Profi masina za sudove Winterhalter

Forum sudo mašine.

Urednici: goranfri,nike,sim,Honorarac

Pravila foruma
BT-expert info - BTexpert forumi
U naslov teme prvo pisati ime proizvođača, zatim oznake modela bez crtica i razmaka i kratak opis kvara. U post obavezno upisati ID ili EAN oznake sa poleđine aparata u suprotnom tema će biti obrisana.
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
PRILIKOM POSTAVLJANJA PITANJA U VEZI ELEKTRONSKOG MODULA OBAVEZNO POPIŠITE SVE OZNAKE sa ploče i sa nalepnica, dobro bi došla i po koja fotografija.
ledinci
_
_
Postovi: 90
Pridružen: 19 Apr 2016, 21:06
Location: Bijeljina
Warranty service: Electrolux ; Candy ; Samsung ; Panasonic ; AEG ;SEB group ....
Specialty: whitegoods
Lokacija: BiH
Kontakt:

Profi masina za sudove Winterhalter

Post napisao ledinci » 16 Nov 2018, 19:35

Zdravo,

Masina za sudove Winterhalter PT-500

Masina je profi tipa radi se o tome sto izbaci gresku da je blokirana donja mlaznica,prskalica ali ona nije blokirana i slobodno se okrece , takodje u iscitanim greskama izbacuje e21 i e31 koje se povremeno same rijese u toku rada.

Masina nekada odradi citav program bez greske ali uglavnom posle 1-2min izbaci gresku blokirana mlaznica.

Ako ko zna sta su ove greske za jednu tj e21 koliko sam mogao da vidim ima veze sa pijenom i deterdzentom ali za e31 nisam mogao da nadjem.

Avatar
Stolle
Preminuo
Postovi: 19100
Pridružen: 12 Avg 2006, 23:35
Location: Srbija
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Dimitrovgrad

Re: Profi masina za sudove Winterhalter

Post napisao Stolle » 16 Nov 2018, 20:52

Temu si postavio, kao da se uopšte ne baviš ovim poslom. :uca:
"29 poslednjih dana u mesecu je najteže"

Avatar
bimba1958
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 428
Pridružen: 20 Jun 2011, 16:03
Location: Srbija
Contact person: Mića
Specialty: whitegoods
Lokacija: Srbija

Re: Profi masina za sudove Winterhalter

Post napisao bimba1958 » 17 Nov 2018, 11:02

ja sam nekda 1978do 1984 god. popravljao te masine ali tada nisu imae elktroniku vec mehanicki programator.Rasturi cevi i vidi dali u njima nema neko zacepljenje ,treba da ima filter ispred pumpe za mlaznice,mozda ima nesto i u pumpi,stare su imale i membransku pumpu za doziranje deterdzenta.Obicno su se kvarovi desavali zbog aljkavog rukovanja,nalazio sam cackalice, koske ,pa cak i zice od raznjica u njima.Skini mlaznice i dizne sa iste tu uvek bude svasta???
Teorija bez eksperimenta ne vodi nicemu.

ledinci
_
_
Postovi: 90
Pridružen: 19 Apr 2016, 21:06
Location: Bijeljina
Warranty service: Electrolux ; Candy ; Samsung ; Panasonic ; AEG ;SEB group ....
Specialty: whitegoods
Lokacija: BiH
Kontakt:

Re: Profi masina za sudove Winterhalter

Post napisao ledinci » 17 Nov 2018, 15:16

Manje elektronike ima moj racunar od ove mašine, nije mi se dalo odmah da je rastavljam, pola dana moram ostati, dizne su čiste koliko sam mogao da vidim, buni me samo da greška sta bi mogla da bude, a rastavljanje je ne gine kako stoje stvari. Vjerovatno je do filtera prije pumpe začepljenje, osim ako neki senzor ne prekida. Hvala na savjetu, u ponedeljak ću u akciju pa ću izvjestiti.

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “MAŠINE ZA SUDOVE”