Motor ventilatora vanjske jedinice klima uredjaja( RESENO) !

Forum za klime.

Urednici: goranfri,nike,Honorarac,sim

Pravila foruma
BT-expert info - BTexpert forumi
U naslov teme prvo pisati ime proizvođača, zatim oznake modela bez crtica i razmaka i kratak opis kvara. U post obavezno upisati ID ili EAN oznake sa poleđine aparata u suprotnom tema će biti obrisana.
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
PRILIKOM POSTAVLJANJA PITANJA U VEZI ELEKTRONSKOG MODULA OBAVEZNO POPIŠITE SVE OZNAKE sa ploče i sa nalepnica, dobro bi došla i po koja fotografija.
gordecka
_
_
Postovi: 143
Pridružen: 11 Mar 2008, 23:10
Location: Srbija
Warranty service: Vivax, Crypton
Lokacija: Beočin

Motor ventilatora vanjske jedinice klima uredjaja( RESENO) !

Post napisao gordecka » 09 svi 2012, 21:46

Naime,problem je u tome da u poslednje vreme,cesto nailazim na neispravnost motora,tj prekid jednog od namotaja.Do sada sam to resavao zamenom motora sa novim,ali se potrefilo tako da sam slucajno imao motore na zalihama koji su odgovarali neispravnim motorima.
Motori sa zaliha su potroseni, i sad imam problem da jednostavno ne mogu da pronadjem motore koji mi odgovaraju svojim oblikom,duzinom osovine, smerom okretanja...
Pitanje za kolege gde odneti neispravne motore na premotavanje u Novom sadu, i okolini,a da ne deru kozu sa ledja sa cenama.
Danas sam nosio motore u neku firmu, i trazili su mi 3500 din za premotavanje jednog motora, sto mi se ucinilo jako skupo (mozda i gresim)s obzirom da su to motori od 25w,i da sam video da novi kostaju 2000 din,ali mi ne odgovaraju mehanicki.
Ako je problem da se navede naziv firme , moze i na mail,ali me interesuje kako resavate taj problem zamene neispravnog motora.
Pozdrav!
Zadnja izmena: gordecka, dana 11 svi 2012, 23:52, ukupno menjano 1 put.

Avatar
frigo
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 450
Pridružen: 29 Jan 2008, 02:58
Location: Odžaci - Ljubljana - Domzale -Vir
Warranty service: Carrier...
Contact person: Dragan Antic
Phone number: 0038670501511
Specialty: whitegoods
Lokacija: Odžaci - Ljubljana
Kontakt:

Re: Motor ventilatora vanjske jedinice klima uredjaja

Post napisao frigo » 10 svi 2012, 03:04

Nije to skupo viklovanje, naravno viklovanje sa Cu zicom, noviji su fabricki naviklovani sa Al zicom pa bome tu je problem...
Prijatelj je najveće bogatstvo u životu.

Avatar
goranfri
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 1578
Pridružen: 02 Sep 2008, 01:16
Location: Beograd
Warranty service: Icematic Simag Scotsman LaSanMarco Brema LaCimbali Joly
Manitowoc
Specialty: whitegoods
Lokacija: Beograd

Re: Motor ventilatora vanjske jedinice klima uredjaja

Post napisao goranfri » 10 svi 2012, 12:51

Stalno kuknjava o nekim cenama. Ako ta firma naplaćuje motanje 3.500 din i to radi dobro i sa garancijom šta je tu problem ? Sve to plaća krajnji kupac i mislim da to nije skupo a pogotovo što nemaš izbora.
Samo ti plati motanje i imaj uvek spreman motor na stanju a sve će to neko da plati bez problema.
A ako ima negde novi za 2.000 din ti ih kupi i gotova stvar. Ali nema ih nigde .

I nemoj da kukaš na cenu unapred i za drugog , samo gledaj da si spreman kada stranka pozove a cena je relativna stvar a pogotovo u sred sezone :yeah:

gordecka
_
_
Postovi: 143
Pridružen: 11 Mar 2008, 23:10
Location: Srbija
Warranty service: Vivax, Crypton
Lokacija: Beočin

Re: Motor ventilatora vanjske jedinice klima uredjaja

Post napisao gordecka » 10 svi 2012, 13:41

Kao prvo, nije nikakvo kukanje,a kao drugo ne zelim da me niko sisa kao ovcu, pogotovo posto je u pitanju motor od klime, pa onda udri po ceni. U tom motoru ima manje od 200 gr bakarne zice , i ako se uzme cena najkvalitetnije zice (12e/kg) trosak materijala je manji od 500 din, tako da 3000 din za motanje tako malog motora 25 W je previse bez obzira ko to placa.
A sto se tice cene novog od 2000 din, ima i te kako da se kupi, ako ti treba , poslacu ti i telefon firme koja ih prodaje, ali mi ne odgovaraju mehanicki . Pitanje je bilo kako resavate te probleme, i gde nosite motore na motanje,tako da nema potrebe prosirivati temu drugim stvarima. Znaci samo konkretan odgovor , naravno ako nije problem . Hvala!

Avatar
jaro
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 1169
Pridružen: 21 Jun 2009, 11:53
Location: stara pazova
Contact person: jaro
Specialty: whitegoods

Re: Motor ventilatora vanjske jedinice klima uredjaja

Post napisao jaro » 10 svi 2012, 13:48

Pa sta bi ti, jel ocekujes neko da se sa tim zeza 2-3h sata i da naplati jednu crvenu??

Po kojoj ceni bi ti to uradio, kad vec znas posto je zica?
Bez alata nema zanata!.....a bez znanja dzaba ti alat!

Avatar
goranfri
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 1578
Pridružen: 02 Sep 2008, 01:16
Location: Beograd
Warranty service: Icematic Simag Scotsman LaSanMarco Brema LaCimbali Joly
Manitowoc
Specialty: whitegoods
Lokacija: Beograd

Re: Motor ventilatora vanjske jedinice klima uredjaja

Post napisao goranfri » 10 svi 2012, 23:19

Ja imam svog viklera koji mi to radi. Ako ima novo a tu je cena kao i motanje onda kupim novo ako moram da motam onda platim koliko kažu i to je to.

gordecka
_
_
Postovi: 143
Pridružen: 11 Mar 2008, 23:10
Location: Srbija
Warranty service: Vivax, Crypton
Lokacija: Beočin

Re: Motor ventilatora vanjske jedinice klima uredjaja( RESENO) !

Post napisao gordecka » 11 svi 2012, 23:54

Kupljeni novi motori za 2000 din,malo osovine obradjene,montirano,i za sada sve radi ok!

Avatar
goranfri
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 1578
Pridružen: 02 Sep 2008, 01:16
Location: Beograd
Warranty service: Icematic Simag Scotsman LaSanMarco Brema LaCimbali Joly
Manitowoc
Specialty: whitegoods
Lokacija: Beograd

Re: Motor ventilatora vanjske jedinice klima uredjaja( RESENO) !

Post napisao goranfri » 12 svi 2012, 00:33

Eto , super si prošao i bez viklera :tooo:

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “KLIMA UREĐAJI”