Zazimljivanje sudo mašine 

Forum sudo mašine.

Urednici: goranfri,nike,Honorarac,sim

Pravila foruma
BT-expert info - BTexpert forumi
U naslov teme prvo pisati ime proizvođača, zatim oznake modela bez crtica i razmaka i kratak opis kvara. U post obavezno upisati ID ili EAN oznake sa poleđine aparata u suprotnom tema će biti obrisana.
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
PRILIKOM POSTAVLJANJA PITANJA U VEZI ELEKTRONSKOG MODULA OBAVEZNO POPIŠITE SVE OZNAKE sa ploče i sa nalepnica, dobro bi došla i po koja fotografija.
Avatar
kibsa
_
_
Postovi: 194
Pridružen: 16 Nov 2006, 01:11
Lokacija: BiH

Zazimljivanje sudo mašine

Post napisao kibsa » 28 Nov 2018, 10:46

Možda nije primjeren naslov, ali možda bude interesantan osim krajnjim korisnicima i majstorima. Admin će odlučiti gdje je mjesto ovom postu, pa ako treba i naslov mijenjati.
Naime, ovih dana sam imo jedan poziv od mušterije i bio sam malo u nedoumici i odgodio odgovor. Mušterija radi u inostranstvu, a kod nas ima kuću, pa i sudo mašinu i plaši se da mu jaka zima ne ošteti sudo mašinu obzirom da u kući niko ne stanuje . Tražio je savjet da li može nasuti neko sredstvo u istu i spriječi štetu od smrzavanja vode u njoj. Razmišljao sam o ispuštanju vode,ali mi na um pade labirint iz kojeg se ne može ispustiti bez demontaže. Pitanje glasi da li je sredstvo za vjetrobansko staklo (šofer šajbe ) pravo sredstvo ili imate nešto drugo za rješenje ovog problema. Kako će djelovati sa solju u mašini. Razmišljao sam pustiti mašinu da primi vodu, a umjesto vode sipati joj u crijevo sredstvo protiv smrzavanja nerazrijeđeno koje će se sa ostatkom vode u mašini razrijediti. Kakva su vaša mišljenja i prijedlozi, kolege.

Avatar
sim
gxu
gxu
Postovi: 1117
Pridružen: 09 Jul 2009, 21:43
Location: Krusevac
Warranty service: Bela tehnika
Contact person: Ivan
Phone number: 0038162303936
Specialty: whitegoods

Re: Zazimljivanje sudo mašine  * REŠENO *

Post napisao sim » 28 Nov 2018, 11:40

Sve to komplikuje stvar.
Jednostavno Masina mora da stoji u prostoriji u kojoj temperatura ne pada ispod nule.
Ili rasklapaj masinu i svaki deo isprazni od vode.
Šta ćeš sa ventilima?
Ima taj u kući i veš mašinu, bojler, vodovodnu instalaciju......
SIMkom

Avatar
miodrag popovic
gx
gx
Postovi: 3143
Pridružen: 08 Nov 2006, 21:08
Location: Srbija
Phone number: 00381638773821
Specialty: tv
Lokacija: Pančevo Braće Jovanović 56

Re: Zazimljivanje sudo mašine

Post napisao miodrag popovic » 28 Nov 2018, 13:34

Pumpa visokog pritiska će zablokirati paaa jedno 25% ako ništa ne radiš,a ako još dodaš antifriz ili nešto slično zablokiraće pre nego kasnije.U prevodu šta god da uradiš,a mašina ne proradi kad je uključe ti ćeš biti kriv,bar u očima vlasnika.Moj savjet niš ne diraj...
Ko izgubi dobitak, taj dobija gubitak

Avatar
kibsa
_
_
Postovi: 194
Pridružen: 16 Nov 2006, 01:11
Lokacija: BiH

Re: Zazimljivanje sudo mašine

Post napisao kibsa » 30 Nov 2018, 00:14

Sim, za vodovodnu instalaciju je odgovoran vodoinstalater i on je ispraznio cjievovod odvrnuvš u šahtu ventil za ispuštanje vode, a na izlazima zakačio kompresor i izduvo zaostalu vodu, a na bojleru izvrnuo sigurnosni ventil i ispustio vodu. U ostalom to me i ne interesuje. Na veš mašini ja sam predložioda ispusti vodu na filteru. ali ostaje sudo mašina. Ako nema drugog rješenja valjaće rastavljat i isprazniti svu od vode. Mislio sam da je neko već rješavao sličan problem.

obodin
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 64
Pridružen: 02 Apr 2016, 23:39
Location: Trilj
Warranty service: Sinclair, Mitsubishi, Gree, Azuri
Contact person: Pave
Specialty: whitegoods

Re: Zazimljivanje sudo mašine

Post napisao obodin » 01 Dec 2018, 12:10

Najčešće elektroventil pukne , mos samo iz njega pustat vodu i na crijevo odvodno pustat vodu iz filtera..ostalo nema smisla dirat

Avatar
toce
gx
gx
Postovi: 2262
Pridružen: 25 Apr 2007, 22:41
Location: Makedonija

Re: Zazimljivanje sudo mašine

Post napisao toce » 02 Dec 2018, 04:16

Najbolje je resenje masinu ukljucivati leti
TOCE

Avatar
kibsa
_
_
Postovi: 194
Pridružen: 16 Nov 2006, 01:11
Lokacija: BiH

Re: Zazimljivanje sudo mašine

Post napisao kibsa » 03 Dec 2018, 06:39

Hvala svima za učešće u temi. Tocetu 2× hvala. Toce tražio sam pomoć oko rješavanja problema koji bi mogao nastati neuključivanjem, a ne uključivanjem mašine zimi ...

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “MAŠINE ZA SUDOVE”