Klima Artcool KFR35GW/W ne greje [RESENO]

Forum za klime.

Urednici: goranfri,nike,Honorarac,sim

Pravila foruma
BT-expert info - BTexpert forumi
U naslov teme prvo pisati ime proizvođača, zatim oznake modela bez crtica i razmaka i kratak opis kvara. U post obavezno upisati ID ili EAN oznake sa poleđine aparata u suprotnom tema će biti obrisana.
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
PRILIKOM POSTAVLJANJA PITANJA U VEZI ELEKTRONSKOG MODULA OBAVEZNO POPIŠITE SVE OZNAKE sa ploče i sa nalepnica, dobro bi došla i po koja fotografija.
Avatar
acavplana
_
_
Postovi: 144
Pridružen: 05 Dec 2011, 11:29
Location: Velika Plana
Contact person: Aleksandar

Klima Artcool KFR35GW/W ne greje [RESENO]

Post napisao acavplana » 28 Okt 2012, 00:45

ARTCOOL
KFR-35GW/W
12000 Btu/h


Pozdrav svima,imam problem sa ovom klimom u modu grejanja,dakle hladjenje normalno radi,ali kad se prebaci u mod grejanja samo se na kratko ukljuci ventilator unutrasnje jedinice,cetvoro-kraki ventil u spoljnoj jedinici dobije napajanje i cuje se zvuk ukopcavanja ventila,ali se posle nekih 15ak sekundi iskljuci ventilator unutrasnje jedinice i vise se ne ukljucuje. Kompresor se NE UKLJUCUJE uopste u modu grejanja! U modu hladjenja kompresor radi. Posto nisam frigo-tehnicar pitao sam vlasnike klime kada je posledji put proveravana kolicina freona u instalaciji kazu da je proverena pre neki dan i da je puna. Dakle molio bih za neki savet sta da radim. Temperaturu ambijenta pokazuje korektno,ne pokazuje gresku na displeju,jedino u sta sumnjam je sonda isparivaca unutrasnje jedinice.Sta vi mislite?
Zadnja izmena: acavplana, dana 28 Okt 2012, 21:41, ukupno menjano 1 put.
Postoje dve vrste automobila Mercedes i ostali

gordecka
_
_
Postovi: 143
Pridružen: 11 Mar 2008, 23:10
Location: Srbija
Warranty service: Vivax, Crypton
Lokacija: Beočin

Re: Klima Artcool ne greje

Post napisao gordecka » 28 Okt 2012, 11:20

Mislimo(barem ja) da si temu postavio nikako ! Nit modela klime , a ostalo i da se ne govori. Ako mislis da je sonda isparivaca, onda si trebao probati sa zamenom iste,pa javiti rezultat.Ako nisi frigomehanicar, trebao si pozvati istog da utvrdi neispravnost.Sto se tice kolicine gasa u klimi, ne treba da bude" puna" jer to moze samo da steti radu klime, gasa treba da bude toliko koliko je propisano po specifikaciji proizvodjaca.
Znaci probaj sa zamenom sondi, pa javi !
U ostalom da si samo procitao jednu temu ranije, resenje ti najverovatnije stoji na tacni !

Avatar
acavplana
_
_
Postovi: 144
Pridružen: 05 Dec 2011, 11:29
Location: Velika Plana
Contact person: Aleksandar

Re: Klima Artcool ne greje

Post napisao acavplana » 28 Okt 2012, 11:42

Oprostite zbog nepotpunih podataka o klimi,nisam stigao da procitam podatke jer sam tu noc kasno otisao da vidim sta je sa tom klimom,a i problem je sto se nalazi u drugom gradu pa cu tek danas procitati kompletne podatke i postaviti ih.Nisam frigo tehnicar ali popravljam elektronike od klime,zato mi je trebalo samo misljenje o tom kvaru recimo nekoga od vas ko je vec imao slican problem.Procitao sam post pre mog vidim da je tu bilo problema sa sondom isparivaca,ali ipak rekoh da pitam.Tek cu danas proveriti u kakvom su stanju sonde. A ovo sa "punom" klimom,na to sam i mislio da u sebi ima propisanu kolicinu freona.Pozdrav
Postoje dve vrste automobila Mercedes i ostali

gordecka
_
_
Postovi: 143
Pridružen: 11 Mar 2008, 23:10
Location: Srbija
Warranty service: Vivax, Crypton
Lokacija: Beočin

Re: Klima Artcool ne greje

Post napisao gordecka » 28 Okt 2012, 12:01

Nista lose nisam ni mislio,samo takva su pravila,ili se postuju,ili dodju packe od urednika,ili ti niko ne odgovori, ali se sve svodi na postivanje pravila.
Znaci zamena jedne ili druge sonde,i ukoliko nije to u ,sledecem postu obavezno podaci o klimi,inace mislim da ce ti neko retko i odgovoriti bez toga.

Avatar
Stolle
Preminuo
Postovi: 19100
Pridružen: 12 Avg 2006, 23:35
Location: Srbija
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Dimitrovgrad

Re: Klima Artcool ne greje

Post napisao Stolle » 28 Okt 2012, 12:12

@acavplana,
važi i za sve ostale članove, kad god nešto fali od podataka, uvek treba upisati u prvi post da će biti dopisani kasnije, da nešto fali od njih na uređaju, ili ih uopšte nema. To sve, da bi se izbeglo nepotrebno pisanje, nesporazumi sa uredništvom, a i da se tema ne bi odmah našla u korpi, gde opet ima 10 dana vremena da se ispravi.
Podatke treba uvek dopisati u prvi post.
"29 poslednjih dana u mesecu je najteže"

Avatar
acavplana
_
_
Postovi: 144
Pridružen: 05 Dec 2011, 11:29
Location: Velika Plana
Contact person: Aleksandar

Re: Klima Artcool KFR35GW/W ne greje [RESENO]

Post napisao acavplana » 28 Okt 2012, 21:42

Resen problem,zamenjena sonda isparivaca unutrasnje jedinice. Hvala i pozdrav svima!
Postoje dve vrste automobila Mercedes i ostali

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “KLIMA UREĐAJI”