Klima NEO ACS-HH18LIH - podaci

Forum za klime.

Urednici: goranfri,nike,Honorarac,sim

Pravila foruma
BT-expert info - BTexpert forumi
U naslov teme prvo pisati ime proizvođača, zatim oznake modela bez crtica i razmaka i kratak opis kvara. U post obavezno upisati ID ili EAN oznake sa poleđine aparata u suprotnom tema će biti obrisana.
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
PRILIKOM POSTAVLJANJA PITANJA U VEZI ELEKTRONSKOG MODULA OBAVEZNO POPIŠITE SVE OZNAKE sa ploče i sa nalepnica, dobro bi došla i po koja fotografija.
Tamy
_
_

Klima NEO ACS-HH18LIH - podaci

Post napisao Tamy » 07 Mar 2011, 12:45

Pozdrav svima!

Jedan kolega se zanima za klimu NEO, tip ACS-HH18LIH ili 24LIH, ali od njih nema nikakvih podataka, osim snage.
Da li netko od vas ima neke detaljnije podatke ili zna nešto više o njihovoj kvaliteti, jer je cena povoljna a u klimi bi tebao prema podacima biti kompresor Sanyo ili Toshiba. Na internetu nisam našao ama baš ništa, pa čak ni proizvodjača.

nike
gxu
gxu
Warranty service: Atosa Arisco Ozti Fimar Roller-Grill Systemair Fiocchetti Prismafood Cappone Hendi Omniwash Icetech ItalI-Ice
Contact person: NIKE
Specialty: whitegoods

Re: Klima NEO ACS-HH18LIH - podaci

Post napisao nike » 07 Mar 2011, 17:41

Koliko para, toliko muzike! Ili manje.
Nikad ne dobiješ više muzike za manje para.
Poluznanje je opasnije od neznanja!!!
"Patriotizam je zadnje utočište podlaca"-Samuel Johnson

Tamy
_
_

Post napisao Tamy » 08 Mar 2011, 08:07

Znači, ni muzika više nije ono što je bila... :-(

No, ozbiljno, kolega Nike, dali bi to trebalo da znači, da kvaliteta nije baš najbolja? Ja sam nekako tog mišljenja ali nisam želeo da stvaram neke neosnovane pretpostavke. Nego vidim na forumu, da neki dosta radite sa tim klimama, pa me zanimalo, dali je bar kompresor kvalitetan, pa klimu možda vrijedi nabaviti, pošto je kompresor te snage maltene skuplji od čitave klime (koja je nova), pa oako dodje do nekih drugih problema, bar se taj kompresor može upotrebiti za nešto drugo.

Imao sam pre neko vreme slučaj sa nekom kineskom klimom na R407, bez ikakave oznake, o kompresor i delovi su bili od firme QING'AN. Klima skoro nova, u prvoj sezoni ispustila plin na vanjskom izmenjivaču. Kada sam teškom mukom našao ti rupicu, koja se nalazija na ravnom dijelu cijevi, na unutrašnjoj strani, imedju dva sloja kondenzatora i tu rupu zalemio, za nekoliko dana dogodilo se to još jednom. Iz inata sam odlemio kondenzator, navario mu sisu, napunio dušikom i stavio u kadu, da sam našao još jedan propust, na sasvim drugome kraju. Ponovo sam stvar zalemio i montirao klimu nazad, pa za sada funkcioniše ali nebi želeo da nešto takvo još jednom radim, jer nema smisla.Izgleda da je kvaliteta cijevi toliko loša, da propušta. Pošto klime NEO kod nas nisu baš poznate, zanimalo me konkretno iskustvo sa tim proizvodima, osim onih kvarova, o kojima ste na forumu več pisali.

goranfri
gxu
gxu
Warranty service: Icematic Simag Scotsman LaSanMarco Brema LaCimbali Joly
Manitowoc

Post napisao goranfri » 08 Mar 2011, 10:53

Niko ne može da ti kaže šta je unutra jer Neo je izmišljeni brend i svake godine je nešto drugo.
Jedne godine su samo napisali na Galanz-ove klime Neo i to je to.

nike
gxu
gxu
Warranty service: Atosa Arisco Ozti Fimar Roller-Grill Systemair Fiocchetti Prismafood Cappone Hendi Omniwash Icetech ItalI-Ice
Contact person: NIKE

Post napisao nike » 08 Mar 2011, 12:06

Neo, kao i gomila drugih brendova, dolazi iz Kine i sve se one rade u jednoj pokrajini (Guangdong) koja ima nekoliko ogromnih tvornica. Te tvornice proizvode više od 70% klima (split sistemi) koje se proizvedu u svijetu (AUX, Galanz, Midea,itd....). Kvaliteta je svima slična jer su komponente proizvedene isto u toj regiji i svi koriste zajedničke komponente. Naručiš kontejner u Hong-Kongu i dobiješ ime po želji. Nema rezervnih dijelova ni dokumentacije. Nisu ni zamišljene da se ozbiljnije popravljaju. Nema organiziranih servisa ni lagera dijelova. Zato i koštaju koliko koštaju. Kompresori se ugrađuju oni kojih trenutno ima. Proizvođači kao Toshiba i Sanyo (kao i ostali) imaju tvornice u Kini za kineske klime. To šta na kompresuru piše Toshiba ne znači puno s obzirom na ugrađeni materijal i kriterije lokalne proizvodnje. Uglavnom su to modeli koji su zastarjeli u Japanu pa se cijele proizvodne linije sele u Kinu. Kompresor je kao i tvoje srce, ako su drugi organi OK onda je i ono super. Klima je lanac koji puca na najslabijoj karici. Mogu sve karike biti od titana, ako je jedna od željeza onda puca ta. Đaba onda sav titan.
KInezi su poznati kockari a to što ti prodaju je čista lutrija, može biti ok a može biti totalni shit. Nikad se ne zna.
Pogrebi i pomiriši. Ako ne valja, kupiš drugu. Za te pare nije neka šteta.

Za ilustraciju.
U Hrvatskoj imaš uvoznika Midee koji je osmislio novi brand. To je firma Frigo-Kor . Vlasnik se preziva KORdić ili sl. Midea mu radi par modela klime (3-4-5-7KW , jedan dual i dva mobilna) sa nekim sitnim izmjenama na plastici pod imenom KORel. Cijena ispod cijene Midee. Ta je cijena niža jer je to ugovorena proizvodnja. Znači tvornica unaprijed proda takve klime. Ove Midee Frigokor plača kinezu tek kad ih proda (komisiona prodaja).

TAko ti je slučaj i sa svim drugim kineskim sranjima na svjetskom tržištu. Boli kineze ona stvar šta piše na uređaju.
Ovdje, od kineskih proizvoda ponekad valjaju neki (ne svi) modeli Panasonica, Midee i Haiera.
Fujitsu ima svoje proizvode iz Kine i do sad nisam primjetio neke razlike u kvaliteti u odnosu na one koji su se nekad proizvodili u Japanu. Međutim cijena je dvostruko veća u odnosu na sličan model Midee. Sad se samo neki modeli proizvode u Japanu, ali takvi ne dolaze na naše tržište, jer ih uvoznici ne kupuju jer se ovdašnji kupci hvataju za glavu kad vide cijene.
Sanyo proizveden u Japanu je pojam kvalitete. Sanyo iz Kine nije ništa bolji od Auxa. A i cijene su im slične. Valjda to sve govori.
Poluznanje je opasnije od neznanja!!!
"Patriotizam je zadnje utočište podlaca"-Samuel Johnson

Tamy
_
_

Post napisao Tamy » 08 Mar 2011, 15:11

No, sada su mi stvari puno jasnije! Hvala tebi, Nike, kao i Goranu na detaljnoj razlagi i savjetu.

Pozdrav!

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “KLIMA UREĐAJI”