Samsung AQ09NSAN ne radi hladjenje. Reseno.

Forum za klime.

Urednici: goranfri,nike,Honorarac,sim

Pravila foruma
BT-expert info - BTexpert forumi
U naslov teme prvo pisati ime proizvođača, zatim oznake modela bez crtica i razmaka i kratak opis kvara. U post obavezno upisati ID ili EAN oznake sa poleđine aparata u suprotnom tema će biti obrisana.
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
PRILIKOM POSTAVLJANJA PITANJA U VEZI ELEKTRONSKOG MODULA OBAVEZNO POPIŠITE SVE OZNAKE sa ploče i sa nalepnica, dobro bi došla i po koja fotografija.
ljuben
_
_
Warranty service: ardo favorit bira koncar sogo severin
Contact person: ljuben

Samsung AQ09NSAN ne radi hladjenje. Reseno.

Post napisao ljuben » 16 Sep 2011, 18:33

Montirao sam ovaj klimatizer koji je kao donacija jedna firma dala drugoj kao koriscen. Ukljucio sam ga nakon montaze i primetio da na hladjenje ukljuci kompresor ali ne i ventilator spoljnje jedinice, dok na grejanje je u redu. Simulirao sam u toku grejanja da iskljucim cetvororokraki ventil i klima je nastavljala da radi u rezimu hladjenja. Meroio sam sode i obe su po oko 11 kila. Module nisam snimao ali postoje dva mala, jedan sa gornje i jedan sa donje strane. Ako neko moze pomoci unapred hvakla. Pozdrav.
Zadnja izmena: ljuben, dana 16 Sep 2011, 20:17, ukupno menjano 1 put.

nike
gxu
gxu
Warranty service: Arisco Ozti Fimar Roller-Grill Systemair Fiocchetti Prismafood Cappone, Hendi, Omniwash, Icetech, ItalIce
Contact person: NIKE
Specialty: whitegoods

Re: Samsung AQ09NSAN ne radi hladjenje

Post napisao nike » 16 Sep 2011, 19:10

Pa vidi se iz aviona da je krivo spojena veza između unutarnje i vanjske.
Spojio si izlaz 4-putnog na ventilator, a izlaz ventilatora na 4-putni.
Na grijanju oba su izlaza pod naponom i daju napon ventilatoru i 4-putnom.
Na hlađenju, izlaz ventilatora ide na 4-putni pa imaš grijanje a izlaz 4-putnog nije napojen pa ventilator ne radi.
Pošto ne radi ventilator, nema ni puno apsorbirane topline pa nema ni puhanja toplog zraka unutra.

Lijepo to odspoji i pažljivo ponovo spoji kako treba, pazeći koja je koja žica išla na koju klemu unutra i vani. :oklagija
Poluznanje je opasnije od neznanja!!!
"Patriotizam je zadnje utočište podlaca"-Samuel Johnson

ljuben
_
_
Warranty service: ardo favorit bira koncar sogo severin
Contact person: ljuben

Post napisao ljuben » 16 Sep 2011, 20:13

Posto je pettozilni kabel bio presecen a krajne zice su bile obe crne boje nesto me nateralo da izmerim unimetrom koja je koja od crnih zica i na jednu namotao izolir traku ibio sam ubedjen da nisam pogresio ali cim si se javio odmah sam otisao i tacno se vidi iz aviona. Hvalati. Moj pozdrav.

nike
gxu
gxu
Warranty service: Arisco Ozti Fimar Roller-Grill Systemair Fiocchetti Prismafood Cappone, Hendi, Omniwash, Icetech, ItalIce
Contact person: NIKE
Specialty: whitegoods

Post napisao nike » 16 Sep 2011, 20:19

Kad imaš peterožilni kabel sa 2 crne žile, onda dobro pogledaj gdje je koja smještena u kabelu.
Jedna je između plave i žuto-zelene i tako je možeš razlikovati od druge. Druga je između plave i smeđe. Ne treba ništa označavati.
Poluznanje je opasnije od neznanja!!!
"Patriotizam je zadnje utočište podlaca"-Samuel Johnson

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “KLIMA UREĐAJI”