Potrebna mjerenja i podaci prilikom servisa klime

Forum za klime.

Urednici: goranfri,nike,sim,Honorarac

Pravila foruma
BT-expert info - BTexpert forumi
U naslov teme prvo pisati ime proizvođača, zatim oznake modela bez crtica i razmaka i kratak opis kvara. U post obavezno upisati ID ili EAN oznake sa poleđine aparata u suprotnom tema će biti obrisana.
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
PRILIKOM POSTAVLJANJA PITANJA U VEZI ELEKTRONSKOG MODULA OBAVEZNO POPIŠITE SVE OZNAKE sa ploče i sa nalepnica, dobro bi došla i po koja fotografija.
sakisa88
_
_
Postovi: 57
Pridružen: 01 Dec 2015, 23:33
Location: Vrsac

Re: Potrebna mjerenja i podaci prilikom servisa klime

Post napisao sakisa88 » 09 Sep 2017, 12:08

Pa to izadje onda bas dosta. Po tebi izadje da recimo 40m2 treba hladiti 6000w. Pa kolika tu klima treba...

Avatar
miodrag popovic
gx
gx
Postovi: 3137
Pridružen: 08 Nov 2006, 21:08
Location: Srbija
Phone number: 00381638773821
Specialty: tv
Lokacija: Pančevo Braće Jovanović 56

Re: Potrebna mjerenja i podaci prilikom servisa klime

Post napisao miodrag popovic » 09 Sep 2017, 21:36

Pa ja u potkrovlju na nekih 40m2 imam 12-ticu koja ako ne grešim ima 1kW kompresor i ako ostvari faktor x3 kao toplinska pumpa ima 3000W,neka bude grubo račun 100W po m2 i znate što - nije mi dovoljno ni blizu na +35 celzijusa.Kao kompromis klimu držim ceo dan u režimu isušivanja jer zadatu temperaturu ne može postići nema šanse,ja zadovoljan sa +26 u prostoriji.Iako ima stiropor 10cm i vani i gore+spušteni plafon + još 5cm stiropora potkrovlje je i južna strana.Po tom je kolega u pravu meni bar 150W/m2 odnosno 6000W na 40m2.Da sam znao ne bih ionako vjerovao dok se lično nisam uvjerio.
Ko izgubi dobitak, taj dobija gubitak

Avatar
Kobac
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 606
Pridružen: 26 Jun 2008, 23:19
Location: Beograd

Re: Potrebna mjerenja i podaci prilikom servisa klime

Post napisao Kobac » 10 Sep 2017, 09:51

Zavisi od prostora ali izgleda i od klime.
Ja sam imao 9-ku do ove godine i kada je napolje temperatura 35 i vise nije mogla da spusti na 30 nikako a radila je bez prestakna, kompresor se nije gasio.
Ove godine montiran invertor, Gree 12-ica i ispred nje sam stavio merac potrosnje. Temperatura je stavljena na 26-27 (sto je realno 2 stepena nize tamo gde se sedi) i potrosnja je po najvecim vrucinama bila oko 500-550W a obicno izmedju 300-500W.
Da ne govorim da je prilicno brzo postizala prijatnu temperaturu kada se tek ukljuci a temperatura prostorije predje 30.
A inace u pitanju je ne bas sjajno izolovano potkrovlje i oko 30 kvadrata.

sakisa88
_
_
Postovi: 57
Pridružen: 01 Dec 2015, 23:33
Location: Vrsac

Re: Potrebna mjerenja i podaci prilikom servisa klime

Post napisao sakisa88 » 10 Sep 2017, 14:04

Pa dobro...razlicita su iskustva. Svasta ima uticaj. Treba uzeti u obzir i koliko ljudi boravi u tom prostoru. Treba uzeti u obzir staklene povrsine(prozore),izolacija...ako se zanemaruju takve stvari onda se dobije greska u odredjivanju kapaciteta klime. Moguce da je nike ipak upravu,jer sve to uzme u obzir i dobije takav proracun.

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “KLIMA UREĐAJI”