Utjecaj promjera cijevi na tlak isparavanja

Forum za klime.

Urednici: goranfri,nike,Honorarac,sim

Pravila foruma
BT-expert info - BTexpert forumi
U naslov teme prvo pisati ime proizvođača, zatim oznake modela bez crtica i razmaka i kratak opis kvara. U post obavezno upisati ID ili EAN oznake sa poleđine aparata u suprotnom tema će biti obrisana.
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
PRILIKOM POSTAVLJANJA PITANJA U VEZI ELEKTRONSKOG MODULA OBAVEZNO POPIŠITE SVE OZNAKE sa ploče i sa nalepnica, dobro bi došla i po koja fotografija.
Tamy
_
_
Postovi: 52
Pridružen: 21 svi 2010, 07:47
Location: Slovenija

Re: Utjecaj promjera cijevi na tlak isparavanja

Post napisao Tamy » 18 Feb 2012, 13:27

"ako je električki izgoreo kompresor"

A šta se u stvari dogodi u sistemu, kad dodje do izgaranja kompresora?
Verovatno se radi o nekom začepljenju, samo me zanima, koja je ta materija, koja začepi ventil, odnosno iz kakvog razloga je taj ventil neupotrebljiv?

Znam da se od izgorjelog ulja stvaraju kiseline i negdje sam pročitao, da se takve stvari mogu riješiti ugradnjom "burn-out" filtera, ali stvarnog iskustva nemam.

Avatar
nike
gxu
gxu
Postovi: 2896
Pridružen: 21 Mar 2010, 11:35
Location: Split HR
Warranty service: Atosa Arisco Ozti Fimar Roller-Grill Systemair Fiocchetti Prismafood Cappone Hendi Omniwash Icetech ItalI-Ice
Contact person: NIKE
Specialty: whitegoods
Lokacija: Split, HR

Re: Utjecaj promjera cijevi na tlak isparavanja

Post napisao nike » 18 Feb 2012, 18:10

Prilikom električnog izgaranja kompresora dolazi do električnog luka, koji isparava lak, ulja, i sl. Te ishlapljene tvari se kondenziraju na prvom većem hladnijem tijelu nakon kompresora a to je 4-putni venti i tamo se može skupiti dovoljno naslaga da spriječi njegov pouzdan rad.
The most common cause requiring reversing valve replacement is compressor burnout. When you have a compressor burnout, REPLACE THE REVERSING VALVE! You cannot clean up a reversing valve! It is first in line from the compressor discharge, and as the compressor is cremated, combustion products leave the compressor. Carbon particles, tar, resins, acids, a wide assortment of burnout products are generated by the breakdown of Freon, oil, and electrical insulation. These vaporized substances find a resting-place in the nearest cooler object, the reversing valve, where they condense. Trying to clean a reversing valve is a total waste of time. Actually, the valve has made system clean up after a burnout easier. It contains most of the debris that contaminates the system.
http://www.industrialcontrolsonline.com ... ing-valves

Nisi odgovorio! Dali je taj ventil bio na sistemu gdje je kompresor izgorio?
"Blago budalama, njima je lako jer ne misle tako!" PV

Tamy
_
_
Postovi: 52
Pridružen: 21 svi 2010, 07:47
Location: Slovenija

Re: Utjecaj promjera cijevi na tlak isparavanja

Post napisao Tamy » 18 Feb 2012, 20:05

E, tu dolazi problem! Verovatno če biti malo kritike na moj račun ali stvar je ovakva;
Pošto se ja time bavim za hobi, a moj "hobi budžet" je prilično mali, više ili manje sve djelove dobijem iz klima, koje ljudi bacaju, bilo zbog kvara ili zbog ukidanja upotrebe R22, što kod nas važi več dvije godine. Za ovaj konkretni slučaj i nisam sasvim siguran, što se sa tim originalnim uredjajem desilo ali sve mi se čini, da se stvarno radilo o izgaranju kompresora.

Odgovori

Natrag na “KLIMA UREĐAJI”