ZANUSSI ZW416-ne grije vodu 

Forum sudo mašine.

Urednici: goranfri,nike,Honorarac,sim

Pravila foruma
BT-expert info - BTexpert forumi
U naslov teme prvo pisati ime proizvođača, zatim oznake modela bez crtica i razmaka i kratak opis kvara. U post obavezno upisati ID ili EAN oznake sa poleđine aparata u suprotnom tema će biti obrisana.
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
PRILIKOM POSTAVLJANJA PITANJA U VEZI ELEKTRONSKOG MODULA OBAVEZNO POPIŠITE SVE OZNAKE sa ploče i sa nalepnica, dobro bi došla i po koja fotografija.
orion52
___
___
Postovi: 348
Pridružen: 24 Nov 2012, 18:31
Location: Hrvatska
Specialty: whitegoods

ZANUSSI ZW416-ne grije vodu  * REŠENO *

Post napisao orion52 » 01 Sep 2017, 22:47

Prod. No. 911861005
Ser. No. 74900019
Navedena mašina,nakon što uzme vodu uključi pumpu za recirkulaciju i počne prati,međutim,grijanje uopće ne uključuje.Ispitan grijač-ispravan(18 oma),
zatim termostat sa 4 kontakta od 75C-kontakti se preklapaju.Na hidrostatu se kontakti preklapaju,ali mi je čudno da,nakon uzimanja vode kad se uključi
pumpa za pranje,ispitna tinjalica pokazuje napon na sva 3 kontakta umjesto samo na 2.Inače,grijač u isto vrijeme pokazuje napon na oba izvoda,što bi
značilo da gubi nulu.Pregledao sam i programator-otvorio,očistio kontakte i opet isto.Zato mi treba nečija pomoć,a dobro bi mi došla i šema,ako netko ima.
Pozzz :b:
Zadnja izmena: orion52, dana 02 Sep 2017, 21:07, ukupno menjano 1 put.

Avatar
milan
Preminuo
Postovi: 4426
Pridružen: 19 Avg 2006, 22:38
Location: Novi Sad
Specialty: tv-multimedia

Re: ZANUSSI ZW 416-ne grije vodu

Post napisao milan » 01 Sep 2017, 23:28

Ima ovde neka sema za pomoc.
ZW416 pise se zajedno po pravilima foruma.
Prilog
ZANUSSI ZW416.pdf
(799.36 KiB) Preuzeto 136 puta.

junuzovic
___
___
Postovi: 563
Pridružen: 14 Dec 2011, 21:04
Location: Bosna i Hercegovina
Specialty: computers

Re: ZANUSSI ZW 416-ne grije vodu

Post napisao junuzovic » 02 Sep 2017, 13:37

Na izvode od grijača prikači sijalicu Pa vidi hoće li zasvjetliti , odnosno da li grijač dobiva napon. Ako ne svjetli poprati kablove sa grijača kuda se kreću . Možda je kabal negdje u prekidu. Ako je i to u redu problem je ili na termostatima( možda zaštitini) ili programatoru....

orion52
___
___
Postovi: 348
Pridružen: 24 Nov 2012, 18:31
Location: Hrvatska
Specialty: whitegoods

Re: ZANUSSI ZW416-ne grije vodu

Post napisao orion52 » 02 Sep 2017, 21:06

Hvala junuzovicu na savjetima,a također i milanu na šemi koja će mi mnogo pomoći,tim više što je u tom sklopu i vremenski dijagram koji pokazuje
na kojim mjestima radi grijanje.Čim stignem provjeriti,javim rezultat.Što se tiče milanove opaske,hvala na ukazanoj pogreški.

orion52
___
___
Postovi: 348
Pridružen: 24 Nov 2012, 18:31
Location: Hrvatska
Specialty: whitegoods

Re: ZANUSSI ZW416-ne grije vodu

Post napisao orion52 » 05 Sep 2017, 22:52

Kao što sam rekao,puno mi je pomogla šema i vremenski dijagram.Slijedom toga,pratio sam žice-strujni krug grijanja i ustanovio da je prekid na hidrostatu.
Naime,nakon uzimanja vode i nekog vremena rada pumpe za recirkulaciju,programator je okrenuo 1 korak na kojem se trebao uključiti grijač,međutim,tada
je žica koja vodi od hidrostata na termostat i dalje prema grijaču(odvodna faza),izgubila napon.Tražeći razlog,shvatio sam da je u hidrostatu pao pritisak
zraka i uspostavili se kontakti 1-2(za uzimanje vode).Tada sam skinuo cijev na hidrostatu i propuhao je(bila je začepljena),nakon čega sam vratio na mjesto
i uključio mašinu.Konačno je proradila,odnosno grijanje.Ponavljam,dosta mi je pomogao vremenski dijagram,jer bez njega nisam znao kada i gdje treba
uključiti grijač,pa zahvaljujem još jednom milanu na tome.Pozzz

Avatar
jaro
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 1169
Pridružen: 21 Jun 2009, 11:53
Location: stara pazova
Contact person: jaro
Specialty: whitegoods

Re: ZANUSSI ZW416-ne grije vodu

Post napisao jaro » 06 Sep 2017, 14:22

Znaci, ustvari si imao problem sa nivoom vode?!
Bez alata nema zanata!.....a bez znanja dzaba ti alat!

orion52
___
___
Postovi: 348
Pridružen: 24 Nov 2012, 18:31
Location: Hrvatska
Specialty: whitegoods

Re: ZANUSSI ZW416-ne grije vodu

Post napisao orion52 » 07 Sep 2017, 09:51

Da budem iskren,jaro,činilo mi se normalnim uzimanje vode do ispod grijača,a čini mi se da je i nakon rješenog problema približno ista količina vode.
U stvarnosti,ne znam šta se dešavalo u hidrostatu,tek znam da su se u već opisanom trenutku uspostavili kontakti 1-2 umjesto 1-3(odvod faze prema grijaču)
i tada je mašina stala.Ponekad se desi da se neki problem rješi,a da se ne može točno utvrditi uzrok kvara ili neke nelogičnosti,ali u konačnici je najvažnije
da je kvar otklonjen i da mašina radi.Pozzz

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “MAŠINE ZA SUDOVE”