,onda odmah startuje ventilator unutrasnje i radi tako oko jedne minute,spusti krilca i stane,a spoljnu jedinicu uopste ne pali.Proveravao sam obe sonde i obe su oko 5Kohm.Sta jos moze biti?Mozda je ipak neka od sondi,znaju da ponekad pokazu dobru vrednost,ali da klima proradi tek kad se zamene.

Avatar
meto981
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 28
Pridružen: 02 Sep 2011, 21:35
Location: Makedonija
Warranty service: LG, BEKO, VIVAX, QUADRO, INDESIT, ELEKTROLUX.
Contact person: Meto

Re: Fuego ESPANA FG120HP ne pali kompresor u rezimu grejanja

Post napisao meto981 » 07 Nov 2012, 19:45

Zdravo! promeni sondu usparivaca ona zna da daje laznu vrednost na instrumentu.Ventilator na grijanju ne sme da startuje sve dok se ne zagreje isparivac.

Milos1986
_
_
Postovi: 37
Pridružen: 08 Feb 2011, 22:10
Location: Paracin

Re: Fuego ESPANA FG120HP ne pali kompresor u rezimu grejanja

Post napisao Milos1986 » 07 Nov 2012, 21:21

Pa da,na nju i sumnjam.A i namerno sam naglasio da ventilator unutrasnje odmah krene,iako ne bi trebao.Nego me zanima,moze li biti jos nesto u pitanju?

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “KLIMA UREĐAJI”