problem sa Midea CS12HHA klimom

Forum za klime.

Urednici: goranfri,nike,Honorarac,sim

Pravila foruma
BT-expert info - BTexpert forumi
U naslov teme prvo pisati ime proizvođača, zatim oznake modela bez crtica i razmaka i kratak opis kvara. U post obavezno upisati ID ili EAN oznake sa poleđine aparata u suprotnom tema će biti obrisana.
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
PRILIKOM POSTAVLJANJA PITANJA U VEZI ELEKTRONSKOG MODULA OBAVEZNO POPIŠITE SVE OZNAKE sa ploče i sa nalepnica, dobro bi došla i po koja fotografija.
sole-ns
_
_
Postovi: 3
Pridružen: 15 Jun 2009, 14:30
Location: novi sad

problem sa Midea CS12HHA klimom

Post napisao sole-ns » 15 Jun 2009, 15:17

Poštovani serviseri, molim vas za mišljenje ili savet, jer vidim da mi moj servis bas i ne pomaže..

Naime, klima Midea CS12 HHA nam je ugrađena 30.05.2007. godine, sa malim poteskocama jer je falilo par milimetara cevi pa su momci natezali, na kraju, posle 5 sati montaze i uspeli! Sve je bilo ok, do 21.08, dakle, skoro 3 meseca posle, klima je prestala da hladi. Pozvali smo ovlašćeni servis koji je ustanovio da nema freona :shock: i resio problem. Na fakturi piše "punjenje R 22". Napominjem da nam klima nikada ne radi ceo dan, najviše 4-5 sati dnevno.

Sledeceg leta prilikom prvog uključivcanja klime, eto nama iznanađenja!! Klima opet ne hladi... Filteri su bili oprani. 28.06. dolazi nam serviser , puni freon, pritom je proverio kompresiju, da li freon negde curi, i ustanovio da je sve u redu.

10.06.2009. isti problem. Servis jos nismo zvali.

Molim vas da mi pomognete. Da li je neko od vas imao sličan slučaj, u čemu bi mogao biti problem? Nije mi rešenje da se svako leto nerviram i strahujem da mi klima neće raditi. Očigledno nešto nije u redu, jer i prijatelji i familija koja ima Midea klime a koriste ih puno duže od nas, nikada nisu imali ovakve probleme, neki čak piosle 5 godina još uvek nisu morali da dopunjavaju freon!!

Hvala unapred!! Sonja

Avatar
hagula
___
___
Postovi: 206
Pridružen: 14 Jan 2009, 00:23
Location: B&H

Re: problem sa Midea CS12 HHA klimom

Post napisao hagula » 15 Jun 2009, 19:19

prvo:"majstori" koji su montirali klimu nemaju pojma jer montiraju klimu 5 saaaattiiii.gdje to ima???
ja sam radim i najduze mi treba 3 sata da ja smontiram.
drugo:99% nije do klime nego do montera,negdje nije pertlovano kako treba.
trece:i taj koji je dolazio da je puni morao je prvo pronaci mjesto gdje "curi" pa onda napuniti....

da sam ja blize jabih to rijesio...

pozzz

lenas_bk
_
_
Postovi: 82
Pridružen: 09 Avg 2007, 12:11
Location: Bosanska Krupa BiH
Warranty service: VIVAX,BEKO,BLOMBERG,
TCL,LG,
Specialty: consumer

Re: problem sa Midea CS12 HHA klimom

Post napisao lenas_bk » 15 Jun 2009, 19:51

Vjerovatno pusta na pertlovima unutrasnje jedinice jer da pusta na pertlovima vanjske jedinice
vjerovatno bi ti to rijesili.
Najbolje rjesenje je da zovnes nekog da skine unutrasnju jedinicu,ponovo napertla cijevi
(ako je potrebno nek ih i zamjeni)i to ti je jedini siguran nacin da nece dolaziti do curenja freona.
Naravno uslov je da zovnes nekog dobrog majstora a ne te levate sto montiraju pola dana.

Avatar
goranfri
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 1578
Pridružen: 02 Sep 2008, 01:16
Location: Beograd
Warranty service: Icematic Simag Scotsman LaSanMarco Brema LaCimbali Joly
Manitowoc
Specialty: whitegoods
Lokacija: Beograd

Re: problem sa Midea CS12 HHA klimom

Post napisao goranfri » 15 Jun 2009, 20:03

Ili da ti zavare prvi spoj i to je to.

sole-ns
_
_
Postovi: 3
Pridružen: 15 Jun 2009, 14:30
Location: novi sad

Re: problem sa Midea CS12 HHA klimom

Post napisao sole-ns » 15 Jun 2009, 20:16

Hvala momci!! Sada znam o čemu da pričam ako me opet budu levatili da je sve ok :oklagija

"Majstori" koji su ugrađivali klimu su iz ovlašćenog servisa, a znate da je to jedini način da garancija vredi.. Što mi trenutno ništa ne znači :m:

Avatar
chellawy
gx
gx
Postovi: 3186
Pridružen: 12 Avg 2006, 22:25
Location: Bačka Palanka
Contact person: SIX
Specialty: tv

Re: problem sa Midea CS12 HHA klimom

Post napisao chellawy » 15 Jun 2009, 21:44

samo "kratak" komentar od mene

mislim da je vreme provedeno na ugradnji klime veoma diskutabilno
iz razloga gde se klima ugradjuje i u kakvu prostoriju koliko cevi kakvi su zidovi itd.....

tako da to ipak nije merilo kvaliteta majstora

licno sam pomagao kolegi ceo dan da bi ugradili samo jednu jedinu klimu ... !!!!!
od 9 do 17h

znaci hala, skinuti spoljasnju koja je bila na krovu i busenje 3 zida , provlacenje 14 metara cevi preko spustenog plafona koji je trebalo skinuti brdo kocki i vratiti ih nazad a svo vreme pomerati radne stolove sa sve invetarom 5 radnih mesta i ljudi koji se tu muvaju (citaj= rade)
Naravno da se naglasi da je svo prasenje i smece takodje moralo da se svo vreme cisti tokom rada a ne da se ceka spremacica.
itd , itd , itd ..... tako da tri sata tu ne moze da bude dovoljno.

Naravno ima slucajeva kada skoro da nisu potrebne ni merdevine i mozda 50cm cevi , i da se to moze uraditi i za sat vremena

ali zato sam i rekao da je vreme ugradnje veoma diskutabilno i da apsolutno nema veze sa kvalitetom usluge i strucnosti samog majstora !!!

licno mislim da je sve sto je brzo to je i kuso .....
naravno u granicama normale i jos mnogih drugih statistika, ali ne moze se tek tako bez ikakvih konkretnih primera i detalja samo na osnovu vremena koje je nekome bilo potrebno da ugradi klimu da se oceni da je neko dobar ili los majstor!!

da ne spominjem to da vas pitam da li vi svi za sobom cistite , gipsate, brisete prasinu, stavljate kanalice, testirate , cekate da procuri , nekada i duze od 15 minuta, samo da istovarite i utovarite alat nekad vam treba pola sata (3 sprat, parking daleko 30m itd...) odlazak i dolazak od servisa do musterije i nazad ...???

vreme je apsolutno NE BITNO na kvalitet usluge.
Sigurno ima i onih koji sebe smatraju za majstora a u stvari nema pojma vec samo "uzima" pare jadnim ovcama ........

nadam se da ste me razumeli.......
Kompletna ponuda rezervnih delova koja će biti veoma ažurirana u narednih dve ,dve i po godine :)
https://www.kupindo.com/Clan/chellawy/SpisakPredmeta

miki
_
_
Postovi: 43
Pridružen: 05 Jun 2009, 22:31
Location: skopje,makedonija
Specialty: whitegoods

Re: problem sa Midea CS12 HHA klimom

Post napisao miki » 15 Jun 2009, 22:42

do majstorite e greskata.mozna greska:puknat kolendar na nadvoresna edinica,skinata pertla na vnatresna edinica na pomalata cevka.

Avatar
cubica
gx
gx
Postovi: 3655
Pridružen: 15 Nov 2006, 11:23
Location: IVANJICA
Warranty service: ERG
Specialty: tv-multimedia

Re: problem sa Midea CS12 HHA klimom

Post napisao cubica » 15 Jun 2009, 22:47

Pa i meni se desavalo da je bas dugo ugradjujem, jednom sam busio metar debeo kameni zid, na kraju da ne bi neke cuskije..pa nista :mrgreen: Na zalost, ta klima negde curi sa freonom..najbolje je ako nemaju detektor za curenje freona, da se zamene cevi i ponovo pertluju kako treba ili, kako rece kolega, da se hatletuju, onda je barem nesto uradjeno kako treba...
Naravno, morace vakuumiranje i ponovno punjenje jer je ta usisala ko zna sta sve u sebe, pa verovatno kondenzuje unutar sistema i radi sa umanjenim kapacitetom..tu si barem srecan sto je R22, najbolji je od svih freona.
Ne branim kolege koje su je ugradjivale, svasta i svakom moze da se desi u poslu, jedino mi se ne svidja, sto kad su vec videli d konstantno ima problema iz sezone u sezonu i da je mnogo freona iscurelo...sto nisu ozbiljnije prisli resavanju problema..eto...znas kako kazu..ko radi taj i gresi..rece jez i sidje sa cetke :mrgreen:
pozz,

cubica
samo laž treba državnu podršku, istina stoji sama od sebe uspravno! no thanks

Avatar
frigo
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 450
Pridružen: 29 Jan 2008, 02:58
Location: Odžaci - Ljubljana - Domzale -Vir
Warranty service: Carrier...
Contact person: Dragan Antic
Phone number: 0038670501511
Specialty: whitegoods
Lokacija: Odžaci - Ljubljana
Kontakt:

Re: problem sa Midea CS12 HHA klimom

Post napisao frigo » 16 Jun 2009, 01:48

Da se i ja nadovezem nije bitno uopste vreme ugradnje bilo 2h il 6h nego bitan je kvalitet kako se odradi posao po kvalitetu i naravno po estetici, naravno to sto se i uradi mora da ima smisla po izgledu i funkciji...
naravno treba i prasina za sobom da se obrise... ne samo okaciti klimu naplatiti i idemo dalje...

a da dodam ako svake godine isti servis dopunjava i naplati tu nema racunice... ako naplati samo godisnji servis zbog produzenja garancije aj da kazem ni tu nema velike racunice treba to resiti, da ne ispadne da se namecem prosle nedelje sam bio za n.sad stavljo tri klime ostalami jos jedna krajem nedelje ako hocete vicite resicemo i vas problem... :lala:
Prijatelj je najveće bogatstvo u životu.

Avatar
kisko
Preminuo
Postovi: 2054
Pridružen: 12 Jun 2007, 01:51
Location: Kovilj-na kraj sveta
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Kovilj-Novi sad

Re: problem sa Midea CS12HHA klimom

Post napisao kisko » 16 Jun 2009, 02:06

Midea je zaista dosta dobra klima i nebi smelo biti takvih problema,mozda ti je ovo resenje koje nudi kolega frigo i najbolje jer ces posle biti miran :pivopije: .Nebih da zalazim u to gde je omaska kasnije bila ali je ocigledno da se uzrok svega ovoga nalazi u samom postavljanju klime,sve naknadne intervencije su bile sanacija a ne otkrivanje uzroka i njegovo eliminisanje.Verovatno da ispustanje gasa ide vrlo vrlo sporo pa se i neuoci prilikom kontrole ovlascenog servisa.
U sustini sagledaj sta je najbolje po tebe pa tako i uradi.
uvek ima nesto interesantno

sole-ns
_
_
Postovi: 3
Pridružen: 15 Jun 2009, 14:30
Location: novi sad

Re: problem sa Midea CS12HHA klimom

Post napisao sole-ns » 16 Jun 2009, 09:29

Nijednom nam nisu naplatili punjenje freona, očigledno je da kontaju da problem postoji, e sad, da li neće da ga reše ili ne znaju, u to ne zalazim!!

Hvala vam svima, puno ste mi pomogli!

Avatar
frigoservisbata
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 486
Pridružen: 11 Jun 2009, 14:42
Location: Vrsac

Re: problem sa Midea CS12HHA klimom

Post napisao frigoservisbata » 16 Jun 2009, 16:46

Evo i ja da dam poneki komentar,u sustini se slazem sa svim diskutantima ali samo da dodam jos nesto,a licno sam imao takvih situacija..Ne mora da znaci da pusta na pertlovima(mada je to upravo najcesce mesto curenja),holender hoce da pukne,mozda bude i neka fabricka greska..Licno sam imao par puta na jednoj Beko klimi ,Vivaxu i LG,da pusta gas na isparivacu..A i ta Midea sa tom oznakom nije ona MSG12HR,koje su bile jako dobre..Zadnje dve sezone ni Mideine klime nisu kao sto su bile,pocev od kompresora koji nije vise toshibin pa i ostalo.Imao sam na jednoj klimi Neo da pusta na ventilu spoljne jedinice i na jednog Galanza..Moze da bude svasta....Treba naci mesto curenja srediti i to je sve..!
Bolje je biti malo lud, nego malo pametan.

Avatar
chellawy
gx
gx
Postovi: 3186
Pridružen: 12 Avg 2006, 22:25
Location: Bačka Palanka
Contact person: SIX
Specialty: tv

Re: problem sa Midea CS12HHA klimom

Post napisao chellawy » 17 Jun 2009, 09:06

samo opusteno i bez previse suvisnih komentara.
Rekao sam da je vreme relativno i oko toga nema vise diskusije .. ok ?
Niko nikog ovde nije video kako radi i nema konkretnih dokaza da bi mogao da cvrsto tvrdi nesto.....a u ostalom ko hoce da se bavi sudstvom neka ide za sudije....

ovde samo kolegijalni predlozi i uopsteni komentari
licne prozivke i tvrdnje na bazi tvrdoglavosti ce biti sankcionisani jer nisu u duhu ovog foruma

pozdrav svima i sretan rad :pivopije: :pivopije:
Kompletna ponuda rezervnih delova koja će biti veoma ažurirana u narednih dve ,dve i po godine :)
https://www.kupindo.com/Clan/chellawy/SpisakPredmeta

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “KLIMA UREĐAJI”