Mašina za suđe Korting KGV602-nakon uzimanja vode stane 

Forum sudo mašine.

Urednici: goranfri,nike,Honorarac,sim

Pravila foruma
BT-expert info - BTexpert forumi
U naslov teme prvo pisati ime proizvođača, zatim oznake modela bez crtica i razmaka i kratak opis kvara. U post obavezno upisati ID ili EAN oznake sa poleđine aparata u suprotnom tema će biti obrisana.
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
PRILIKOM POSTAVLJANJA PITANJA U VEZI ELEKTRONSKOG MODULA OBAVEZNO POPIŠITE SVE OZNAKE sa ploče i sa nalepnica, dobro bi došla i po koja fotografija.
orion52
___
___
Postovi: 348
Pridružen: 24 Nov 2012, 18:31
Location: Hrvatska
Specialty: whitegoods

Mašina za suđe Korting KGV602-nakon uzimanja vode stane

Post napisao orion52 » 25 Apr 2023, 21:18

Mod. KGV602
Art. No.:311932
Ser. No.:30930252

Problem kod mašine je da uzme vodu i stane,dakle,ne uključi recirkulacionu pumpu i grijanje.Sumnjajući na neispravan kondenzator(3 mikrofarada) kojeg nisam imao kod sebe,skinuo sam pumpu i uzeo kući,gdje sam zamjenio kondenzator i pumpa je proradila.Međutim,kod skidanja pumpe,uočio sam kamenac i koroziju oko elektroventila na posudi za sol,te ga skinuo. Pošto je bio blokiran od korozije,uzeo sam i njega s namjerom nabave novoga.No,tu je nastao problem,jer drugi dolazi u kompletu sa posudom, a ona je nedobavljiva.Sad pitam,ako ga montiram samo da zatvorim otvor,može li mašina raditi sa neispravnim ventilom i ako da,šta se dešava.Pretpostavljam da će slabo ispirati posuđe,ali prije nekog savjeta ne bih išao montirati pumpu.idealno bi bilo naći ventil sa neke rashodovane mašine,ali to je malo teže.

Avatar
jaro
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 1171
Pridružen: 21 Jun 2009, 11:53
Location: stara pazova
Contact person: jaro
Specialty: whitegoods

Re: Mašina za suđe Korting KGV602-nakon uzimanja vode stane

Post napisao jaro » 26 Apr 2023, 07:10

Ma samo vrati taj ventil da stoji tamo, čak i bez da radi (samo da ne curi), i sredi tu pumpu, radice to, ionako svi koriste samo tablete...

Edit: Naravno bez soli.
Bez alata nema zanata!.....a bez znanja dzaba ti alat!

junuzovic
___
___
Postovi: 563
Pridružen: 14 Dec 2011, 21:04
Location: Bosna i Hercegovina
Specialty: computers

Re: Mašina za suđe Korting KGV602-nakon uzimanja vode stane

Post napisao junuzovic » 30 Apr 2023, 22:29

Taj ventil je potreban jer on prppušt solu u Lamisil masu te je regenertira. Na taj način dolazi do omekšavanje vode, koja cirkuira uperilici i smajnuje tvrdoći vode osdnosno kamenac u vodi...

Avatar
sim
gxu
gxu
Postovi: 1117
Pridružen: 09 Jul 2009, 21:43
Location: Krusevac
Warranty service: Bela tehnika
Contact person: Ivan
Phone number: 0038162303936
Specialty: whitegoods

Re: Mašina za suđe Korting KGV602-nakon uzimanja vode stane

Post napisao sim » 30 Apr 2023, 23:36

Za probu moze bez njega, ali za koriscenje masine bi trebalo da je u funkciji.
SIMkom

orion52
___
___
Postovi: 348
Pridružen: 24 Nov 2012, 18:31
Location: Hrvatska
Specialty: whitegoods

Re: Mašina za suđe Korting KGV602-nakon uzimanja vode stane

Post napisao orion52 » 02 svi 2023, 13:04

Hvala na savjetima,u jednom servisu su mi rekli kako će pokušati naći neki polovni,pa da se strpim.Zato se nisam ni javljao do sada,ali dok čekam,da ipak javim status.
Međutim, ako ga ne nabavim,montirat ću neispravnog,pa kako pere,naravno,uz napomenu stranki da će loše prati. :pivopije:

orion52
___
___
Postovi: 348
Pridružen: 24 Nov 2012, 18:31
Location: Hrvatska
Specialty: whitegoods

Re: Mašina za suđe Korting KGV602-nakon uzimanja vode stane  * REŠENO *

Post napisao orion52 » 10 svi 2023, 11:09

Mašina je rješena,uz montažu pumpe i neispravnog ventila,jer nisam mogao naći ispravnog.Naravno,prat će posuđe kao i prije kvara,jer ventil je blokiran duže vremena.
To sam rekao stranki,ali sada barem pere,nakon zamjene kondenzatora recirkulacijske pumpe.Još jednom hvala na savjetima. 01ziveli

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “MAŠINE ZA SUDOVE”