Gorenje GS53310W lokacija termostata

Forum sudo mašine.

Urednici: goranfri,nike,sim,Honorarac

Pravila foruma
BT-expert info - BTexpert forumi
U naslov teme prvo pisati ime proizvođača, zatim oznake modela bez crtica i razmaka i kratak opis kvara. U post obavezno upisati ID ili EAN oznake sa poleđine aparata u suprotnom tema će biti obrisana.
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
PRILIKOM POSTAVLJANJA PITANJA U VEZI ELEKTRONSKOG MODULA OBAVEZNO POPIŠITE SVE OZNAKE sa ploče i sa nalepnica, dobro bi došla i po koja fotografija.
bursach
_
_
Postovi: 28
Pridružen: 28 Jan 2008, 13:33

Gorenje GS53310W lokacija termostata

Post napisao bursach » 15 Jul 2016, 12:10

Pozdrav svima,
nažalost mašinu sam kupio polovnu pa nema nikakvih drugih oznaka osim onih koje sam dobio u uputstvu.
Dešava se da pri uključenju programa od 1:35 minuta, primi vodu, izbaci tabletu i tako stoji do beskonačnosti. Zakuca se na vremenu od 1:17 i tu stoji. Jednom je posle dužeg vremena kad sam je pustio tako pokazala grešku E4, drugi put E7. Po kodovima greški izgleda da ima problema sa zagrevanjem vode. Pretpostavljam da je termostat, ali problem je što ne znam gde se nalazi ( a rasturio sam skoro celu mašinu). Našao sam grejač koji izgleda kao limenka piva ali ne vidim termostat nigde. Ima nešto što liči na njega ali ide iz creva posle grejača, pa pretpostavljam da je to neki hidrostat, možda i grešim. Da li neko može da mi kaže gde se taj termostat nalazi da ga ispitam i da vidim da li treba da se zameni? Servisa u Valjevu nema, prošli put je dolazio neki momak iz Čačka. Releje na pločici sam ispitao i funkcionišu. Šemu nažalost nemam. 01p290322rq4

vlada69
gx
gx
Postovi: 1281
Pridružen: 14 Okt 2012, 13:40
Location: Kupinovo
Contact person: Vlada
Specialty: tv-multimedia

Re: Gorenje GS53310W lokacija termostata

Post napisao vlada69 » 20 Jul 2016, 07:28

Nemam šemu ali termostat se obično nalazi uvijen u kućište mašine sa donje strane .

Avatar
bracans
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 430
Pridružen: 19 Apr 2014, 12:49
Location: Novi Sad
Specialty: whitegoods

Re: Gorenje GS53310W lokacija termostata

Post napisao bracans » 20 Jul 2016, 08:23

grejac.jpg
sonda temperaturna.jpg
Evo da se snadjes.
Prilog
XRkatalog.pdf
(887.29 KiB) Preuzeto 196 puta.

junuzovic
___
___
Postovi: 563
Pridružen: 14 Dec 2011, 21:04
Location: Bosna i Hercegovina
Specialty: computers

Re: Gorenje GS53310W lokacija termostata

Post napisao junuzovic » 20 Jul 2016, 15:16

Moguće da je NTC senzor u vratima mašine. Mogao bi biti problem u elektronici , ako ima blok kondenzator 1-1,5uF možda je izgubio kapacitet te ne može uključiti grijač. Daj sliku mašine odozdo kao i elektronike..

bursach
_
_
Postovi: 28
Pridružen: 28 Jan 2008, 13:33

Re: Gorenje GS53310W lokacija termostata

Post napisao bursach » 23 Jul 2016, 08:23

Ljudi hvala vam za savete i seme delova. U medjuvremenu su moji odneli masinu kod nekog lokalnog majstora(ne pitajući me ništa), i tamo je već par dana. Pošto ja radim u Bg, a mašina je u Valjevu, nisu mogli baš da čekaju toliko dok dođem i nastavim sa ispitivanjem (dolazim u Valjevo samo vikendom). U svakom slučaju evo slika mašine odozdo i elektronike, iako se baš ne vidi najbolje (slikao pre 15 dana).
Nadam se da će taj lokalni majstor da ustanovi šta je problem, ako ne , moraću opet ja da se angažujem. Javljam šta sam uradio i ako je problem rešen ispravljam u naslovu.
Prilog
IMG_0231 [1600x1200].jpg
IMG_0235 [1600x1200].jpg
IMG_0244 [1600x1200].jpg

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “MAŠINE ZA SUDOVE”