Gorenje GV61124 ne starta

Forum sudo mašine.

Urednici: goranfri,nike,Honorarac,sim

Pravila foruma
BT-expert info - BTexpert forumi
U naslov teme prvo pisati ime proizvođača, zatim oznake modela bez crtica i razmaka i kratak opis kvara. U post obavezno upisati ID ili EAN oznake sa poleđine aparata u suprotnom tema će biti obrisana.
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
PRILIKOM POSTAVLJANJA PITANJA U VEZI ELEKTRONSKOG MODULA OBAVEZNO POPIŠITE SVE OZNAKE sa ploče i sa nalepnica, dobro bi došla i po koja fotografija.
junuzovic
___
___
Postovi: 563
Pridružen: 14 Dec 2011, 21:04
Location: Bosna i Hercegovina
Specialty: computers

Gorenje GV61124 ne starta

Post napisao junuzovic » 20 Apr 2021, 13:15

Gorenje
Art.No 271883/02
Typ: PMS60
Model:GV61124
Type:12059
Kod dotične mašine strdalo je napajanje,, primjećeno da utičnica nije imala dobru nulu (kabal u prekidu u zidu). Pošto je kuća nulovana iskorištena žila uzemljenja za nulu da bi se riješilo uredno napajanje.
Napajanje na ploči riješeno svijetle lampce ,, ali čim se mašina upali zasvjetli lampica prvog programa (program ispiranja) ,, te se onda prebaci sama na program BIO(zadnji program koji je korišten) i još zasvjetli i dioda zadnjeg programa. Kad se zatvore vrata mašina ne kreće sa radom i čuje se zvučni signal (vjerovatno javlja grešku...). Taster od mjenjanja programa ispravan ali elektronika ne dozvoljava mjenjaje istih.
Mislim da je pored napajanja stradao i procesor po meni.
slika

Stim da kod mene gore obje lapice nema treperenja ove jedne..
Znači gore non- stop program BIO i program velike šerpe (zadnji program)
slika

Avatar
bracans
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 431
Pridružen: 19 Apr 2014, 12:49
Location: Novi Sad
Specialty: whitegoods

Re: Gorenje GV61124 ne starta

Post napisao bracans » 20 Apr 2021, 15:04

Nekako si mozda usao u test program, vrata drzi otvorena, drzi pritisnuto dugme (3) dok cetvrta i peta lampica ne zasvetle u polju (2), kao i na tvojoj slici lampice (4) i (5). Kad vrata zatvoris trebalo bi da ispumpava vodu. Naravno probaj proveriti vlagu oko tastera i bravicu na vratima.

junuzovic
___
___
Postovi: 563
Pridružen: 14 Dec 2011, 21:04
Location: Bosna i Hercegovina
Specialty: computers

Re: Gorenje GV61124 ne starta

Post napisao junuzovic » 21 Apr 2021, 08:52

To sam probavao da napravimm ali se ništa ne dešava, nakon tog opet se pale lampice trećeg i petog programa.
slika

Avatar
bracans
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 431
Pridružen: 19 Apr 2014, 12:49
Location: Novi Sad
Specialty: whitegoods

Re: Gorenje GV61124 ne starta

Post napisao bracans » 22 Apr 2021, 07:54

Greska koja postoji a vezana sa trecom i petom lampicom je da ti treca lampica blinka a peta lampica svetli, signalizira da je temperaturni senzor otkacen. Procedura za test program. Zatvoris vrata i trebalo bi da krene test.
Prilog
test.jpg

junuzovic
___
___
Postovi: 563
Pridružen: 14 Dec 2011, 21:04
Location: Bosna i Hercegovina
Specialty: computers

Re: Gorenje GV61124 ne starta

Post napisao junuzovic » 22 Apr 2021, 09:17

Tako je to je greška E4 ima gore slika u predhodnom postu, postavio sam je. Kod mene je slučaj da ne blinka 3 lampica več svjetli non-stop. Znači svjetli non-stop treča i peta lampica... što znači da su uključena dva programa istovremeno što nije u redu ..

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “MAŠINE ZA SUDOVE”