Panasonic inverter CUPE9CKE slabo hladi

Forum za klime.

Urednici: goranfri,nike,Honorarac,sim

Pravila foruma
BT-expert info - BTexpert forumi
U naslov teme prvo pisati ime proizvođača, zatim oznake modela bez crtica i razmaka i kratak opis kvara. U post obavezno upisati ID ili EAN oznake sa poleđine aparata u suprotnom tema će biti obrisana.
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
PRILIKOM POSTAVLJANJA PITANJA U VEZI ELEKTRONSKOG MODULA OBAVEZNO POPIŠITE SVE OZNAKE sa ploče i sa nalepnica, dobro bi došla i po koja fotografija.
vlatkocopa
gx
gx
Contact person: Vlado
Phone number: 0038931420808
Specialty: tv

Panasonic inverter CUPE9CKE slabo hladi

Post napisao vlatkocopa » 12 Jul 2012, 18:44

Dakle Panasonic CU-PE9CKE koja mi je u radnji pocela je da slabo hladi (mada i kad je bila nova nisam nesto bio zadovoljan sa hladjenjem i grejanjem),bakarna cev sto izlazi od spojasne jedinice je jedva hladna isto i sace u unutrasnoj jedinici.
Oprao sam sve filtere,sace unutrasnje i spojasnu jedinicu sa odmasnivacem i vrucom vodom pod pritiskom i opet isto.Posto sam lajk za klime,a nekih kvalitetnih frigo majstora nemamo u Kumanovu molio bih za savet.Pitao neke majstore i rekli mi da samo treba da se dopuni,freon je R410.Drugi majstor mi kaze da treba freon skroz da se ispusti,pa onda da se puni posto kako kaze R410 ima 3 komponente u njemu i ako neka oslabi klima nece dobro raditi.Sta da radim,da dopunim ili komplet ceo freon ili nesto drugo?
Pozdrav :pivopije:
Za sjaj u očima, rumenilo u licu i lepršav hod - koristite kozmetiku -Šljivovica a moze i domaca jabukovaca ..:))

milan
gxu
gxu

Re: Panasonic inverter CUPE9CKE slabo hladi

Post napisao milan » 12 Jul 2012, 20:01

Dokumentacija, ako ti bude potrebna.
http://www.fanzo.org/forum/viewtopic.ph ... 25#p195225

vlatkocopa
gx
gx

Post napisao vlatkocopa » 12 Jul 2012, 20:18

Hvala Milane :pivopije:
Za sjaj u očima, rumenilo u licu i lepršav hod - koristite kozmetiku -Šljivovica a moze i domaca jabukovaca ..:))

sfar
_
_
Warranty service: Samsung Panasonic Vivax Haier
Sharp , LG

Post napisao sfar » 13 Jul 2012, 19:53

R407C je trokomponentni plin i njega nije prepotučljivo dopunjavati , R 410 slobodno dopunjava .

vlatkocopa
gx
gx

Post napisao vlatkocopa » 14 Jul 2012, 09:05

Hvala kolega :pivopije:

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “KLIMA UREĐAJI”