Kvar na KENO klimi 12-ici(RESENO)

Forum za klime.

Urednici: goranfri,nike,sim,Honorarac

Pravila foruma
BT-expert info - BTexpert forumi
U naslov teme prvo pisati ime proizvođača, zatim oznake modela bez crtica i razmaka i kratak opis kvara. U post obavezno upisati ID ili EAN oznake sa poleđine aparata u suprotnom tema će biti obrisana.
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
PRILIKOM POSTAVLJANJA PITANJA U VEZI ELEKTRONSKOG MODULA OBAVEZNO POPIŠITE SVE OZNAKE sa ploče i sa nalepnica, dobro bi došla i po koja fotografija.
Sale Mitrovic
_
_
Postovi: 35
Pridružen: 29 Okt 2008, 20:09
Location: Srbija-Lazarevac

Kvar na KENO klimi 12-ici(RESENO)

Post napisao Sale Mitrovic » 05 Jun 2009, 19:34

Klima na rezimu hladjenja radi odlicno.Pritisak dobar (oko 4 ba -R 22 gas) .Medjutim kada se prebaci na grejanje desava se sledece:
Pritisak na potisu (sira cev) je vruca ,a usis (uza cev) mlaka.Na unutrasnjoj jed. duva mlako.Posle nekog vremena pocinje da se menja zvuk kompresora(pocne da drci i kao da radi pod nekim opterecenjem)ali se pritisak na manometru ne menja?Na kraju izbaci zastita kompresora.Posle par probanja u nekom momentu je radio super(motor lepo radi,usis i potis vruci a na unutrasnjoj ekstra duva vruce).Posle gasenja na daljinskom i ponovnog paljenja desava se isto.Da podsetim na hladjenju sve radi odlicno.Ja sumnjam na el.ventil da nije zaglavio klip u nekom polozaju.Voleo bih da cujem i vase misljenje.Ja cu je sutra skinuti i odneti u radionicu pa vam javljam sta se desilo ako neko bude imao takav problem da mu se nadje.Veliki pozdrav
Zadnja izmena: Sale Mitrovic, dana 13 Jul 2009, 01:05, ukupno menjano 1 put.

Avatar
hagula
___
___
Postovi: 206
Pridružen: 14 Jan 2009, 00:23
Location: B&H

Re: Kvar na KENO klimi 12-ici

Post napisao hagula » 05 Jun 2009, 23:45

nesto slicno se i meni desavalo sa klimom Gorenje pa sam morao da zamjenim el.ventil...pokusaj i ti to da uradis,99 % da je to


pozzz i javi sta si uradio

Mega Elektro SU
_
_
Postovi: 102
Pridružen: 12 Dec 2008, 22:06
Location: subotica
Warranty service: LG Galanz Vivax
Contact person: Robert

Re: Kvar na KENO klimi 12-ici

Post napisao Mega Elektro SU » 05 Jun 2009, 23:46

na to lici...

Sale Mitrovic
_
_
Postovi: 35
Pridružen: 29 Okt 2008, 20:09
Location: Srbija-Lazarevac

Re: Kvar na KENO klimi 12-ici

Post napisao Sale Mitrovic » 06 Jun 2009, 14:17

To sam i pretpostavljao danas popodne je radim pa vam javljam.Pozdrav

Avatar
filka
gx
gx
Postovi: 1966
Pridružen: 13 Avg 2006, 10:38
Location: Kavadarci Makedonija
Warranty service: Fuego Grundig LG Beko Samsung
Specialty: tv

Re: Kvar na KENO klimi 12-ici

Post napisao filka » 06 Jun 2009, 20:25

Samo lupam a jesi li proverio dali prilikom montaze je skinuta ona kapisla u cevi koja treba da se izvadi pre montaze koja nalikuje na ventil od auto gume.Ja licno sam imao prosle godine bar 5 komada na kome su majstori zaboravili da skinu kapislu a i klima dok hladi radi, al kada je doslo vreme grejanja PAPAK :mrgreen:
-će izginemo ki Mančester

Mega Elektro SU
_
_
Postovi: 102
Pridružen: 12 Dec 2008, 22:06
Location: subotica
Warranty service: LG Galanz Vivax
Contact person: Robert

Re: Kvar na KENO klimi 12-ici

Post napisao Mega Elektro SU » 06 Jun 2009, 20:30

ja te nerazumem o kojoj kapisli pricas???

Avatar
filka
gx
gx
Postovi: 1966
Pridružen: 13 Avg 2006, 10:38
Location: Kavadarci Makedonija
Warranty service: Fuego Grundig LG Beko Samsung
Specialty: tv

Re: Kvar na KENO klimi 12-ici

Post napisao filka » 06 Jun 2009, 23:23

Pa stoji na cevima na unutrasnoj jedinici.Na nekima stoji samo plasticni cep koji treba da odvrnis da bi produzio cevi do nadvoresnoj i kada ga odvrnis dolazi do ispustanje vazduha koji je fabricki napumpan da bi video da ustvari isparivac unutrasne jedinice nije nigde produpcen prilikom transporta. E na neke klime posebno QUADRO ima ventil ko na auto gumu koji treba da se izvadi jer ako samo ispustis vazduh dok je u rezimu ladenja sam pritisak tera ventil da se otvori al kada se prebaci rezim rada na grejanje pritisak dolazi u obratni smer i CVRC kompresor se iskluci....
-će izginemo ki Mančester

Avatar
frigo
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 450
Pridružen: 29 Jan 2008, 02:58
Location: Odžaci - Ljubljana - Domzale -Vir
Warranty service: Carrier...
Contact person: Dragan Antic
Phone number: 0038670501511
Specialty: whitegoods
Lokacija: Odžaci - Ljubljana
Kontakt:

Re: Kvar na KENO klimi 12-ici

Post napisao frigo » 07 Jun 2009, 02:03

filka je napisao:Pa stoji na cevima na unutrasnoj jedinici.Na nekima stoji samo plasticni cep koji treba da odvrnis da bi produzio cevi do nadvoresnoj i kada ga odvrnis dolazi do ispustanje vazduha koji je fabricki napumpan da bi video da ustvari isparivac unutrasne jedinice nije nigde produpcen prilikom transporta. E na neke klime posebno QUADRO ima ventil ko na auto gumu koji treba da se izvadi jer ako samo ispustis vazduh dok je u rezimu ladenja sam pritisak tera ventil da se otvori al kada se prebaci rezim rada na grejanje pritisak dolazi u obratni smer i CVRC kompresor se iskluci....
Aj ti to malo objasni ocemu ti pricas o iglicastom ventilu, o servisnom prikljucku il o magnetnom ventilu...
petputa citam tvoj post i ne kontam o cemu si piso... sve mi mirise na iglicasti ventil, ako pricas o iglicastom ventilu to isto ko kad bi ti ja reko staceti iglicasti ventil na gumi od auta, izbaciga naduvaj gumu i zavrni kapicu...

Sale Mitrovic
Zasto skidati i nositi u radionici na licu mesta proveri spulnu cetvorokrakog ventila, dal odradjuje...99% do spulne... a bome oce i do cetvorokrakog ventila...
Prijatelj je najveće bogatstvo u životu.

Avatar
filka
gx
gx
Postovi: 1966
Pridružen: 13 Avg 2006, 10:38
Location: Kavadarci Makedonija
Warranty service: Fuego Grundig LG Beko Samsung
Specialty: tv

Re: Kvar na KENO klimi 12-ici

Post napisao filka » 07 Jun 2009, 10:44

Neznam na koji nacin da objasnim :idea: Zar niko od vas nije montirao klimu Quadro? Iglicasti ventil koji stoji na cevima UNUTRASNJE jedinice koji treba izvaditi pre montaze u suprotnom dolazi do onoga o cemu sam pisao :yeah: Takvih ventila ima na svakoj Quadro klimi i na nekim modelima Deltalux dok na drugima stoji samo plasticni cep koji treba odvrnuti da bi mogao da montiras prema nadvoresnoj jedinici.Nadam se da sam bio malo precizniji...
-će izginemo ki Mančester

flatron
_
_
Postovi: 69
Pridružen: 29 Mar 2009, 12:30
Location: hercegovina

Re: Kvar na KENO klimi 12-ici

Post napisao flatron » 07 Jun 2009, 11:39

najprije je iglica (ako je ima) jer je se to meni desilo prije 2 god na quadru ma poludio sa njom dok nisam zvao kolegu koji radi quadra sjećam se jer je bila subota popodne pa sam tražio vulkanizere da nađem onu kapicu a ako nije onda ventil ali može biti i na ploči kvar imam ja jednog frozinija takvog pa sam samo premostio zicu i radi što je je svako ljeto odem skinem žicu a zimi vratim jer nema ploče

Avatar
JaroslavBires
___
___
Postovi: 392
Pridružen: 25 Okt 2007, 19:06
Location: Stara Pazova
Specialty: whitegoods
Lokacija: Stara Pazova

Re: Kvar na KENO klimi 12-ici

Post napisao JaroslavBires » 07 Jun 2009, 20:36

:lala: Ja tih problema nemam, sečem priključke i hardletujem cevi, i no problem! Čak i ne obraćam pažnju jel ima iglica! :tooo:
Možda ne znam, al' znam, ko zna! 01ziveli

Avatar
goranfri
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 1578
Pridružen: 02 Sep 2008, 01:16
Location: Beograd
Warranty service: Icematic Simag Scotsman LaSanMarco Brema LaCimbali Joly
Manitowoc
Specialty: whitegoods
Lokacija: Beograd

Re: Kvar na KENO klimi 12-ici

Post napisao goranfri » 07 Jun 2009, 22:50

Hartletovanje je zakon :pivopije:

Avatar
kisko
Preminuo
Postovi: 2054
Pridružen: 12 Jun 2007, 01:51
Location: Kovilj-na kraj sveta
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Kovilj-Novi sad

Re: Kvar na KENO klimi 12-ici

Post napisao kisko » 07 Jun 2009, 23:22

Hm,mislim da mu ta iglica ujedno sluzi i da se nestvara kondezacija za vreme dok je na lageru,ppretpostavljam da bi voda smetala pri kasnijem punjenju i radu,ja to onako laicki :mrgreen: jer sam jednom ostavio ispravan motor reko da mi sluzi za duvanje guma i kad mi zatrebao a on ni makac,pitam jednog kolegu i kaze pa jesi stavio neke gumene chepove na njega da se unutra ne kondezuje vlaga dok ti ne zatreba :shock: ,ma jok reko, e pa zato ti sad i neradi :oklagija
uvek ima nesto interesantno

Avatar
hagula
___
___
Postovi: 206
Pridružen: 14 Jan 2009, 00:23
Location: B&H

Re: Kvar na KENO klimi 12-ici

Post napisao hagula » 08 Jun 2009, 21:03

tacno je da na unutrasnjoj jedinici Quadro ( tanja cijev) postoji zavrnut iglicasti ventil,a za tu klimu KENO ne znam.slazem se sa kolegom Jaroslavom i ja zavarim pa nemam problema sa "iglicama" :yeah:

flatron
_
_
Postovi: 69
Pridružen: 29 Mar 2009, 12:30
Location: hercegovina

Re: Kvar na KENO klimi 12-ici

Post napisao flatron » 08 Jun 2009, 21:14

ma nikad čuo za keno klimu a jeli kolega išao na teren da vidi jeli igla ili šta

Avatar
cubica
gx
gx
Postovi: 3649
Pridružen: 15 Nov 2006, 11:23
Location: IVANJICA
Warranty service: ERG
Specialty: tv-multimedia

Re: Kvar na KENO klimi 12-ici

Post napisao cubica » 10 Jun 2009, 23:55

Ja se izgleda kao i Frigo pitam dal' sam normalan...imaju plasticni nastavci sa iglicom koji se odvrnu i bacaju..to je normalno..a sta je to drugo..neki ventil unutra u cevi?' nikad nisam video tako nesto...nepovratni ventili u cevi...hmmmm..nemoguce!!!! Unutarnje jedinice se ne pune samo da bi kad odsrafis sraf video da nije ''popustila'' unutarnja vec i da vidis da nije uvukla vlagu, mislim da je u pitanju azot koji drzi cevi suvim...nitrogen ionako koristim u pharma industriji..em ubija bakterije em drzi suvocu!!!
Kakav Quadro, kakav Neo..Midea..Paolo!!!! S'njima samo gubite rejting kao servis!!!

pozz,

cubos :lala:
samo laž treba državnu podršku, istina stoji sama od sebe uspravno! no thanks

Avatar
filka
gx
gx
Postovi: 1966
Pridružen: 13 Avg 2006, 10:38
Location: Kavadarci Makedonija
Warranty service: Fuego Grundig LG Beko Samsung
Specialty: tv

Re: Kvar na KENO klimi 12-ici

Post napisao filka » 11 Jun 2009, 13:24

Cek Cubos :mrgreen: A sa kojim firmama da radimo????Sa Panasonicom pa da prodam samo 2 klime u sezoni.Pa zar nevidis da se sada traze samo JEFTINE klime a to ima samo kod KINEZA.Bolje da ja prodam 100 klime i namestim ih nego da se dicim da sam servis Panasonika,Funai,Mitsubisi i tamo slicne i da NEMAM posao...
-će izginemo ki Mančester

Avatar
cubica
gx
gx
Postovi: 3649
Pridružen: 15 Nov 2006, 11:23
Location: IVANJICA
Warranty service: ERG
Specialty: tv-multimedia

Re: Kvar na KENO klimi 12-ici

Post napisao cubica » 11 Jun 2009, 14:01

Pa evo..ja radim DeLonghi, Vivax, Samsung, LG, Beko....i ide ko ludo a i kupci se ne bune i poslusaju me kad im kazem da dodaju malo vise para a kupe bolji uredjaj...samo ako im lepo objasnis..
Maaaada, ove godine definitivno se manje ugradjuje klima..prosle nisam mogao da ostanem ziv od naroda narocito kad udare one vrucine..izgleda da se oseca kriza..ne znam kako je kod drugih kolega

pozz,

cubica :lala:
samo laž treba državnu podršku, istina stoji sama od sebe uspravno! no thanks

Avatar
JaroslavBires
___
___
Postovi: 392
Pridružen: 25 Okt 2007, 19:06
Location: Stara Pazova
Specialty: whitegoods
Lokacija: Stara Pazova

Re: Kvar na KENO klimi 12-ici

Post napisao JaroslavBires » 11 Jun 2009, 23:16

Ma, stavljam sve što ima, i imam si pos*o! Ako mogu, utičem na klijente da odvoje malo više para i kupe LG, Samsunga, eventualno Panasonika, mada, koliko vidim, kvalitet montaže je presudan za dugovečan rad klime!
Upravo se vraćam sa montaže dve Weg klime i nemam nekih primedbi!
Što ih duže i više montiram, sve su mi više slične! :tooo:
Možda ne znam, al' znam, ko zna! 01ziveli

Avatar
hagula
___
___
Postovi: 206
Pridružen: 14 Jan 2009, 00:23
Location: B&H

Re: Kvar na KENO klimi 12-ici

Post napisao hagula » 12 Jun 2009, 17:34

nemoguce da niko nije vidio ovako nesto...doduse i ja sam samo na Quadro klimama vidio.ovaj mali ventil bude zavrnut u tanju cijev.zato monteri budite na oprezu kad postavljate klimu Quadro obavezno izvadite ustvari odvrnite ventil.ili odsjecite cijev i zavarite,barem ja tako radim (A ove cjevcice i ventile koristim kao servisnu cijev na kompresorima kada punim zamrzivace i frizidere lolzi )


toliko od mene
Prilog
ventil.JPG

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “KLIMA UREĐAJI”