Curenje gasa na klimi-potr.pomoc(RIJEŠENO)

Forum za klime.

Urednici: goranfri,nike,Honorarac,sim

Pravila foruma
BT-expert info - BTexpert forumi
U naslov teme prvo pisati ime proizvođača, zatim oznake modela bez crtica i razmaka i kratak opis kvara. U post obavezno upisati ID ili EAN oznake sa poleđine aparata u suprotnom tema će biti obrisana.
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
PRILIKOM POSTAVLJANJA PITANJA U VEZI ELEKTRONSKOG MODULA OBAVEZNO POPIŠITE SVE OZNAKE sa ploče i sa nalepnica, dobro bi došla i po koja fotografija.
flatron
_
_
Postovi: 69
Pridružen: 29 Mar 2009, 12:30
Location: hercegovina

Curenje gasa na klimi-potr.pomoc(RIJEŠENO)

Post napisao flatron » 07 Jul 2009, 21:40

majstori pomozite imam klimu panasonic ue12 inverter, koja negdje pušta freon a neznam gdje detektor mi nevalja e sad hoću da probam sa aditivom za ispitivanje propusnosti a nisam nikad to radio pa me zanima kako ubacit u sistem po mojoj logici može preko vakum pumpe i manometra al nebi rado dok neko ne potvrdi od vas a vizualno nevidim nigdje da mi pušta (nema masnoće nigdje)al ljudi gori mi pod nogama
Zadnja izmena: flatron, dana 10 Jul 2009, 21:16, ukupno menjano 1 put.

Avatar
Stolle
Preminuo
Postovi: 19100
Pridružen: 12 Avg 2006, 23:35
Location: Srbija
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Dimitrovgrad

Re: pomagajte drugovi

Post napisao Stolle » 07 Jul 2009, 21:59

U naslovu teme nemojte pisati help, pomoć... pa i pomagajte drugovi, jer to ne znači ništa. Dakle, naslov vezan konkretno za problem :!:
Takođe, uvek upisivati i firmu i model.
"29 poslednjih dana u mesecu je najteže"

flatron
_
_
Postovi: 69
Pridružen: 29 Mar 2009, 12:30
Location: hercegovina

Re: Curenje gasa na klimi-potr.pomoc

Post napisao flatron » 07 Jul 2009, 22:09

sory ljudi vidim promjenili ste naslov zači klima je panasonic ue12 inverter nova

Mega Elektro SU
_
_
Postovi: 102
Pridružen: 12 Dec 2008, 22:06
Location: subotica
Warranty service: LG Galanz Vivax
Contact person: Robert

Re: Curenje gasa na klimi-potr.pomoc

Post napisao Mega Elektro SU » 07 Jul 2009, 23:35

za koliko vremena izpusti gas? mora da se vidi negde ulje, ako nema ulja nece ti pomoci ni uv tecnost!

Avatar
frigo
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 450
Pridružen: 29 Jan 2008, 02:58
Location: Odžaci - Ljubljana - Domzale -Vir
Warranty service: Carrier...
Contact person: Dragan Antic
Phone number: 0038670501511
Specialty: whitegoods
Lokacija: Odžaci - Ljubljana
Kontakt:

Re: Curenje gasa na klimi-potr.pomoc

Post napisao frigo » 08 Jul 2009, 00:42

Mega Elektro SU je napisao:za koliko vremena izpusti gas? mora da se vidi negde ulje, ako nema ulja nece ti pomoci ni uv tecnost!
Dobro ti kaze kolega... al cim je novijeg datuma znaci R-410 tu su malo veci pritisci samo ti treba sapunica spricaj i trazi mehurove uglavnom cetvorokraki ventil i svi prikljuci, holenderi...
Ja to inace radim azotom i zacas nadjem guram azot i regulacionim ventilom dizem pritisak pa ako ima rupe pokazacese, sigurno...
Prijatelj je najveće bogatstvo u životu.

Avatar
frigoservisbata
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 486
Pridružen: 11 Jun 2009, 14:42
Location: Vrsac

Re: Curenje gasa na klimi-potr.pomoc

Post napisao frigoservisbata » 08 Jul 2009, 03:02

Aj da dodam i ja,UV tecnost mozes da sipas sa vakuum pumpom i crevom u sistem(tako se i stavlja),ali ne znam kako reaguje sa tim gasom.?ja imam dozer za auto klime i sipa se mala kolicina unutra(zato pazi kad stavljas unutra jer ce vakuum da povuce sve koliko ima ako ne reagujes!)I slazem se sa predhodnicima da je bolji nacin ispitivanje azotom,ili vizuelno jer je nemoguce da curi i ne ostavi masan trag nigde...Srecno..:)Ja sam juce imao curenje gasa na spoljnjoj jedinici na kolenima od kondenzatora..Klima je stara godinu i dva tri meseca:)Kvalitetene cevi nema sta..:)
Bolje je biti malo lud, nego malo pametan.

Avatar
JaroslavBires
___
___
Postovi: 392
Pridružen: 25 Okt 2007, 19:06
Location: Stara Pazova
Specialty: whitegoods
Lokacija: Stara Pazova

Re: Curenje gasa na klimi-potr.pomoc

Post napisao JaroslavBires » 08 Jul 2009, 08:01

Na Refco.sch sajtu imaš kompletan katalog alata pa i tracere i pumpe za njihovo ubacivanje u sistem, ima sprej-pena...
Lično, pažljivim posmatranjem i traženjem masnih cevi uglavnom sastava rešavam 99% curenja! Ostalo deterdžent za sudove sa vodom 1:1 i prskam po instalaciji pod pritiskom i pokaže mahuriće! Sad sam se setio, i distributer plina ima neko sredstvo za proveru curenja- sprej!
Svega jednu instalaciju sam morao potapanjem u vodu da nalazim curenje! :lala:
Možda ne znam, al' znam, ko zna! 01ziveli

Avatar
buzdumra
gx
gx
Postovi: 5345
Pridružen: 22 Okt 2006, 20:14
Location: srbija

Re: Curenje gasa na klimi-potr.pomoc

Post napisao buzdumra » 09 Jul 2009, 00:51

na sajmu je jedan moj drugar kupijo nekakve sarene boje koje ubrizgava u sistem, ima i nekakav pistolj ili kako vec ,. s tim se bas vidi gde curi :pivopije:
proradijo mi net zahvaljujuci fanzi

flatron
_
_
Postovi: 69
Pridružen: 29 Mar 2009, 12:30
Location: hercegovina

Re: Curenje gasa na klimi-potr.pomoc

Post napisao flatron » 09 Jul 2009, 13:04

ma kolege sve metode sam oprobao ali me i muči što vizualno ne vidim nešto malo oko unutarnjeg holendera ali sam ja već jedan put mjenjao instalaciju a klima ispusti za 7-10 dana ito kad ne radi (jer čovlek nije bio doma)to znači pri tlaku od 15 bar u mirovanju pri radu je tlak još manji znači ispustila bi za 15 dana ali evo taman sam je dovezao kući i idem probat sa aditivom pa vam javi šta je bilo .
pozdrav iz vruće hercegovine

flatron
_
_
Postovi: 69
Pridružen: 29 Mar 2009, 12:30
Location: hercegovina

Re: Curenje gasa na klimi-potr.pomoc(RIJEŠENO)

Post napisao flatron » 10 Jul 2009, 21:31

ljudi klima pušta na varu holendera šestice al je rupa toliko mala da aditiv ne izlazi kad je klima na hlađenju nego samo kad miruje i na grijanju nevjerovatno nešto ali eto da nebi aditiva nebi ništa i stvarno je prava stvar zavario sam je direkt i ode ona sutra nazad

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “KLIMA UREĐAJI”