klime kod auta

Forum za klime.

Urednici: goranfri,nike,sim,Honorarac

Pravila foruma
BT-expert info - BTexpert forumi
U naslov teme prvo pisati ime proizvođača, zatim oznake modela bez crtica i razmaka i kratak opis kvara. U post obavezno upisati ID ili EAN oznake sa poleđine aparata u suprotnom tema će biti obrisana.
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
PRILIKOM POSTAVLJANJA PITANJA U VEZI ELEKTRONSKOG MODULA OBAVEZNO POPIŠITE SVE OZNAKE sa ploče i sa nalepnica, dobro bi došla i po koja fotografija.
Avatar
nase
_
_
Postovi: 99
Pridružen: 07 Feb 2008, 22:57
Location: Pehcevo
Contact person: Daniel Stefanovski
Specialty: whitegoods
Lokacija: MACEDONIJA
Kontakt:

klime kod auta

Post napisao nase » 22 Avg 2010, 00:32

nisam lajik u poslu sa klima uredjaima al sad sam poceo servisirati i auto klime ;
desilo se nekoliko puta da mi klima ne ukluci iako ima plina provereno sve a kad nisam mogao pratio sam kod mog kolega da sanira stvar
vlasnik mi je posle toga rekao da je bio filter za vazduh zaceplen .interesuje me dal je tom moguce da uopste ne proradi radi toga i koji su elemenata koji to ne dozvoljavaju ,van onih standardnih
hvala
D.O.O. Alfa Elektektrothenika - Pehchevo, Republika Makedonija e ovlasten servis za bela tehnika i razladni uredi

Avatar
frigoservisbata
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 486
Pridružen: 11 Jun 2009, 14:42
Location: Vrsac

Re: klime kod auta

Post napisao frigoservisbata » 22 Avg 2010, 02:08

Nisam jos nikad cuo da nece da startuje kompresor ako je prljav filter vazduha..Mislim da te to neko malo ....Presostati,osiguraci,el.magnet na remenici,prekidac ventilatora itd....
Bolje je biti malo lud, nego malo pametan.

Avatar
nase
_
_
Postovi: 99
Pridružen: 07 Feb 2008, 22:57
Location: Pehcevo
Contact person: Daniel Stefanovski
Specialty: whitegoods
Lokacija: MACEDONIJA
Kontakt:

Re: klime kod auta

Post napisao nase » 22 Avg 2010, 19:55

da i ja sam se malo cudio al zasto ne startuje !!!!!!! ako stavim direktno 12 volti na magnet pocinje da radi ,drugi slucaj ukljuci al pocinje da smelcuje ukljuci iskljuci
D.O.O. Alfa Elektektrothenika - Pehchevo, Republika Makedonija e ovlasten servis za bela tehnika i razladni uredi

Avatar
goranfri
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 1578
Pridružen: 02 Sep 2008, 01:16
Location: Beograd
Warranty service: Icematic Simag Scotsman LaSanMarco Brema LaCimbali Joly
Manitowoc
Specialty: whitegoods
Lokacija: Beograd

Re: klime kod auta

Post napisao goranfri » 22 Avg 2010, 20:46

Jedino ako je toliki prljav da uopste ne ide vazduh kroz isparivač pa dodje do pada pritiska i odreaguje presostat.
Mada ja mislim da te lože ti majstori.

Avatar
frigoservisbata
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 486
Pridružen: 11 Jun 2009, 14:42
Location: Vrsac

Re: klime kod auta

Post napisao frigoservisbata » 22 Avg 2010, 21:41

To kad ukljuci iskljuci moze da bude,al kao sto goran kaze da je zacepljen totalno,a to sto nece da krene a krene na el.mag direktno,verovatno neki presostat i slicno..Tesko je ovako da ti odgovorimo bez uvida u te sisteme..
Bolje je biti malo lud, nego malo pametan.

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “KLIMA UREĐAJI”