klima fonko nece da radi kompresor

Forum za klime.

Urednici: goranfri,nike,Honorarac,sim

Pravila foruma
BT-expert info - BTexpert forumi
U naslov teme prvo pisati ime proizvođača, zatim oznake modela bez crtica i razmaka i kratak opis kvara. U post obavezno upisati ID ili EAN oznake sa poleđine aparata u suprotnom tema će biti obrisana.
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
PRILIKOM POSTAVLJANJA PITANJA U VEZI ELEKTRONSKOG MODULA OBAVEZNO POPIŠITE SVE OZNAKE sa ploče i sa nalepnica, dobro bi došla i po koja fotografija.
stole
_
_

klima fonko nece da radi kompresor

Post napisao stole » 26 Sep 2009, 16:30

zdravo majstori nemam neko poznavanje o klima uredjaji no radim tv i drugi elektronski stvari pa dosao sam u dopir sa klima fonko odnosno problem kod nje je da motor je ispravan no nece da radi kompresor pa hocu da malo pretresem elektroniku potocno zanima me sta uklucuje motor odnosno sta je zavisno uklucenje motora znam da mi zadavamo temperaturu sa dajlinskom no kako to radi elektronika jer imam elektronsku plocu no do sad nisam radio sa ovakvom problematiku unapred znaci zanima me podetalno elektronika klima unapred vam mnogo hvala

dane
gx
gx
Contact person: Dane
Specialty: tv-multimedia

Re: klima fonko nece da radi kompresor

Post napisao dane » 26 Sep 2009, 17:17

pozdrav kolega ali mogao bi bar napisati točno model i uslikat pločicu da vidimo u čemu je problem
Dane

INI SERVIS
bela tehnika
bela tehnika
Contact person: Nikola
Phone number: 00381230441606

Re: klima fonko nece da radi kompresor

Post napisao INI SERVIS » 26 Sep 2009, 23:07

Ako sam dobro shvatio motor kompresora je ispravan. Da li si probao direktno da ga startujes sa probnim kablom ili si na neki drugi nacin to utvrdio? Kompresor hoce da stane i kad ode startni kondenzator. A sto se elektronike tice jedan relej sa ploce ti ukljucuje kompresor ( onaj sto ima kontakte na vrhu ),a tim relejem ti upravlja kontroler preko nekog drajver tranzistora ili nekog kola koje drajva i ostale releje. Bez obzira na ovo sto sam ti rekao, daj podatke koji nedostaju. Mozda je ovaj kvar tipican za taj model koji ne znamo koji je.... :?
Мудрост ће вас сачувати да вас вуци не растргну, а доброта ће вас сачувати да ви не постанете вуци !

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “KLIMA UREĐAJI”