Gorenje GSD6520W , Art.No.662984 

Forum sudo mašine.

Urednici: goranfri,nike,sim,Honorarac

Pravila foruma
BT-expert info - BTexpert forumi
U naslov teme prvo pisati ime proizvođača, zatim oznake modela bez crtica i razmaka i kratak opis kvara. U post obavezno upisati ID ili EAN oznake sa poleđine aparata u suprotnom tema će biti obrisana.
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
PRILIKOM POSTAVLJANJA PITANJA U VEZI ELEKTRONSKOG MODULA OBAVEZNO POPIŠITE SVE OZNAKE sa ploče i sa nalepnica, dobro bi došla i po koja fotografija.
Grla
_
_
Postovi: 4
Pridružen: 30 Mar 2011, 22:33
Location: Hrvatska
Specialty: whitegoods

Gorenje GSD6520W , Art.No.662984

Post napisao Grla » 12 Jul 2016, 18:46

Imam problem sa dužinom ciklusa pranja.....ona vrti ciklus po 3-4 sata....primjetio sam da ne grije vodu dovoljno dobro ....najviše 40C... skinuo sam bojler misleći da je pun kamenca no on je čist kao da je jučer došao iz tvornice.....predpostavljam da me muči temostat NC85TR-910 560004906704.....da li ga netko ima i da li bi mi ga prodao.... može biti i polovni.....hvala
termostat-bosch-siemens-slika-20862766.jpg

junuzovic
___
___
Postovi: 563
Pridružen: 14 Dec 2011, 21:04
Location: Bosna i Hercegovina
Specialty: computers

Re: Gorenje GSD6520W , Art.No.662984

Post napisao junuzovic » 13 Jul 2016, 22:18

Ima li još koji termostat ili NTC senzor? Mislim da nije problem u tom taj bi trebao biti zaštitni.

Grla
_
_
Postovi: 4
Pridružen: 30 Mar 2011, 22:33
Location: Hrvatska
Specialty: whitegoods

Re: Gorenje GSD6520W , Art.No.662984

Post napisao Grla » 14 Jul 2016, 09:40

Na žalost nema....kontrolirao sam i programator je je u njemu relej preko kojeg sve ide ali je sve ok...kao da je sada iz dučana izašlo....očistio sam i presostat - nije klasični sa kapilarom- već je u sklopu ionizatora vode zajedno sa labirintom.....ima mjeh i plastičnu polugu koja uključuje i isključuje mikro prekidač.....danas ću je sastaviti na hrpu i testirati da vidim što se dešava.... :? :mrgreen:

junuzovic
___
___
Postovi: 563
Pridružen: 14 Dec 2011, 21:04
Location: Bosna i Hercegovina
Specialty: computers

Re: Gorenje GSD6520W , Art.No.662984

Post napisao junuzovic » 14 Jul 2016, 21:58

Je si li pogledao da nije u vratima ? Daj sliku programatora..

Grla
_
_
Postovi: 4
Pridružen: 30 Mar 2011, 22:33
Location: Hrvatska
Specialty: whitegoods

Re: Gorenje GSD6520W , Art.No.662984  * REŠENO *

Post napisao Grla » 15 Jul 2016, 21:33

Riješio sam problem sa suđericom !!!Krenuo sam na programator! Bez obzira što se ne vide nikakvi tragovi havarije na relejima ( 2 kom) krenuo sam u potragu za istim novim i našao sam ih bez problema....čak u rasteru i dimenzijski kao originalni.....zamjenio sam ih i ponovno pustio u pogon.....no i dalje nikakavog uspijeha ....tada sam odlučio izbaciti programator iz kučišta i ležišta vrata tako da sam štampanu pločicu dobio okrenutu prema sebi i tako spojenu sam krenuo ispitivati digitalnim instrumentom dok je mašina aktivno radila .....ono što sam shvatio da releji ne prekapčaju nulu i fazu na grijač (odnosno da nema napona na grijaču)....na googlu sam uneo tip releja i dobio sam kataloški izvadak istog tako da sam dobio podatke o rasporedu kontakata i poziciji "špulice" releja koja je deklarirana da ju pogoni 24VDC....logikom slučaja ako su mrtvi releji onda nemaju pobudni napon na "špulici)....instrumentom sam izmjerio svega 6,5VDC što nije dovoljan napon da bi relej izvršio uključenje.....Uz konzultaciju sa kolegom koji se bavi elektronikom kao hobijem saznao sam da taj slučaj kada nešto " hoće pa neće" kao u mom slučaju releji ima veze sa napajanjem istih i da je najčešći problem u blok kondenzatoru koji je zavidnih dimenzija (kao kutija od šibica)1,5microF /240 V i da se nalazi vro blizu releja.....što je i točno.....skinuo sam ga pločice i izmjerio svega0,3microF što je potvrdilo sumnju u ispravnost istog.....nabavio sam vrlo lako istovjetni blok kondenzator i po vrijednosti i u rasteru tako da se može ugraditi bez problema....nakon ugradnje i ponovnog startanja mašine uvidio sam da je to rješenje problema jer se napon na "špuli" digao na željenih 24VDC....vrlo brzo releji su uključili grijač i suđerica je počela raditi bezprijekorno.....sada ciklus pranja traje oko 1,5 h + vrijeme za sušenje koje je unutar 0,5 h što ukupno daje ciklus pranja od cca 2h što se i očekuje.....
Eto to je moje iskustvo sa popravkom suđerice i kvarom toga tipa.....pozdrav svima

junuzovic
___
___
Postovi: 563
Pridružen: 14 Dec 2011, 21:04
Location: Bosna i Hercegovina
Specialty: computers

Re: Gorenje GSD6520W , Art.No.662984

Post napisao junuzovic » 15 Jul 2016, 21:40

Onda mašina nije grijala ni na 40 stepeni kao što si naveo već se non- stop resetirala i radila ispočetka i tako u nedogled..

Grla
_
_
Postovi: 4
Pridružen: 30 Mar 2011, 22:33
Location: Hrvatska
Specialty: whitegoods

Re: Gorenje GSD6520W , Art.No.662984

Post napisao Grla » 16 Jul 2016, 10:30

Voda je u njoj bila mlaka i samo kučište od inoxa, a i mjerio sam termometrom uranjanjem u vodu koji me je možda i slagao....neznam.... ali znam da sam riješio problem nakon dosta "muka" i sada radi bez greške.....

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “MAŠINE ZA SUDOVE”