Curenje gasa iz klima uredjaja

Forum za klime.

Urednici: goranfri,nike,Honorarac,sim

Pravila foruma
BT-expert info - BTexpert forumi
U naslov teme prvo pisati ime proizvođača, zatim oznake modela bez crtica i razmaka i kratak opis kvara. U post obavezno upisati ID ili EAN oznake sa poleđine aparata u suprotnom tema će biti obrisana.
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
PRILIKOM POSTAVLJANJA PITANJA U VEZI ELEKTRONSKOG MODULA OBAVEZNO POPIŠITE SVE OZNAKE sa ploče i sa nalepnica, dobro bi došla i po koja fotografija.
Avatar
INI SERVIS
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 80
Pridružen: 26 Jun 2009, 18:57
Location: Beograd
Contact person: Nikola
Phone number: 00381230441606
Specialty: whitegoods

Curenje gasa iz klima uredjaja

Post napisao INI SERVIS » 01 Jul 2009, 19:08

Naisao sam u skorije vreme na nekoliko slucajeva da curi spoljasnja jedinica. Posto su klime bile u garanciji ja se nisam mesao u otklanjanjanje kvara,ali me interesuje,onako statisticki gde, na kom sastavu, najcesce procure klime i kako se resavaju ti problemi.Neke metode i postupke sam video i znam,ali imam ja jos da se nagledam kojecega. Recite mi bar onako, uopsteno.
Мудрост ће вас сачувати да вас вуци не растргну, а доброта ће вас сачувати да ви не постанете вуци !

Avatar
JaroslavBires
___
___
Postovi: 392
Pridružen: 25 Okt 2007, 19:06
Location: Stara Pazova
Specialty: whitegoods
Lokacija: Stara Pazova

Re: Curenje gasa iz klima uredjaja

Post napisao JaroslavBires » 01 Jul 2009, 23:22

Obično su loši pertlovi o čemu smo svi već naširoko pisali, pročitaj malo!
Ono što nismo dotakli je pucanje cevi unutar spoljašnje jedinice! Obično pukne pored vara i kada ima mogućnosti za vibracije, znači oko kompresora dugačke cevi. Upravo zato proizvođači postavljaju tegiće od smolastih materijala -lepi na cevi! :tooo:
Rešava se uglavnom tako da se iseče puknuto parče i ubaci parče cevi preko zdravih krajeva sa preklopom od min prečnik cevi a najbolje preklop dva fija cevi! Jedino što umesto fabričkog vara imaš dva -uglavnom, jer nekad možeš i izvaditi cev iz prelaza i postaviti novo parče cevi! :lala:
Možda ne znam, al' znam, ko zna! 01ziveli

Avatar
INI SERVIS
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 80
Pridružen: 26 Jun 2009, 18:57
Location: Beograd
Contact person: Nikola
Phone number: 00381230441606
Specialty: whitegoods

Re: Curenje gasa iz klima uredjaja

Post napisao INI SERVIS » 02 Jul 2009, 16:57

Problem sa pertlovima je na sastavu spoljasnje i unutrasnje jedinice. Toliko znam. But, pitanje se prvenstveno odnosilio na drugi deo tvog odgovora. Ja pertlovanje proveravam, pazljivo pertlovanje+pazljivo srafljenje+vakuumiranje+ 15-20min cekanja da vakuummetar ostane gde treba, pa onda pustanje gasa. U svakom slucaju hvala na odgovoru, dao si mi odlicne smernice na sta da obratim paznju.
Мудрост ће вас сачувати да вас вуци не растргну, а доброта ће вас сачувати да ви не постанете вуци !

Avatar
radan81
_
_
Postovi: 83
Pridružen: 21 Dec 2008, 10:19
Location: Brčko

Re: Curenje gasa iz klima uredjaja

Post napisao radan81 » 03 Jul 2009, 10:51

naisao sam na bar deset vanjskih jedinica gdje je dolazilo do pucanja filtera...
vjerovatno ga rascijepi visok pritisak usled začepljenja.
i isto tako često pucaju koljena ili koljeno na kondezatoru vanjske jedinice.
"U majstora zlatne ruke"
-nekad bilo...

Avatar
JaroslavBires
___
___
Postovi: 392
Pridružen: 25 Okt 2007, 19:06
Location: Stara Pazova
Specialty: whitegoods
Lokacija: Stara Pazova

Re: Curenje gasa iz klima uredjaja

Post napisao JaroslavBires » 04 Jul 2009, 18:03

To se dešava kad "majstori" kvalitetno vakuumiraju instalaciju! lolzi Pa vlaga zapuši sito na sušaču!
Možda ne znam, al' znam, ko zna! 01ziveli

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “KLIMA UREĐAJI”