Candy sudomasina cudan problem

Forum sudo mašine.

Urednici: goranfri,nike,Honorarac,sim

Pravila foruma
BT-expert info - BTexpert forumi
U naslov teme prvo pisati ime proizvođača, zatim oznake modela bez crtica i razmaka i kratak opis kvara. U post obavezno upisati ID ili EAN oznake sa poleđine aparata u suprotnom tema će biti obrisana.
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
PRILIKOM POSTAVLJANJA PITANJA U VEZI ELEKTRONSKOG MODULA OBAVEZNO POPIŠITE SVE OZNAKE sa ploče i sa nalepnica, dobro bi došla i po koja fotografija.
baljak
_
_

Candy sudomasina cudan problem

Post napisao baljak » 21 Jul 2008, 17:56

Pozdrav svima na forumu , imam problem sa jedno masinom za sudje koja ima prilicno cudnu grsku, radi se o candy cd112 naime masina krene da prima vodu i pocine da prekida ,ukljuci -iskljuci primanje vode i sve tako bez ikakve druge funkcije ,napomijem da je najprije problem poceo da se pojavljuje na jednom programu a na drugom bi radila normalno da bi kasnije otkazali jedan po jedan program , po meni to ukazuje na programator .Dali imate iskustva sa ovakvom greskom i dali bi se mogao naci dump za ovu masinu.Oznaka na programatoru je 41008104 130507 R.1.40 21/04.

zoki19
_
_
Warranty service: nijedan
Contact person: Zoran

Re: Candy sudomasina cudan problem

Post napisao zoki19 » 03 Avg 2008, 00:11

Baljak iz mog iskustva, prvo pogledaj crevo koje ide za nivostat[presostat] moze se desiti da je ono negde napuklo pa da je tu problem, javi ako si resio problem ...Cao...

vidatorcida

Post napisao vidatorcida » 14 Dec 2008, 14:39

Pozdrav.Imam isti problem kao baljak s masinom pa me interesuje dali je baljak to resio.

kisko
Preminuo
Phone number: 0038121888107
Specialty: tv-multimedia

Post napisao kisko » 14 Dec 2008, 15:32

Pa ko će ga znati,uglavnom rešenje nije napisao a ni sve potrebne podatke zato ti je bolje da otvoriš novu temu sa relevantnim podacima o uredjaju,evo šta piše gore u zaglavlju
PRILIKOM POSTAVLJANJA PITANJA U VEZI ELEKTRONSKOG MODULA, OBAVEZNO POPIŠITE OZNAKE SA PLOČE I SA NALEPNICA, dobro bi došla i po koja fotografija
e sad ti popiši sve oznake kao i procesor i ostalo,eventualno sliku modula pa će se lakše i pružiti pomoć sve to iz razloga da neotežeš temu pa da u 10 postu ispadne da ipak mora komplet popis a dosta vremena prošlo od postavljanja teme :mrgreen:
U svakom slučaju dobrodošao na forum :pivopije: gledaćemo da pomognemo :lala:
uvek ima nesto interesantno

profrigo
_
_
Warranty service: Indesit, Ariston, Lth,
Bira, Whirpool, Termorad, Končar
Contact person: Zarko

Post napisao profrigo » 14 Dec 2008, 16:00

Potrebno je u radionici rasklopiti mašinu i očistiti sve plastične delove od taloga.Sutne kanale u plastičnim delovima treba produvati kompresorom.To obično rešava ovaj problem.

rotor
bela tehnika
bela tehnika
Specialty: whitegoods

Post napisao rotor » 15 Dec 2008, 16:13

baljak je napisao:Pozdrav svima na forumu , imam problem sa jedno masinom za sudje koja ima prilicno cudnu grsku, radi se o candy cd112 naime masina krene da prima vodu i pocine da prekida ,ukljuci -iskljuci primanje vode i sve tako bez ikakve druge funkcije ,napomijem da je najprije problem poceo da se pojavljuje na jednom programu a na drugom bi radila normalno da bi kasnije otkazali jedan po jedan program , po meni to ukazuje na programator .Dali imate iskustva sa ovakvom greskom i dali bi se mogao naci dump za ovu masinu.Oznaka na programatoru je 41008104 130507 R.1.40 21/04.
Ma ostavi se tog dampovanja dump je zadnji stvar znaci kad se iscrpe sve pogledaj prvo ulazne siganle prekidace ,presostat ,sigurnosne prekidace.Navedi da li masina pokazuje neki info paljenje led signalizacije odnosno treptaji pa onda damp i procesor damp je mac sa dve ostrice posle dampovanja moze se dogoditi i da nista neradi ima i takvih slucajeva i jos nesto upisi jos podataka sa ploce najbolje slikaj da vidimo i modul sve je to zbo nalazenja brzeg resanja.Poozz...

kisko
Preminuo
Phone number: 0038121888107
Specialty: tv-multimedia

Post napisao kisko » 15 Dec 2008, 18:13

vidatorcida je napisao:Pozdrav.Imam isti problem kao baljak s masinom pa me interesuje dali je baljak to resio.
Zato sam i predložio da otvori novu temu sa detaljnim opisom kvara,slikom itd.,da nebi došlo do ovakvih zabuna :mrgreen:
naime kolega Baljk je načeo temu a vidatorcida nastavio na postojeću temu....

Prema tome ova tema se zaključava a kolega vidatorcida nek otvori novu
uvek ima nesto interesantno

Zaključano
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “MAŠINE ZA SUDOVE”